Sayfa 115/115 İlkİlk ... 1565105113114115
Arama sonucu : 915 madde; 913 - 915 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

1. Biraz da XU100 analizi yapalım...

Aşağıdaki grafiği hatırlarsınız...?

Benzerlikten bahsetmiştin ve "yine bir trend oluşur mu?" diye sormuştum...

Evet yine benzer bir trend oluşmaya başlıyor, hatta başladı bile denebilir...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2. Benim birkaç aydır takip ettiğim durum ise aşağıdaki grafikte mevcut...

Hatırlayanlar Mayıs ortasına kalmadan yeni bir yukarı trend başlayacak demiştim ve gerekçelerini de aşağıdaki gösterge nitaliğindeki grafiklerden aldığımı söylemiştim...

Döngü Analizi...

Bakalım bu teorim tutacak mı...? Çok yerde çalışır gibi yapsa da, bazı durumlarda kısa dönem inversion (terse dönüş) olayı gerçekleşiyor. Henüz yazılımlarım tam olarak bitmediği için AR-GE işlerine yeteri kadar zaman ayıramıyorum...

Şu anda olması gereken 1-2 haftalık kısa soluklu bir düzeltme veya yataya sarış görmemiz lâzım ki, tam olarak yerine otursun...

Eğer oluşursa ki, bence başladı; Kasım 'ın ilk haftasına kadar güzel bir ralli göreceğiz. Yine tahminen büyükler gidecek, küçüklerden de giden olacaktır ama esas oğlan büyüklerden olacaktır...

3. Ben trader değilim...

O nedenle de hisselere sık sık bakmam. Sadece soran olursa veya çalışmalarımı teyit için bakarım...

Bazen de böyle aklıma geldikçe merak edip bakarım. Kendi hisselerimin grafiklerine haftada bir bile bakmıyorum desem yalan olmaz...

Belirli bir sistem kullanmam. Tüm sistemleri aynı anda kullanırım ve her şeyi elimle çizer, hesaplarım. İllâ ki gözümle görmem, aklımla tartmam gerekir...

.....

Katılım olmadığı için kendi kendime yazıyormuş gibi oluyorum. O nedenle devamını yazmak içimden gelmiyor...

Hatta bir kısım yazdıklarımı da sildim...

Benden bu günlük bu kadar...

Hayırlı geceler...

Sayfa 115/115 İlkİlk ... 1565105113114115

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •