Sayfa 303/805 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403803 ... SonSon
Arama sonucu : 6433 madde; 2,417 - 2,424 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Bu aynı zamanda şu demek de olmuyor mu? KY'ya mal kitlendi dediğimiz Ereğli'deki 430 milyon mittal lotu, aslında KY'da değil...

Çünkü yukarıdaki hisseler dururken niye Ereğli alsın?
    Evet hepsi ky de...

Ben aksini iddia ediyorum..

Gecen yaşanan mittal satışı ve akabinde gelişen dağıtım sureci kac ay surdu?

Aliyorlar mali sonra piyasaya bir guzel yediriyorlar bir anda olmuyor 6 ay bir yil sürüyor yasadik birlikte..

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Yatırımcı ttrak, froto,toaso, ismen, THY, vs.. almak dururken neden Ereğli alsın?sadece ucuz olduğu için mi? Bence bu sorunun cevabını mantıklı şekilde bulabiliyorsak ozaman gönül rahatlığıyla eregliye de geçebiliriz.
    2 yıl önceki eregli lotumun 2 katını alabiliyorum. Bu yüzden cazip geliyor. Çok da rasyonel olmayabilir.

3. Yatırımcının Ereğli aldığını düşünmüyorum. Bizim gibi bazı istisnalar hariç... Zaten hep denmiyor mu, KY çoşkuda gelir, 2 senedir Ereğli'de ne var ki gelecek KY? 0.45 kuruş temettü, 3 milyar lot, bunlar cazip şeyler değil...

Elinde tutan da gidip 50'de eklememiştir, kaç sefer dayak yemişsin; hisse çıkmış dayak yemişsin, hisse çıkmış dayak yemişsin.
    (adam kazandı misali)

50'de almadım, baktım, 48'de %1 lik sembolik bir şey aldım, tam rakama tamamlamak ve şans getirsin diye.

Yani şu şartlarda kim Ereğli alır! Çok bazı istisnalar hariç Ama birileri 15 günde 150 milyon lotu aldı.

Bunları bir şey bildiğimden değil, beyin fırtınası yapıyoruz... Belki de KY almıştır 150 milyon lotu...

4.  Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Evet hepsi ky de...

Ben aksini iddia ediyorum..

Gecen yaşanan mittal satışı ve akabinde gelişen dağıtım sureci kac ay surdu?

Aliyorlar mali sonra piyasaya bir guzel yediriyorlar bir anda olmuyor 6 ay bir yil sürüyor yasadik birlikte..
    Nasıl bu kadar senkronize o zaman? Geçen sene 43'de falan başladı, 40'ın altına sarkıtmadılar bile, bunu KY başarabilir mi? Ha orada biri aldı, sonra o 280 milyonu 1 yılda KY'ya yedirdi diyorsan, bir ihtimal. Ama kaçtan aldı kaçtan yedirdi...

5. 49 ortalama ile sattıklarımı 45.68 den almaya başladım,üç ya da dördüncü sat alım oluyor,blok almıyorum fiyat azaldıkça az az alıyorum belirli bir ort yapıp bekliyorum .) yine öyle yapıcam, gerisi kısmet.

6. İhtimal vermem tamamen sallıyorum ama tank paleti satan Ereğli'yi de satabilir tam bir komplo teorisi olsa da, olmaz diye bir şey yok sonuçta kasa boş...

7.  Alıntı Originally Posted by ey_b Yazıyı Oku
    49 ortalama ile sattıklarımı 45.68 den almaya başladım,üç ya da dördüncü sat alım oluyor,blok almıyorum fiyat azaldıkça az az alıyorum belirli bir ort yapıp bekliyorum .) yine öyle yapıcam, gerisi kısmet.
    Bir de böyle durum var evet. Hisseye aşık olmayan KY buradan o kadar güzel fırsatlar yakaladı ki... Yapabilsek şimdiye 15 kere temettü almıştık...

Size hayırlı olsun, bu bir eleştiri değil yanlış anlaşılmasın.

8. Neyse her şey olacağına varacak...

Sayfa 303/805 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403803 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •