Sayfa 503/503 İlkİlk ... 3403453493501502503
Arama sonucu : 4024 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. Günün anketi, bu sene acaba petkim çok başarılı yönetim kuruluna ne kadar huzur hakkı ödemeli ? Bakalım sizler ne diyorsunuz. Bence kardan verebileceği en yüksek parayı dağatsın. Adı üstünde huzur hakkı ?

Bu arada kanuna göre bilanço tarihinden itibaren ek 10 haftaları varmış genel kurul için. Bilinde fazla şey etmeyin. Öyle demişler. Son gününe kadar kullanırmı, neden olmasın. Bu arada tüm şirketler finansal takvim neyin açıklıyor, petkim de o da yok. Zor bu işler. Bilanço tarihi bile sır. Böyle daha iyi oluyor demek ki.

Bu arada 'Genel Kurul' tarihini bende bekliyorum.

y.t.d.

2. Genel kurula gidecekler starın naftaa alımına katkisinida ilave etsin zahmet olmazsa sorularına.
    Petrol düşüşünde veya çıkışında piyasa koşullarından nasıl bir farkla aliniyormus, petkime fayda sağlamak adına kuruldu ya o şirket. Esneklik haline çevrildi sonrasında yeni sözleşme ile. Neden esnetildi gibi sorular. Star da Tüpraş gibi temettu veriyor mu? Veriyorsa geçmiş yılların temettuleri verilecek mi Petkim'in hissesi oranında stardan. Bu iki soru yeter aslında ama daha da ilave edebilirim istenirse gidecek olanlara! Ytd

3. Yazın hocam yazın. Ortak akıldan doğru çıkar. Hatta gelin katılın bizzat sorun. Sizde bu şirketin sahibisiniz.

y.t.d.

4. Soru1
    Nafta alım sözleşmesi starın mı yoksa Petkim'in mı finansallari için önem arz ediyor? Biri halka açık diğeri değil.
    Cevap; her ikisininde çıkarları doğrultusunda ise eğer, neden hala Petkim'in finansallari toparlamadi. Star son taksidi ödeneli 5-6 yılı geçti. Katkı nerede?

Soru2
    Star temettü verdi mi? Vermediyse neden vermedi? Verdiyse nerede? Star son taksidi ödeneli 5-6 yıl geçti o arada ki verilmiş ya da verilmemis olan temettü var mı?verilmediyse neden? Petkime katkı için kurulmadı mı bu şirket.

Soru3
    SOCAR kendi parasıyla kurdu, Petkim'de 12 pay almak icin bir sürü borca girip yüzde 12 pay almak icin, halka açık bir sirket olan Petkim bu borcu yatırımcılara yük edinilmesi gerekiyor muydu? Soru 1 ve soru 2 nin içeriklerine binaen halka açık olan şirket sebepli yatırımcı mağduriyeti söz konusu değil mi bu durumda?

Soru4
    Arazi, demirbaş vs komple degerlemeler Özkaynak artışında ne zaman gösterilecek.. Son gelen ceyrekteki Özkaynak artışı star sebepli olduğu için sordum.

Soru5
    Petkim arazisinden lojistik şirketleri, tcell, liman, star vs faydalanmakta. Petkime katkısı yoksa o araziler atıl durumda mıdır? Limana yakın olan bir şirket, ihracaat avantaji diğer şirketler ile lojistik giderleri tartışılmaz derece de uygundur, karayolu maliyetlenmesi olmadığı bakımdan. Acaba birşeyler mı yanlış. Merak ettiğim için sordum.

Daha çok sorabilirim. Ytd

5. Petkim konser vermeyi düşünüyor mu diye sormayacam elbette ama eğer vermeyi düşünürse!
    Fifty centi de çağırır miydi konsere 30 yılın şerefine.. kaç yıldır fifty cent kendi çalıyor kendi söylüyor diye sorardım ama sormuyorum.
    Fifty cent fiftycent olalı bu durumları görse, ben böyle birşey görmedim der utanır adını değiştirirdi. Ytd

6. Selam spenc hc, şoför kamyondan atlamış bi haber mi var

16.96 Since 27 Aralık 2023

7.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Selam spenc hc, şoför kamyondan atlamış bi haber mi var
    Kamyon sürücüsü yok, lastikler patlak! Jantta gidiyoruz. Teb dün fitili ateşlemiş sanki ama kendi ortalarda yok, sen dün geri döndün! Senin o muhteşem dönüşlerin, kabus gibi ortam 😊 ytd

8. 35 tane nurtopu gibi ziyaretçimiz oldu, h.sonu yüzbin üstü takipçili kuşlu sitede yıkmacıların, yıkılmışlıkları olabilir. Ytd

Sayfa 503/503 İlkİlk ... 3403453493501502503

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •