Sayfa 21/27 İlkİlk ... 111920212223 ... SonSon
Arama sonucu : 216 madde; 161 - 168 arası.

Konu: MEGMT Mega Metal

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    https://www.ekonomim.com/ekonomi/bak...-haberi-714607

Bu linkte de bazı analistlerin raporları var...bu analistlere göre bakır fiyatlari 2025 yılında 12000_15000 dolarları görebilir...halihazırda bakır fiyatları 9000 dolar seviyelerinde...

İşte emtialarda ralli olacak dediğim ve beklediğim şey budur...bunun bariz işaretlerini önümüzdeki bir kaç ayda göreceğimizi düşünüyorum ..
    Yukarıdaki linki iyi okumak lazım .bakirda yaşanacak bir ralli megmt gibi hisselerde etkisi katlanacaktir...
    https://m.bloomberght.com/abd-rus-me...guladi-2350936

2. ABD bazı Rus emtialarına bakır alüminyum vb yaptırım uygulamış zaten arz kısırı olan ürünler bakalım nasıl etkileyecek

Alıntı Originally Posted by esozcan Yazıyı Oku
    mevcut sıkışma ile sert bir feyk atma olasığı çok yüksek.ilk ve ciddi sınavı 47.10
    38.58 den 40.24 de mevcut sert feyki atmiş oldu..bu hareket sağlıklı bir yükselişe dönecekse çıtayı biraz daha yükseltmekte yarar var..adam olacak çocuk 47.78 ve üzeri...
    iyi çalışmalar..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

4. BAKIR işleyicisi ile üreticileri karşılaştırmak ne kadar mantıklı onu çözemedim(hisse yükselmez demek değil)

5. Şirketin 2023 bilançosuna göre, 2026 yılı sonuna kadar dolar bazlı büyüme beklentileri satış gelirlerinde %35 ,favökte ise %50. Kar marjlarının da bu rakamlarda korunduğunu düşünürsek. Şirketin arkasında bir hikaye oluşması için yeterli mi?

6.  Alıntı Originally Posted by kırmızı Yazıyı Oku
    BAKIR işleyicisi ile üreticileri karşılaştırmak ne kadar mantıklı onu çözemedim(hisse yükselmez demek değil)
    Aynı şeyi ben de düşündüm iyi ifade etmişsiniz hammadde maliyetinin artması olumsuz değil mi bu firma için?

SM-G780G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by kırmızı Yazıyı Oku
    BAKIR işleyicisi ile üreticileri karşılaştırmak ne kadar mantıklı onu çözemedim(hisse yükselmez demek değil)
    bakır üreticileri de olumlu etkilenir bunu işleyip satanlar da...megmt in olumlu yanı katma değeri yüksek ürünlere yoğunlaşmasıdır...normal bir otmobilde 5 kg bakır kullanılırken bir elektrikli otomobilde 80-90 kg bakır kullanılıyor...bu bakırlar da ince ve özelikli bakır tellerdir....yine şarj ünitelerinde de 8-9 kg bakır kullanılıyor ve bu ünitelerin de sayısı artıyor...(verdiğim rakamlar arz izahnamesinden aklımda kalanlardır )

bir hammaddenin fiyatını artması ciro ve karı artırır ayrıca stokların da değerlenmesini sağlar...böylece kar marjları artar...

(not: bu hisse hala elimde yok (benzer özelikte kocaer olduğu için ) ....ama yakın akraba ve dostlarıma özelden soranlara bu hisseyi işaret ediyorum...)
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8.  Alıntı Originally Posted by hknyksl76 Yazıyı Oku
    Aynı şeyi ben de düşündüm iyi ifade etmişsiniz hammadde maliyetinin artması olumsuz değil mi bu firma için?

SM-G780G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bir hammaddenin fiyatının artması eğer talebi olumsuz etkiliyorsa ?? olumsuz olur ama talep olumsuz etkilenmiyor ve şirket istediği satış fiyatını dayatabiliyorsa ?? ( ki çağımızın ürünlerine ürün ürettiği için avantajlıdır) o vakit de olumlu etkilenir...ben olumlu etkilenir düşüncesindeyim...çünkü hitap ettiği yenilenebilir enerji santralleri...şarj üniteleri..elektrikli otomobiller...beyaz eşya sektörü ve her türlü elektronik ürünler çağımızın ürünleridir ve bunlara olan talep her geçen gün artmaktadır..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 21/27 İlkİlk ... 111920212223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •