Sayfa 304/483 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon
Arama sonucu : 3863 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. Millet şakır şakır kap haberi atıyor, sermaye tavanı artırımı bedelsizi temettüsü otu topu püsürü falan
    Bu sümsük napıyor hicbirsey! Enflasyon muhasebesi hesabına göre son tarih kaçtı?

Heralde ona göre nasıl ümüklerini daha sıkarız diye mi hesaplıyorlar?
    Yahu kardeşim çok mu zor bunun hesabı neyse bellidir. Neyin hesabını yapıyorsunuz? ytd

2. Koç holding bile bilançoyu çıkardı

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by cemar Yazıyı Oku
    Koç holding bile bilançoyu çıkardı

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Koçun gibi birkaçınında beklentilerin üstünde geldiği süreç endeksin düzeltilmesinin olduğu süreçtir. Fiç haberi, beklentilerden iyi bilanço haberleri ve endeksin düzeltmeye yönlendirilmesi!

Bizimki bilanço gelmeden eşlik ettirdiler ortama!
    Endeksin düzeltmesinin bitişine denk getirebilirler bilançoyu diye düşünüyorum.
    Hazır ortam uygunkende vurabildikçe kafasına vuruyorlar! Enflasyon muhasebesi ayağınada bir bilanço getirecekler onunda korkusunu pompalatıyorlar!
    Yani pislik nasıl yapılırın resmini çiziyor sürekli!

Çok mu zor bu kodumun bilançosu sanki 20 ülkede 15 fabrikası var da muhasebeleştiremediler!

Yahu geçen seneki satışlar belli değil mi belli hani bilmem neyin ihracat yıldızı, yok starın neyin yıldızı!
    Şimdiye kadar ki stardan gelen durumlar belli değil mi? Onda da sıkıntı olmasa gerek, bellidir!
    Du bakem nasıl pislik çıkartırım star dan dahayı mı hesaplıyorlar!

Gelen belli giden belli makas belli borçlar alacaklar belli ama alçaklık hainlik ve de pislik nasıl yapılır hesabı olunca..
    İstediklerini yapıyorlar! Ytd

4.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Arkadaşlar öhö öhö öhö benim bastonumun lastiği koptu, gören var mı?

50 yıl geçti heyt be ne günlerdi,
    duydunuz mu SOCAR mars ve Jüpiter de star rafineriyi kurması için arazi satın almış.

Ya öyle mi?

Evet öyleymiş. Elektrikli şarj istasyonu kuruyormus bir de gezegenler arası.

o yeni haber mı?

Galaksiye sponsorluk görüşmeleri bitmiş, petkimden Jetgiller formasıyla çıkacaklar sahaya yıl 2074 öhö öhö gözlüğümu de bulamadım.

Kaç coin ediyor Petkim an itibariyle, 72 cente denk geliyor eski dolar birimine cevirirsek.

Bizim torunlara yaramadi belki onların torunlarına yarar Jüpiter yatırımı hele bir bitsin...

Ytd.
    Bunu yaşatsalar utanmadan yaşatırlar! Yapacak birşey yok elbette sabırla ve bir umutla bekleyeceğim!
    Bastonumla! Ytd

5. Çok mu zor bu kodumun bilançosu sanki 20 ülkede 15 fabrikası var da muhasebeleştiremediler!

Bak Şişecama yüzlerce faaliyet Yatırım ve yüzlerce fabrika farklı ülkelerde, binlerce çalışan!

Yapay zekayla nasıl kontrol altına alıyor herşeyi finansalları.
    Sen ise hala starı sokucan bilançoya da sonuç verecen! Ytd

6. Avrupa pazarında etilen fiyatları, yüksek hammadde maliyetleri ve ithal malzeme akışını engelleyen lojistik aksaklıkların etkisiyle Mart 2024'ün üst üste ikinci haftasında da sabit kaldı. Ancak piyasa oyuncuları, zayıf talebin artan üretim maliyetlerine karşı bir denge unsuru olduğunu belirtti. Bölgesel pazardaki talep toparlanmasının şu ana kadar yavaş olması, zayıf bir ticaret atmosferi yarattı. Piyasa katılımcıları, yüksek sezonun yaklaşmasıyla birlikte Mart ve Nisan aylarında alım iştahının artacağından umutlu. İleriye bakıldığında, oyuncular Etilen fiyatlarının üst piyasalarda görülene benzer bir trend izlemesini bekliyor.
    Alman pazarında etilen fiyatları sürekli artıyor. Hammadde Nafta fiyatlarından gelen maliyet desteği, Etilen için yeterli oldu; zira fiyatları iç pazarda üst sınırda yer aldı. Girdi enerjisi cephesinde, ham petrol fiyatları, Ukrayna'nın Rus rafinerilerine yönelik bir dizi insansız hava aracı saldırısının ardından son birkaç hafta içinde güçlenerek yakıt arz güvenliğine ilişkin endişeleri artırdı. Ham petrol fiyatlarındaki artış, iç piyasada Etilen'in genel üretim maliyetini daha da artırdı. Ayrıca Enerji Bilgi İdaresi, bu yıl daha sıkı olan petrol piyasası dengesinin, OPEC+'nın yıl sonunda düşüşe geçmeye başlayacak olan üretim kesintilerini geri çekmesinin bir sonucu olarak stokları artırmadan önce Brent ham petrol fiyatlarını mevcut seviyelerin üzerinde tutacağını tahmin ediyor. Gelecek yıl fiyat üzerinde baskı olacak.
    Ayrıca, işletme oranlarının baskı altında kalması, iç pazarda Etilen temininin sınırlı olmasına yol açtı. Ayrıca, Almanya'nın imalat Satın Alma Yöneticileri Endeksi Ocak 2024'teki 42,3'ten Şubat 2024'teki 42,5'e hafif bir yükselişle revize edildi. Ancak okuma, imalat sektöründe derin bir daralmaya işaret etmeye devam etti; üretim, Ekim 2023'ten bu yana en büyük düşüşü yaşadı. Talepteki derin düşüş. Bu arada piyasa katılımcıları, Kızıldeniz'de süregelen çalkantı nedeniyle devam eden tedarik kısıtlamaları ile Orta Doğu ve Asya pazarlarından ithal malzeme varışındaki gecikmelerin de Etilen fiyatlarının yükselmesinden sorumlu temel faktörler olduğuna dikkat çekti.
    Talep tarafında, makroekonomik dalgalanmalar nedeniyle ambalaj ve plastik endüstrisindeki tüketimin yavaşlaması nedeniyle alt sektör Polietilen sektöründen gelen talepler iç piyasada ortalama seviyede kaldı. Bununla birlikte, Etilen fiyatının gerçekleşmesini yönlendirmek için yeterli değildi. Sonuç olarak, Etilen FD Hamburg fiyatları 8 Mart'ta sona eren haftada haftalık 50 USD/MT artışla 960 USD/MT seviyesinde belirlendi.
    15-Mar-2024 Gazeteci: Yage Kwon
    Ytd

7. Genel olarak bakıldığında etilen makasi geçen senenin ilk çeyreğine göre hafif yukarıda görünüyor, henüz ilk çeyrek kapanışı için 2 haftalık verinin gelmesi sonrası netleşecek, diğer yandan geçen yılın son çeyreğinden de oldukça yukaridayiz.
    Bu yıl ilk çeyreğe stari da dahil edilmiş olarak göreceğiz.
    Okuduğumuz makalelere göre etilen fiyatlarının şimdiye kadarki artışı, Kızıldeniz deki durumlar sebepli.
    Sektörde canlanma olmadan etilen fiyatlarındaki artış olması gayet iyi oldu, eğer ki sektörde talep artışı olmaya başlarsa bu durum yukarı ivmelenmeyi güçlendirir diye düşünüyorum, tabi Kızıldeniz deki durumlar devam etmesi de rekabet ortamını Çin için bozması bizim lehimize devam etmesini sağlayacaktır. Ytd

8. Sayfa 304 ve ben hala buralardayim. Umarım son binligim olurda yeni bir binlik açmadan Petkim'de rayına oturur.
    Zor tahta ama geçen seneki durumlarda sektör açısından zorlukla geçti onunda farkındayım.
    Lakin Star ayakta tutan bir beklenti oldu şuan dek.
    Zor durumlari atlatsak başka da birşey istemem..
    Yatırım tavsiyesi değildir..

Sayfa 304/483 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •