Sayfa 389/833 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon
Arama sonucu : 6661 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Bu yazdıklarınız bana burada birisini hatırlattı.Her gün 10 yazı , devamlı bir yön belirtme alıyorum düştükçe alacağım bakın yine aldım falan. Burada da 2 senedir alıyor devamlı ama 2 senedir de hisse hık diyemedi bi türlü bu arada borsa 2000 den 9000 e gitti . Benzerlikler ilginç yani. Evet başka bir nicklerle kabuk değiştirmiş olarak aranızda olabilir dendiği gibi.
    Para onun, ister alır ister satar. Aldığınıda aldım diyerek gösteriyor, yani ispatlı. Şimdiye kadar da hiç satmaması yatırımcı kimliğini ortaya çıkarıyor diye düşünürüm ben. Ben Sn Fedor dan bahsediyorum başka birisinden bahsediyorsanız kusura bakmayın. Ama hiç yön belirttiğini duymadım aksine pozitif yön belirtenlere cevabı ŞAK diye yapıştırıyor.

2. Bofa kötü yorum yaptı diye neredeyse dava açacaklar ancak riskler de kabak gibi görünüyor. Bofa'nın analistinin acemiliği TL cinsi fiyat vermesi halbuki USD olarak rakam verse kimse fark etmezdi bile.

Merak ediyorum;
    Demir-Çelik fiyatları düşerse (doğal olarak bu bitmiş ürünlere olan talebin de düştüğünün göstergesi) ve faizler yüksek seyrini sürdürürse demir-çelik firmaları nasıl etkilenecek? Erdemir'in borçlanma artışı, mevcut borç stoku ve ürün stokları bilançosunda görülüyor, bu büyük rakamları inceleyip farklı durum senaryoları oluşturmak faydalı olacaktır. İlginç olan olumsuz veya olumlu koşulların tek yönlü meydana gelmesi; Enflasyon düşükse faizler de düşüktür böylece hem şirketlerin faiz yükü az olur hem de iş dünyasında yatırım iştahı yüksek olduğundan satışlar yüksek seyreder, bu koşullar altında hammadde fiyatları da yükselerek bilançoya kaldıraç etkisi yapar. Tersi durumda ise tüm bunlar negatif yönde seyreder.
    Bofa'nın tahminin USD kuruna böldüm ve not ettim, bakalım ne kadar yanılacaklar?

3.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Bu yazdıklarınız bana burada birisini hatırlattı.Her gün 10 yazı , devamlı bir yön belirtme alıyorum düştükçe alacağım bakın yine aldım falan. Burada da 2 senedir alıyor devamlı ama 2 senedir de hisse hık diyemedi bi türlü bu arada borsa 2000 den 9000 e gitti . Benzerlikler ilginç yani. Evet başka bir nicklerle kabuk değiştirmiş olarak aranızda olabilir dendiği gibi.
    Herkesin bir stratejisi var,benimkide genelde bist30 firmalarında zarar eden bilanço kağıdını izleyip kendi tahminimce kâra geçeceğini gördüğümde bu çok uzun bir zamanda alabiliyor,yatırım yapmak ve beklemek,strateji gerçekleşirse kağıt çok katlıyor,
    Bunu doas,tofas,thy,tav hepsinde bizzat içinde oldum ve denedim.
    NOT:Tofas zarar bilanço yoktu ama satışlar cakilmisti.

Tofas hariç hepsine batıyor dendi sizin gibiler tarafından doas tan dolayi koca dogus gurubuna batıyor dendi...

4. sabah aldı sonra sattı oyak... 15-20 dk önceki ekran, trade yapıp, temettü parası mı çıkartıyorlar...

5. Tamam ben anladım son 15 yılda 1 dolara kadar düştüğü için tekrar düşecek diyorsunuz...düşünce gelip arkadaşlar ben size demiştim dersiniz...biz de adam bildi deriz..arada tekrara gerek var mı, özellikle Ereğli düşerken çıkıp aynı şeyleri söylüyorsunuz...forumu farklı analizlerle zenginleştirin bence...mesela GES ler şu nedenle ölü yatırım deyin, yüksek fırınları yenilemek şu nedenle boş iş deyin...yönetim şunları yanlış yapıyor deyin...bu nedenle düşecek deyin...sadece grafiğe takılmayın...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Kötümserler haklı çıkar, iyimserler zengin olur.

7. Fedor'a laf etmeyin, sonra federaller geliyor toz kondurmamak için. Adama git bir hava al dedikçe kendini her cümleye cevap yazmakla zorunlu hissediyor. Değişik bir oluşum, yapacak birşey yok

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

8. Kardeşçe lotlarımızı okşamak varken bu kavga ne diye?

Sayfa 389/833 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •