Sayfa 428/881 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528 ... SonSon
Arama sonucu : 7047 madde; 3,417 - 3,424 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Zamanı gelince anlarsınız. Bu mevzu aramızda kalsın şimdilik.
    Zamanı gelince kacmasaniz, ben tengrihani doas yükseliş trendine girince göremedim....

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    KY'nin tek bildiği ve dibine kadar inanıp güvendiği "fincan kulp" formasyonuna ilaveten bir özelliği daha var ki altını çizmezsem olmaz. KY'lar maliyet düşürme tekniğinde dünya çapında uzmandır. Almış olduğu kağıt hele bir düşmeye başlasın, kağıt düştükçe ek pozisyonlar alıp onları mevcut pozisyona ekler ve böylece elinde daha düşük maliyetli ama çok daha büyük bir pozisyon olur. Bu maliyet düşürme tekniğini uygulama konusunda dünya birincisidir TR KY'lar. Ben de o zeki çocuklara bravo diyorum, ne diyeyim.
    Ya tutturmuşsun ky ky diye. Sen nesin? Holding sahibi misin? Ya da Buffet falan mısın? Bu ne tepeden bakan bir üslup?

3. Hissenin üzerindeki en büyük olumsuz etki Çin kaynaklı. Çin ekonomisi maalesef duvara çarptı. Gayrimenkul konut sektöründe çok ciddi sorunlar var. Bankalarla ilgili batık krediler sorun yaratıyor. Sonuç olarak ekonomik büyüme darbe aldı, iç talep tepetaklak oldu. Özellikle konut / inşaat sektörünün darbe almış olması demirçelik talebini olumsuz yönde etkiledi ve fiyatlar aşağı geldi, kar marjı daraldı. Çin'deki bu sorunlar düzelmeden veya en azından düzelme moduna girmeden küresel demirçelik sektörü ayağa kalkamaz. Posco, Nippon Steel, Arcelor'un içinde bulunduğu durum yani hisse fiyatlarının yerlerde sürünmesi bundan kaynaklanıyor. Doğal olarak bu gelişmelerden EREGL de olumsuz etkileniyor ve hisse baskılanıyor. Benim için olayın içyüzü budur.
    BJKAS 14 Mayıs 2024 19.96 alış, 16 Mayıs 2024 27.30 satış. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Zamanı gelince anlarsınız. Bu mevzu aramızda kalsın şimdilik.
    Bak yine gizem yaratma çabası. Diyorum ya boş küme diye. Ya tutarsa.

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Hissenin üzerindeki en büyük olumsuz etki Çin kaynaklı. Çin ekonomisi maalesef duvara çarptı. Gayrimenkul konut sektöründe çok ciddi sorunlar var. Bankalarla ilgili batık krediler sorun yaratıyor. Sonuç olarak ekonomik büyüme darbe aldı, iç talep tepetaklak oldu. Özellikle konut / inşaat sektörünün darbe almış olması demirçelik talebini olumsuz yönde etkiledi ve fiyatlar aşağı geldi, kar marjı daraldı. Çin'deki bu sorunlar düzelmeden veya en azından düzelme moduna girmeden küresel demirçelik sektörü ayağa kalkamaz. Posco, Nippon Steel, Arcelor'un içinde bulunduğu durum yani hisse fiyatlarının yerlerde sürünmesi bundan kaynaklanıyor. Doğal olarak bu gelişmelerden EREGL de olumsuz etkileniyor ve hisse baskılanıyor. Benim için olayın içyüzü budur.
    Aa cidden mi ya? Bu forumda kimse bilmiyordu sanırım bu bilgileri. E tabi bilmez. Hepsi bilinçsiz sefil ky'ler. Ama ulu Trendyol, pardon Trendhouse muydu, bu sır bilgileri bizle paylaşarak yolumuzu aydınlattı. Çok sağol.

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    KY'nin tek bildiği ve dibine kadar inanıp güvendiği "fincan kulp" formasyonuna ilaveten bir özelliği daha var ki altını çizmezsem olmaz. KY'lar maliyet düşürme tekniğinde dünya çapında uzmandır. Almış olduğu kağıt hele bir düşmeye başlasın, kağıt düştükçe ek pozisyonlar alıp onları mevcut pozisyona ekler ve böylece elinde daha düşük maliyetli ama çok daha büyük bir pozisyon olur. Bu maliyet düşürme tekniğini uygulama konusunda dünya birincisidir TR KY'lar. Ben de o zeki çocuklara bravo diyorum, ne diyeyim.
    Bu maliyet düşürme tekniğinin ciddi bir yan etkisi var. Zaman zaman çalışır ama çalışmadığı zaman adamı öyle bir kitler ki 10 yıl kendine gelemezsin veya da batar gidersin. Zararda olan pozisyonda ek alım yapılmaz, borsadaki ana kural budur. Çünkü çok risklidir ve ters teptiği zaman adamı batırma potansiyeline sahiptir.
    BJKAS 14 Mayıs 2024 19.96 alış, 16 Mayıs 2024 27.30 satış. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bu maliyet düşürme tekniğinin ciddi bir yan etkisi var. Zaman zaman çalışır ama çalışmadığı zaman adamı öyle bir kitler ki 10 yıl kendine gelemezsin veya da batar gidersin. Zararda olan pozisyonda ek alım yapılmaz, borsadaki ana kural budur. Çünkü çok risklidir ve ters teptiği zaman adamı batırma potansiyeline sahiptir.
    Tabii ki beni tersleyip bu dediklerime inanmayacaksınız. Hüviyeti ve doğası gereği KY'dan başka türlü davranmak zaten beklenemez.

8. 45.86

Ek 3 milyar tl lik hisse geri alım programı hisseye binde 2 lik bir prim yaptırdı bugün. Endeksin yaptığı primin yarısı kadar. Dün gece hisse geri alımı ile ilgili fırtınalar kopuyordu.

Sayfa 428/881 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •