Sayfa 421/1012 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521921 ... SonSon
Arama sonucu : 8090 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: Viop LV

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,471
     Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku
    bofa olmaz, orayı cia ve mossad koruyor.. lemür bilmez, yıllar evvel bi zaman pala makası mahsustan düşük tutuyordu biz longdayız diye, makasın iyice suyunu çıkarınca borsa istanbulu basmıştık mağdur longörler olarak, güvenlik sertmiş -biz 15 temmuz akşamı buraya fetöcüleri sokmamak için silahlı çatıştık siz kimsiniz diye az daha bizi derdest edeceklerdi, allahtan zamanın borsa başkanı okul arkadaşım çıktı da olaysız dağıldıydık
    Helal Ozan'ım ..Puhahhhahhha

2.  Alıntı Originally Posted by bahriyeli Yazıyı Oku
    Şimşek: Enflasyonu dizginlemek için pozitif reel faiz olmazsa olmazımız

o zaman en az 40 point daha lazım
    öyle hesaplanmaz o, sen diyelim 2-yıllık tahvil aldın artık senin reel faiz hesabun bundan sonraki 2 yıla dairdir bundan sonra oluşacak enflasyon üzerinden bakmak gerekir, cari enflasyon oranına bakılmaz.. 1 yıl sonrasına dair yüzde 34 hedefi konuldu, bu durumda faiz 35 olduğunda reel faize geçmiş oluruz

3. Bugün GYO larda hareket bekliyorum
    kuzu arda emlak vs vs
    Mükemmeli ararken iyiden vazgeçmekten korkma!

4. Bugün ayrıca uyuzun + kapatması lazım
    bu kadar kötü haberde - kapatması çok zor, bakalım tahminim tutacak mı
    akşama görüşürüz
    Mükemmeli ararken iyiden vazgeçmekten korkma!

5.  Alıntı Originally Posted by hisci Yazıyı Oku
    Benim bugünki gördüğüm şey malı devrediyorlar bir haftaya kalmaz iyi bir düzeltme görecez kendi düşüncemdir asla ve asla y.t.d
    Günaydınlar herkese artık her yükseliş şort fırsatıdır düşüncesindeyim !!y.t.d

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,471
     Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku
    öyle hesaplanmaz o, sen diyelim 2-yıllık tahvil aldın artık senin reel faiz hesabun bundan sonraki 2 yıla dairdir bundan sonra oluşacak enflasyon üzerinden bakmak gerekir, cari enflasyon oranına bakılmaz.. 1 yıl sonrasına dair yüzde 34 hedefi konuldu, bu durumda faiz 35 olduğunda reel faize geçmiş oluruz

o hesap yanlış daha doğrusu 1 yıl sonra 34 düşeceği savı ben katılmıyorum..sene başı ücret artışlarıyla yine tetikleyecek mevcudun üzerine ..gerçekten enflasyondan kurtulmak istiyorlarsa kallavi artışlar ekonomiyi soğutmaları lazım.Bunların dışında uygulamalar lafı güzaf .Seçimden sonra yapacaklarını ,el frenini biraz daha sertleştireceklrini düşünüyorum

"Gazze'de durum hayallerin ötesinde bir felakete doğru gidiyor".
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

8. Sabahtan dayağa başlayacak gibi.

Sayfa 421/1012 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521921 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •