Sayfa 339/528 ÝlkÝlk ... 239289329337338339340341349389439 ... SonSon
Arama sonucu : 4221 madde; 2,705 - 2,712 arasý.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Þ.

1.  Alýntý Originally Posted by spenc Yazýyý Oku
    Hocam sen genelde Petkim’de yanýlýyorsun endeksi bilebiliyorsun! Bu yüzden tohatlý dayýyý tek geçiyorum! Kusura bakma ama sen endeksçi topçusun! 😊Ytd
    Petkimden hiç para kazanamadým zaten ne zaman alsam düþüyor ne zaman satsam çýkýyor.
    saðlýk olsun
    Kazanan haklýdýr

16.96 Since 27 Aralýk 2023

2.  Alýntý Originally Posted by *Bozkurt Yazýyý Oku
    Petkimden hiç para kazanamadým zaten ne zaman alsam düþüyor ne zaman satsam çýkýyor.
    saðlýk olsun
    Kazanan haklýdýr
    Yok yanlýþ anlama, bende kazandým demiyorum zaten ama türbülanslarda eh iþte biraz!
    Yoksa hammalýn kralýyým! Kral olmak kolay deðil görüyorsun 😊 ytd

3. Bozkurt hoja konu komþu mahalleliyi sen mi topladýn yoksa bakkaldan taksiciden mi öðrendiler sizinkiler! Tohatlý maciit vs Ytd

4.  Alýntý Originally Posted by spenc Yazýyý Oku
    Hocam teþekkürler paylaþýmlar için ama olaný söylemiþler bundan sonra olacaklarý yazmamýþlar!
    Kaldý ki star dan aracý kurumlar 2.5-3 arasý kar beklerken ben 8.4 civarý kar bekliyordum diye yazmýþtým buraya! Gelen 9 küsür oldu!
    Önümüzdeki süreçleri yazan rapor var mý star ile ilgili gördüðünüz. Ytd
    Yok ama ne gelirse gelsin oradan asýl faaliyet karý bu halde olursa , bunu olumsuz kullanacaklardýr. Satýp aþaðýdan toplamak için. Kar iyi olduðunda artýsý olur ancak.

Satýþlar düþmüþ, önümüzdeki dönemde ekonomi kötü olacak, e nasýl kar edecek bu þirket? Üstüne bu sene 2 aylýk bakým var.

Petkim 1.1 usd satýlmalýydý.Kaldý elimizde gene.

5. Hocam yýl bitti stoklar yeni maliyetlenmeler ile baþladýk yýla! Makas önceki çeyrekten çok iyi, geçen seneki çeyreðe göre altýnda! Star kompanse edecektir farklarý!
    Satýþlar kapasitenin düþüklüðünden belli yüzde 65 kapasite vardý, talep önem arz ediyor ilerleyen süreçte!
    Ekonomi kýsmý bilemem ama, Kýzýldeniz sebepli Petkim için avantajlý durumda! Bu kýsýmdan talep oluþumu oluþur mu veya nasýl kendi lehine daha iyi kanalize eder bilemiyorum! Ama Kýzýldeniz olayý uzun bir süre devam edecektir! Yani iç talep yerine dýþa yönelirseler ne ala! Ytd

6. Tacirler raporunda böyle yazmýþ.

Sektörde Ana Trendler
    . Talep zayýflýðý ve arz fazlasý devam ediyor.
    . Kýzýldeniz kaynaklý sorunlar ithalatý negatif etkiliyor.
    . Pazarlar genel olarak dayanýklý mallara olan zayýf talep nedeniyle
    baský altýnda kaldý, bu durum ürün segmentlerinde marjlarý
    negatif etkiledi.

7.  Alýntý Originally Posted by spenc Yazýyý Oku
    Bozkurt hoja konu komþu mahalleliyi sen mi topladýn yoksa bakkaldan taksiciden mi öðrendiler sizinkiler! Tohatlý maciit vs Ytd
    Bende anlamadým halbukisi konu komþu tüm mahalleliye uzun süredir petkodan bahsetmediydim,demek ki kendileri girmek istiyor suyuniçine

16.96 Since 27 Aralýk 2023

8. günlük hacim 200 milyon lotlarda dolaþýmdaki pay 1250.000.000 lotlarda nerdeyse hergün dolaþýmdaki lot kadar iþlem yapacak kazan bu kadar neden karýþtýrýlýyor anlam veremedim dogrusu bul karayý al parayý gibi hissediyorum bu tahtada ....
    bir kahve yanýnda güççük bir çukulat 200 tl .... yarasýn tahtacýya ...puhaaaaaaaa

3,6 milyon ton brüt üretim
    kapasitesi ve 60’a yakýn türde
    petrokimya ürünüyle faaliyetlerini
    sürdürüyor.

53.000.000.000 / 3.600.000.000 :::: kilo baþýna 14 tl 100 gram 1.4 tl 100 gram kahve güççük ( karabük gibi deðil ) puhaaaaaaa
    çukultat 200 tl puhaaaaaaa yani þirket 3.6 milyon ton üretimi yapýyor kilosu 14 tl mi yani bu yaygara vs herþey bir yudum bile kahve etmiyor mu yani .... ilginç bir degerleme oldu ....

þöyle bir atasözümüz de var kilon kadar konuþ leyynnnnn yani býdý býdý yapma ....

yatýrým tavsiyesi deðildir ....

)))

yatýrým tavsiyesi deðildir
    Son düzenleme : Noname34; 27-03-2024 saat: 13:54.

Sayfa 339/528 ÝlkÝlk ... 239289329337338339340341349389439 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •