Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
Arama sonucu : 29 madde; 25 - 29 arası.

Konu: KBORU Kuzey Boru

1. Kuzeyin yıldızı bakıyorum çok yalnız kaldık bir sen bir de ben aynen yola devam nerde çokluk orda otluk kurur dedik ve surumuzzun yüzü gülsün bu sessiz meraciklarda
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

2. Dolar bazlı son çeyrek favök büyümesi güzel. 1 lotum dahi yok. Okumaya araştırmaya devam.

3. 29-4 2024 gklundan bir ses cikmadihayret sessizliğe devam
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

4.  Alıntı Originally Posted by Pejo Yazıyı Oku

Dolar bazlı son çeyrek favök büyümesi güzel. 1 lotum dahi yok. Okumaya araştırmaya devam.
    Aklımda kalacağına portföy de kalsın mantığıyla az biraz giriş yaptım. Şirketi portföye dahil edince daha iyi araştırma yapabiliyorum. Biraz hesap kitap yapayım,bir hatam olursa düzeltirseniz sevinirim.
    Şirketin Aksaray fabrikası büyüklüğü 110 bin metrekare. Buradan geçen sene gelen hasılat 2 milyar,net ( 86 milyon dolar) kar da 200 milyon civarı. Malatya da yapılıyor olan fabrika'nın büyüklüğü ise 65 bin metrekareymiş. Farklı bir ürün üretilecek ama kapasite artışı yüzde 50 civarı olabilir paralellik kurulursa. Bu sene olmasa bile 2025 yılı için yıllık
    130 milyon dolar ciro mümkün olabilir. Tabi bunlar biraz daha uzun vadeli,asıl ilginci net borç hanesi.

Şirket geçen sene 149 milyon finansman gideri,120 milyon da ppf zararı elde etmesine rağmen 220 milyon net kar elde edebilidi. Bu sene artık net borç hanesi artıya geçmiş görünüyor. Dolayısıyla bu kadar yüksek finansman gideri yaşamamalı diye düşünüyorum.

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •