Sayfa 17/180 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon
Arama sonucu : 1438 madde; 129 - 136 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1. alsın versin hiç önemli değil .. Biz şirketimizden eminiz.. Kafein e bak bir iştirakini satma kararı almı tahta tavan oldu.. Bizdede bir sürü iştirak var.. zamanı gelince bakacağız..

2. Bankof tahtayı çok bozmadan yarın kalanını çıkmaya çalışır. 1.660 bin var yaklaşık elinde ciddi bir oran. Bugün çıkamadı hepsini, muhtemelen yarında zorlanır. Güzel olan şu ki, maliyeti yaklaşık 41 gibi. Genelde BofA zararına mal satmaz. Bir şekilde bu rakam güvenlik sınırı gibidir

Hisse 2 gündür dolar bazlı 1.30 cent olan direncin üstünde kapanış yapıyor bu çok önemlidir. Hissede bundan sonra önemli destek noktasının tl karşılığı yaklaşık 39.50 gibidir

Temel olarak bir sıkıntı yok. Hisse son 1 ayda sert çıkmış olsada sektörüne göre hala makul çarpanlardan işlem görmektedir.

3.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    SPK Pasifik donanım yazılım bilgi teknolojileri aş isimli şirketin halka arzını onayladı.. 120 milyardan 134 milyara çıkararak 14 milyon lot hisseyi 35 tl den halka arzını onaylamış..4.690 milyar piyasa değerinden halka arz oluyor..2023 yılı 9 aylık cirosu 481 milyon ve net karı 14.2 milyon TL Yaklaşık 30 f/k ile halka arz ediliyor.. Galiba 35 den soluksuz 100 tl ye götürürler .. 14 milyon lot bedelli ve 13 milyon lot ortak satışı olarak toplam 27 milyon lot halka arz edilecek..Buradanda anıyoruzki ARDYZ hem ciro hem karlılık hemde fiat olarak 1 numara..
    Fk 30 değil 248 yapar

Eğer hisseyi halka arzdan sonra 100 e götürürlerse fk sı 708 olur.

9 aylık karı senelik kara oranlayarak hesapladım.

Bizim bu sene karımız 2 milyar olursa fk mız şuanki fiyatla 3,5

Nasıl bir 🎈 halka arz ediyorlar böyle
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

Pasifik donanımın pd/dd si kaç acaba? Bu önemli.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

5.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Pasifik donanımın pd/dd si kaç acaba? Bu önemli.
    Şirketin web sitesinde izahname var oradan bakabilirsiniz.. Ama öyle aman aman bir şirket değil..Bu arada ARDYZ çok sağlam duruyor..buradan sanki 43-44-45 lere gidecek gibi bir his var içimde..

6.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Bu hafta direnci geçerek 40 lı fiatlarla trade başlayacağımız düşünüyorum.. Benim şahsi düşüncem..

YTD..
    sanki bazı şeyleri hissediyorum.. )

7.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Şirketin web sitesinde izahname var oradan bakabilirsiniz.. Ama öyle aman aman bir şirket değil..Bu arada ARDYZ çok sağlam duruyor..buradan sanki 43-44-45 lere gidecek gibi bir his var içimde..
    Yarın bugünden daha sert geçecek gibi geliyor bana da.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

8. Hergün ekran karşısında borsayı izlemek bazen panik yaptırıyor..Şirketten eminiz.. Fiatdan eminiz.. Burada beklicez..uzun vadeli bir yatırımcıyız.. Burada borsa ekranını kapatıp günlük fiat hareketlerine bakmayacağım 6 ay sonra ekranı açıp fiatına bakacağım..sonra yıl sonunda tekrar bakacağım.. Eminim çok şaşıracağım aslında beklediğim ama yine çok memnun olacağım bir fiatla karşılaşacağımdan eminim..

Sayfa 17/180 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •