Sayfa 619/854 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon
Arama sonucu : 6827 madde; 4,945 - 4,952 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. "Fed faiz indirmez. Çin düzelmez." vs

Saygı duyuyorum yorumlara da, bu kadar analist var emin olamazken kendinizden nasıl böyle eminr olabiliyorsunuz? Bence fed faiz indirmez ya da bence çin bu sene düzelmez deseniz dahi tamam derim. Ama kesin yüzde 100 gibi yorumlar yazılmış yine. "Rüya görenler ağlamasın. Herkes kendinden mesul" gibi yine küçümseyici tepeden bakan ifadeler. Sonra biz bir şey yazınca kötü oluyoruz.

2. Nasıl ki tamamen iyimser yorumlar insanları gaza getirebilirse, tamamen negatif yorumlar da insanlara hisseyi sattırabilir. Böylesi konularda daha ihtimamlı yorumlar yapılsa iyi olur. Yorumlarla insanları olumlu olumsuz etki altına alıyorsunuz.

3.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Şant kısa vadeli güzel tespitler yapar, bu konuda kendini çok geliştirdi. Ama uzun vadede hala çok zayıf, geliştirmek için de bir çabası yok. Kısacı olmaktan öteye milim kıpırdamak istemiyor. Ama takdir ediyorum duruşunu. Bu da bir yol alma türü.
    Bunlar Şant'ın tespiti değil, veri.

4.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    "Fed faiz indirmez. Çin düzelmez." vs

Saygı duyuyorum yorumlara da, bu kadar analist var emin olamazken kendinizden nasıl böyle eminr olabiliyorsunuz? Bence fed faiz indirmez ya da bence çin bu sene düzelmez deseniz dahi tamam derim. Ama kesin yüzde 100 gibi yorumlar yazılmış yine. "Rüya görenler ağlamasın. Herkes kendinden mesul" gibi yine küçümseyici tepeden bakan ifadeler. Sonra biz bir şey yazınca kötü oluyoruz.
    Aylar geçtikten sonra tekrar bakarsınız yaptığım yorumlara. Ben kendimden eminim. Kendi fikrimi beyan etmem neden sizi rahatsız ediyor? Bence desem olay farklı mı olacak. Ben fikrimin arkasındayım, sebeplerini de yazdım. Siz ister beğenin ister beğenmeyin, benim için sorun yok.

Rüya görenler ağlamasın tabirimi küçümseyici bulduysanız o da sizin düşünceniz. Kimseyi küçümsediğim yok, gerçeklere dem vurmaktan başka bir şey değil yaptığım. Bunu böyle algıladıysanız da o yine sizin bileceğiniz iş, beni ilgilendirmiyor.

Ben yorumlarımı yaptım, zaman içinde beraber yaşayıp görürüz neler olacağını. Bütün bu yorumlarım da benim fikrimdir, kimseyi bağlamaz. Siz bildiğiniz gibi anlayınız lütfen. Kim kötü kim iyi bilemem. Ben kötü değilim, bunu biliyorum. Başkalarının hakkımda ne düşündüğü de umurumda değil. Okumak istemiyorsanız engelleyiniz. Siz beğenmiyorsunuz diye yazım tarzımı değiştirecek halim yok.

İyi akşamlar.

5. Kanal işi yattı. Yarın durum vahim

6.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Bunlar Şant'ın tespiti değil, veri.
    Günaydın, Çin imalat pmi verisi 50.8 ile daralma bölgesinden çıkarken Hizmet endeksi de beklentinin üzerine 53 olarak açıklandı. İnşaat alt endeksi de 53.5'ten 56.2'ye yükselmiş. Uzun sürecek bir yavaşlama içinde kısa süreli bir stabilizasyon diyebiliriz. Önümüzdeki aylarda bir rrr (rezerv katsayısı) indirimi görme ihtimalimiz de çok yüksek.

Şant'ın twiti yukarıda. Burada yorum yoksa, size de diyecek bir şey yok. Benim yanlışımı çıkartmak için boşuna uğraşmayın, okuduğunuzu iyi anlayın. Bu ucuz hareketlere gerek yok.

7.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Günaydın, Çin imalat pmi verisi 50.8 ile daralma bölgesinden çıkarken Hizmet endeksi de beklentinin üzerine 53 olarak açıklandı. İnşaat alt endeksi de 53.5'ten 56.2'ye yükselmiş. Uzun sürecek bir yavaşlama içinde kısa süreli bir stabilizasyon diyebiliriz. Önümüzdeki aylarda bir rrr (rezerv katsayısı) indirimi görme ihtimalimiz de çok yüksek.

Şant'ın twiti yukarıda. Burada yorum yoksa, size de diyecek bir şey yok. Benim yanlışımı çıkartmak için boşuna uğraşmayın, okuduğunuzu iyi anlayın. Bu ucuz hareketlere gerek yok.
    Ben verilere ilişkin yorum yaptığınızı düşünerek yazdım. Diğer kısma dikkatli bakmamışım. Bu konuda haklısınız.

Diğer konuda da siz nasıl biliyorsanız öyle yapın o halde. Ben de kendi görüşümü yazdım. Böylesi önemli konularda bu kadar emin, bu kadar kesin söylemler insanların para koyduğu, yatırım yaptığı bu mecra için doğru değil bana göre.

Sayfa 619/854 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •