Sayfa 20/134 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon
Arama sonucu : 1065 madde; 153 - 160 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
    Birde şunu atlamayalım. Bunu Bank Of çok yapıyor. Mal satmak istediği zaman tahtanın alım tarafında çok güçlü duruyor. ilerleyen zaman diliminde tahtayı o an için kuruttuğunda hisse fiyatını istediği gibi speküle edebiliyor. Bu seferde fiyatı yukarı çekip müşteri gelince de yavaş yavaş satıyor. Bu detay çok önemli
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Yazılım henüz yeni, ben de nasıl anlamlandıracağımı tam olarak kestiremiyorum...

Bir de verileri birbirinin içine girince kafada harmanlamak zor oluyor. Yaşlılık hepsini zihnimde canlandıramıyorum...

Programın belki eksilikleri de vardır. Bir süre incelemem ve "neyin ne olduğunu?" kavramam lâzım...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
    Akışı izleyenler ne diyor bunlar diyebilir. Açıklamalı bir örnekle anlatayım:

Diyelim ki benim elimde 1000 lot OYAKC hissem var. Maliyetimde diyelimki 50,xx gibi bir rakam olsun.

Burada işlem açmaya niyetlendim. Tahtadan 100.000 lot alım yönlü işlem yapmaya başladım. Alış ortalaması 60,00 tl gibi bir rakam olsun. Gün içi yüksek montanlı işlem yapmaya başlayınca tahta sinyal üretmeye başlar. Robot alıcı olduğunu farkedince harekete katılır trend oluşur. fiyat yukarı çıkmaya başlar, ardından sinyalciler yani teknikçiler damlamaya başlar sinek gibi üşüşürler tahtaya ortada mal yoksa eğer ne olur fiyat yukarı ivmelenir. Katılım arttıkça ve fiyat yükselmeye devam eder, ardından KY damlar hisseye, KY nin alım adetleri ve miktarları sınırlıdır. Bu arada trade etmek için lot satmaya yeltenen teknikçiler kademeleri şişirmeye başlar . Bu arada satıcı tarafında birikmeler oluşur. Robot aşağı tetiklenirse , ben elimde olan yeni aldığım 100,000 lotu ve elimde mevcut takasımda duran sadece 1 ya da 3-5 lotu sattığımda oyun bozulur. Mal KY de kalır. Robot oyundan çıkar .
    Yeniden başlanır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
    Hazır ekran başına oturmuşken de gündeme dair bir yorum yapayım yüreklere su serpeyim.
    MB başkanı istifa/görev affı işte adı herneyse sizi çok şeyetmesin. Kafanıza takmayın. Bu sefer ki durum önceki gibi değil. Bunun abartılacak bir tarafı yok. Sonuçta bir memur. Şimşek emmi istedi diye geldi, masaya 50 milyon/milyar dolar getiririm dedi. Getiremedi. Bu arada nas mas diyenlerin faizi artıramayacağı için bir nevi maşa gibi kullanıldı ve faiz artırması yapıldı. Görev tamamlandı. Daha ileri gitmesin diye hakkında dedikodular üretildi ve tasfiye edildi.

büyütecek bişi yok bana kalırsa. Pazartesi için sendrom yaşamanıza da değmez. Belki biraz titretirler %2-%3 düşüş normal karşılanır. Sizde gaza gelip abartmayın. Satıp alttan alırım derseniz de bişi diyemem. Serbest satış yapıp panikletmeyin ortalığı kademeye verin geçin alta bi yere alış yazın yeter.

Huzurlu ve sakin bir haftasonu dilerim

Ben birazdan çıkacağım. Endeks yorumumu yarın en geç akşama kadar paylaşmaya çalışırım...

Kritik yerlerde dolanıp duruyoruz...!!!

Bakalım korktuğum başımıza gelecek mi? yoksa gelip geçici bir durum mu var...?

O kadar şey paylaştım ama asıl paylaşacağım grafiği atlamışım...

Bu 2 kurum kendi arasında virmanlaşmışlar...

Neden ve niçinini bilmiyorum ama böyle bir durum var...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    O kadar şey paylaştım ama asıl paylaşacağım grafiği atlamışım...

Bu 2 kurum kendi arasında virmanlaşmışlar...

Neden ve niçinini bilmiyorum ama böyle bir durum var...

Bu grafikte bahsi geçen geçen kurumlar AKB ve İYM sanırım. Bu ikisi aynı hesap ya da birbiriyle ilişkili. Bir süredir bende bu ikiliden şüpheliyim.

Endeks yorumun yine son saatlere ancak yetişti. Kusuruma bakmayın...

Takas uygulaması yazılım işi beni çok yordu. Çok şükür hemen hemen tamamladım sayılır. Belki birkaç ekleme daha aklıma geldikçe yaparım. Şimdilik bence mükemmel oldu. MaşâAllah gece görüş dürbünü gibi çalışıyor...

Görmek istediğim hemen hemen her şeyi gördüm denebilir. Şimdi hafta içinde uygulamalı bir testini yaparım. Baktım işe yarıyor biraz daha geliştiririm, çok bir işe yaramıyorsa "Şu anki hâli yeterli. Fazla uğraşmaya değmez...?!" derim...
    Son düzenleme : T/A; 05-02-2024 saat: 00:19.

Sayfa 20/134 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •