Sayfa 412/1008 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon
Arama sonucu : 8057 madde; 3,289 - 3,296 arası.

Konu: Vıop LVI

1.  Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku
    yabancının son 2 hafta en çok mal aldığı tahta tuprs.. sonra thyao, bimas, asels falan, bankalarda ise geçen hafta sattılar.. bana öyle geliyor ki, ağustos başından beri süren yabancı satış furyası sona erdi, bundan sonra daha ziyade alış tarafında göreceğiz..

yarın için artı kapanış bekliyorum, kchol-froto satış yiyebilir ama çok etkilemez genel piyasayı, thyao ise alıcılı olursa endeksi sürükler
    Artık alış tarafına geçeceklerini ben de düşünüyorum...Ama kısa süreli bir hareket mi yoksa daha kalıcı bir hareket mi bakacağız.
    Tüpraş da Hsbc utanmadan 75 lira hedef verirken son 1 ayda Citi ve Doce tahtayı bedava gibi süpürdü...Marjlar hala iyi ve Tüpraş ın da yukarı gideri var...
    Ben bankalarda da bu hafta alım bekliyorum...

2.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Minnacık bir gurur emaresi varsa cevap verirler
    Ama veremezler
    Adam demiş,benim sayemde(ABD)oradasınız

Trump, ''ey kral (suud kralına)benim sayemde oradasın,demişti.
    Bence zaten zayıf olan söylemlerini daha da düşük tondan yapacaklar....
    Zaten savaş varken ülkesinde müzik festivali yapıp, döne döne dans eden yada dostlar alışverişte görsün diye konuşan adamlardan da çok bir şey beklememek lazım .. Filistin lilerin de artık bir beklentisi olduğunu sanmam...

3. BAE, Suudi Arabistan, Fas ve Bahreyn İsrail'e Ambargo Uygulanmasını Reddetti

Gazze gündemiyle toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi'nde 11 Arap ülkesi, İsrail'e Altı Gün Savaşı'nın yaşandığı 1967'deki gibi geniş bir ambargo uygulanması önerisinde bulundu. Petrol kullanımı, İsrail uçaklarının Arap hava sahasına girememesi, tüm ilişkilerin dondurulması gibi maddelerin yer aldığı öneriyi BAE, Suudi Arabistan, Fas ve Bahreyn reddetti. 1967'de de Arap ülkeleri İsrail'e destek verdiği için Batılı devletlere petrol ambargosu uygulamıştı.

4. Herkese günaydın..
    Son bilanço döneminden sonra bizim endeks ucuz mu pahalı mı..
    Fk sı 6.93 pddd si ise 2.61 gibi birşey..
    Böyle bakılınca endekste en ucuz sektörler kabaca holdingler ve bankalar çıkıyor..
    Hadi buna tekstil i de ekleyin mevcut endeks verilerine göre..
    Benim görüşüm bankaları da çıkarırsanız USD bazlı ucuz gözüken endeks ederinden biraz pahalı çıkıyor..
    Kabaca belli hikayeler dışında sayısal olarak belli bir puana gitsekte bu bence bankalar ile olacak.. olmalı..
    Topu göğsünde yumuşatmalı..
    Eskiden garan gölgesinde garan al garan sat yapılırken nerden nereye çok değil 4 sene önceden bahsediyorum..
    Kısaca artık makro hikaye lazım..
    2023/9 bilançoları okurken hesaplarken değerleme yapıldığı vakit 2023/1 döneminde kim ne sunuyor ise aynen devam ediyor..
    Yeni potansiyelli heycan verici değerleme ile çok az karşılaştım..
    Ödenmiş sermayesi az yüksek karlılıklı firmaları bulun..
    Ve mümkünse nakiti de bol olsun

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku

buna göre.. derlerki..

ayette " biz insanı en güzel şekilde biçimde yarattık" der..

en güzel şekil ve biçim tanrının kendisi olacağından.. insanlar tanrının bizzat vucut bulmuş halidir.
    MATRIX 'te NEO sonunda Ulu Evrenin Mimarı ile karşılaşır..
    Mimar'ın Neo'ya sunduğu seçenekler,yani kapılar,bunlar hiç bir şeyi değiştirmiyordu.
    Hangisi tercih edilirse edilsin sonuç değişmeyecekti..
    Mimar ile yapmak zorunda kaldığı anlaşmada insanlar makinelerin kölesi ya da güç kaynağı olmaya devam edeceklerdi..

MİMAR her şeyi düşünmüş Yaratıcı Karakteri..
    Kim bu Mimar?
    Masonların ritüellerde,Evrenin Ulu Mimarı dediği, İncil'de 666 kod adı ile anılan, Kuran'da İblis diye nitelendirilen,Sahte Tanri kim?

Wachowski kardeşlerin bize yansıttığı, hiç kuşkusuz 500 İsrail şekelinin üzerinde resmi olan
    BAron Edmond James de Rotschild..

666 daha ne yapsın?
    İşte buradayım...demiş..Anlayana!

Son zamanlarda 666 nın torunlarından yeni versiyonuyla hızla dünyaya dalış yapan
    TRANSHÜMANİZM adı altında beyin implantlarıyla son kalan insanları da ,insanlıktan edecek olan Elon MUSK..

666 Tanrı'ya demiş ya, Hepsini yarattıklarının cehenneme göndereceğim..diye.
    İnsan kalırsa ne âlâ..
    Yarı robot,yarı insan karışımı tuhaf yaratıklar kalacak,dünyada...

SON DAKİKA | 7 Ekim'den bu yana bir ilk! İsrail dünyaya duyurdu, 'yeşil ışık' yakıldı

ilk defa Hamas'ın elindeki esirlerin serbest bırakılması için anlaşma yapma olasılığından bahsetti.

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Tasavvuf, tarikatların islama verdiği zararı gayrimüslimler veremez.Islamdaki anlayışı, muhakemeyi,inanç esasını bozar.ŞÎRK ve Şehvet yuvası olmuşlardır.

RABITA,budizmden gelir ve kıçı boklu şeyhi kutsallaştıran ve bunu düzenli telkinle bilinçaltına yerleştiren sapikca uygulamadir.

Cemaat mi...islamda kollektif hareket etmenin özüdür.Bir kötü örnek çıktı diye külli iyiliği olan bu birlikteliklere karsi çıkamam.Sekuler toplumda rüzgar kuvvetlice ,her yönden karşıdan eser...Bu tür durumda azınlık olan düşüncenin kendini şarj ederek korumasi ancak bu tür bir AKILCI TOPLULUK sayesinde olur.Yoksa kurbağa olayı gibi dominant yapı YAVASCA seni kendi eksenine çeker..

Buda benim düşüncemdir...
    Tasavuf konusunda yazdığın doğrudur.....hatta ben şunu da söylerim.....Tasavuf ,İslamdan ayrı bir din anlayışıdır.....siz bakmayın bunlara içinde az bir şey kuran ayetleri olduğuna...yoksa bunlar halktan mürit toplayamazlardı....İslamın tek kaynağı var o da KURAN dır...yanına konulan diğer tüm kaynaklar safsasata ve vahi ile çelişir.....

Kitaplının biri diğer kitaplıyı yanına alıp diğer diğer kitaplıyı yok eder.. Arada kitapsızlar kazanır. Kitap budur.

Sayfa 412/1008 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •