Sayfa 10/24 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
Arama sonucu : 188 madde; 73 - 80 arası.

Konu: AVPGY Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bence AVM almazlar. AVM lerin kar getirisi uzun vadede çok iyi değil. Zaten karlı olsa FORUM AVM batmazdı.

Muhtemelen toplanan paranın bir bölümü ile Şişli projesini yapacaklar ki onda zaten AVM de var. Ayrıca başka AVM leri de var portföylerinde.

Tahminim, boştaki büyük para ile iyi kira getiren bir kaç gelir garantili otel alma ihtimalleri bana daha mantıklı geliyor. İstanbul 12 ay dolu olan bir şehir. Portföy yapılarına bakarsak, çok yüksek ihtimalle İstanbul da büyük bir kaç çok iyi konumlu popüler otelleri alabilecek paraları var görünüyor. Kelepir fiyattan bitmiş iyi konumlu bir kaç otel alabilirlerse, o zaman hisseye çok pozitif katkı yapar.

Hissede hacim düştü ve hacimsiz yükseliyor. Bu çok iyi. Yukarıya ağır ağır giderken, olumlu haberler (temettü, kelepir otel/avm satın alma, portföyü çok yüksek fiyattan satış, vb) gelirse zaten tekrar halka arz değerini test eder bir süre sonra.

Bekliyoruz bakalım. Umarım zararımızı çıkarırız küçük yatırımcı olarak.

KAP a gelen taze haberler tahminimi doğruladı. Haftaya çok güzel bir ralli başlaması ihtimal dahilinde. Halka arzdan gelen nakit Parayı çok iyi kullanmışlar. Aferin. Bu şirket çok iyi yönetiliyor. En iyi GYO bizim borsadaki.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    Kendini kanıtlaması için sene sonu bilançoyu ve temettü kararını görmemiz gerekir, daha erken...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Yüzde elli temettü taahhütleri var.

Bekleyip görmek lazım iyi veya kötü demek için çok erken en az iki temettü dönemi geçmesi lazım.

4. Gidiyor sanki Halka arz değerine vurdursunlar artık. Çok düştü. Borçsuz ve karlı bir şirket neticede. Bu kadar düşmesi alım için fırsattı. Halka arz değerine tekrar gelmesi sürpriz olmaz bir süre sonra.

Son Halka Arzları almaya başladılar, Halka Arz furyası bitmedi sadece ara verildi deyip SPK gene halka Irz a devam edecek gibi! Şirket ortaklarına gün doğdu

6. AVPGY bu Ocak sonunda 55 TL halka arz değerine değer mi? Patron halka satttığı malını geri ucuzdan incitmeden alıyor sanki. Alıyorsa değer büyük ihtimalle.

AVPGY halka arz gününden beri düşmüş, yukarıda 55.50 aşağıda 37.60 ı görmüş, arz fiyatı olan 55.08 tl fiyata gelir mi! ne zaman gelir! bilinmez!

8.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Hem Artaş ın hem AVPGY nin sıfır borcu var. Nakit dengesi pozitif. Satmaları için bir neden göremiyorum. Hisselerin işlem hacmi iyice azaldı. Dibi bulmuş olabiliriz veya dibe çok yakınız.

Genelde böyle zamanlarda bir tane pozitif haber gelse kağıt uçar gider.

Misal Temettü verimi yüksek olabilir, veya Halka arzdan gelen paranın iyi bir kira getiren gayrimenkule kelepir fiyattan alınması, veya elidenki bir gayrımenkulun iyi fiyattan değerinin çok üstünde satılması vs vs.

Ben zarardayım 40 tan aldım. Ama satmıyorum. Nakit dengesinin çok iyi olması benim için yeterli. Borçsuz şirketler eninde sonunda birkaç iyi haberle yukarı gider çok süratli.

Halka arz değerini görecek gibi. Umarım.

Sayfa 10/24 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •