Sayfa 34/185 İlkİlk ... 2432333435364484134 ... SonSon
Arama sonucu : 1473 madde; 265 - 272 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1. dün aldığından fazlasını verdi bofa. ne bela bir aracı kurumdur be

Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Bofa dün 1.189.000 lot alım yaptı,bu alımları 50-54 arası okutabilir,zaten twitterde 47.12 üstünde fibonacci direnci 54 demişler.
    Okuttu,hem de fazlası ile.,,,,buna rağmen hisse iyi dayanıyor yine.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

3. bugun o kadar düşmüşken boşluguda alsaydın olmazmıydı arda bey

4. Kaçış boşluğu olarak kalacak muhtemelen. Ard eski ard değil şampiyonlar ligine çıktı resmen

Hissede ne kadar fazla satış olursa olsun karşılanıyor bir şekilde

5. Gelen bir kaç bilancoda gördüğüm kadarıyla geçen yıl enflasyon altinda net kar aciklayan sirketlerin 2022 karı enflasyon muhasebesi uygulanmasıyla birlikte eksiye dönmüş.

Buradan hereketle ardyz nin 2022 karıninda azalacagini tahmin ediyorum.

Kaba bir hesapla 138 mln tl civarina gelebilir.

2023 te 700 mln tl gelebilecek karinda 315 mln tl civarinda olabilecegini düşünüyorum.

Siz ne dersiniz.

Aylardır enflasyon muhasebesi konusunu araştırıyorum ama ne anladin derseniz hiç bir şey anlayamadim. O sebeple yukarida yazdiklarimı deli saçmasi olarak kabul edebilirsiniz.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Şirketler enflasyon muhasebesi olmadığı için fazladan devlet vergi alıyor diyor. Normalde 100 bin tl kar elde eden bir şirket 25 bin tl kurumlar vergisi ödüyor geriye net 75 bin tl kar kalıyor..Enflasyon muhasebesinde ise 100 bin tl kar enflasyon %65 ise bu kardan 65 bin tl düşülüyor ve 35 bin tl vergiye tabii kar kalıyor. Buradan %25 kurumlar vergisi öderse şirket 8.750 Tl vergi öder geriye net kar olarak 26.250 TL çıkar..Yani şirketin içeride 65 bin tl fazladan para kalıyot.. Benin anladığım bu.

7.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Şirketler enflasyon muhasebesi olmadığı için fazladan devlet vergi alıyor diyor. Normalde 100 bin tl kar elde eden bir şirket 25 bin tl kurumlar vergisi ödüyor geriye net 75 bin tl kar kalıyor..Enflasyon muhasebesinde ise 100 bin tl kar enflasyon %65 ise bu kardan 65 bin tl düşülüyor ve 35 bin tl vergiye tabii kar kalıyor. Buradan %25 kurumlar vergisi öderse şirket 8.750 Tl vergi öder geriye net kar olarak 26.250 TL çıkar..Yani şirketin içeride 65 bin tl fazladan para kalıyot.. Benin anladığım bu.
    o halde enflasyon muhasebesinden olumsuz etkilenecek şirketlerin olacağı bilgisi havada mı kalıyor? sanmıyorum bu kadar basit olduğunu

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Gelen bir kaç bilancoda gördüğüm kadarıyla geçen yıl enflasyon altinda net kar aciklayan sirketlerin 2022 karı enflasyon muhasebesi uygulanmasıyla birlikte eksiye dönmüş.

Buradan hereketle ardyz nin 2022 karıninda azalacagini tahmin ediyorum.

Kaba bir hesapla 138 mln tl civarina gelebilir.

2023 te 700 mln tl gelebilecek karinda 315 mln tl civarinda olabilecegini düşünüyorum.

Siz ne dersiniz.

Aylardır enflasyon muhasebesi konusunu araştırıyorum ama ne anladin derseniz hiç bir şey anlayamadim. O sebeple yukarida yazdiklarimı deli saçmasi olarak kabul edebilirsiniz.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Böyle rakamlar mümkün değil bence.

Sayfa 34/185 İlkİlk ... 2432333435364484134 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •