Sayfa 46/789 İlkİlk ... 3644454647485696146546 ... SonSon
Arama sonucu : 6309 madde; 361 - 368 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Bazen küçük bir aile şirketine mi yatırım yaptım acaba diye düşünmüyor değilim, yatırımcıya verdikleri değer açısından...finansal takvim açıklamak diğer şirketler için neden bu kadar zor değil...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    bilancodan önce sigorta parasının kapı gelmeli önceki bilanco böyle oldu..
    Onu da sormuştum haber yok daha dedi ama güvenilmez! Diyecektim, sanki öncekinde zamanında haber verdiniz diye ama sinirlenmek istemedim.

Alıntı Originally Posted by ersenkirmizi Yazıyı Oku
    Özkaynak ve bedelsiz bağlantısını kuramadım ben. Onu fazla etkileyeceğine inanmıyorum.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    sayın ersenkirmizi,

aksa'nın 2022 12 aylık ve 2023 12 aylık bilançolarını karşılaştırdığımda öz kaynaklarının 2023 12 aylıkta bir hayli yükseldiğini sermayesinin ayni kaldığını gördüm. bu durum şirketin defter değerini değiştiriyor. yani bedelsiz verme potansiyeli artıyor. defter değeri bizim için şirketin dip değeri anlamını taşıyor.

Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by yukselc Yazıyı Oku
    sayın ersenkirmizi,

aksa'nın 2022 12 aylık ve 2023 12 aylık bilançolarını karşılaştırdığımda öz kaynaklarının 2023 12 aylıkta bir hayli yükseldiğini sermayesinin ayni kaldığını gördüm. bu durum şirketin defter değerini değiştiriyor. yani bedelsiz verme potansiyeli artıyor. defter değeri bizim için şirketin dip değeri anlamını taşıyor.

İnşallah sen haklı çıkarsın abi

5. Ertelenmiş vergi gideri ilk 9 ayda 7 milyar civarı, bu vergileri son çeyrekte ertelenmiş vergi gelirleri ile sıfırladığını varsayarsak son çeyrekte elde edeceğini düşündüğüm ertelenmiş vergi hariç 3,5-4 milyar kâr ile yılı net 7 milyar civarı kârla kapatabilir, sigortadan yaklaşık 200 milyon doları aldı ise bu 13 milyara çıkabilir...vergi ve sigorta konusundan emin olamadığımdan varsayımlar üzerine bir tahmin...

6.  Alıntı Originally Posted by zars Yazıyı Oku
    Ertelenmiş vergi gideri ilk 9 ayda 7 milyar civarı, bu vergileri son çeyrekte ertelenmiş vergi gelirleri ile sıfırladığını varsayarsak son çeyrekte elde edeceğini düşündüğüm ertelenmiş vergi hariç 3,5-4 milyar kâr ile yılı net 7 milyar civarı kârla kapatabilir, sigortadan yaklaşık 200 milyon doları aldı ise bu 13 milyara çıkabilir...vergi ve sigorta konusundan emin olamadığımdan varsayımlar üzerine bir tahmin...

çok emin olmamakla beraber sadece bu yılın değil geçmiş tüm yılların ertelenmiş vergi giderleri düzeltilecek olabilir mi? çünkü doxa'nın bir mesajından hatırladığım kadarıyla 21 milyar TL'nin önemli oranda düzeltileceği yazıyordu

7.  Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    çok emin olmamakla beraber sadece bu yılın değil geçmiş tüm yılların ertelenmiş vergi giderleri düzeltilecek olabilir mi? çünkü doxa'nın bir mesajından hatırladığım kadarıyla 21 milyar TL'nin önemli oranda düzeltileceği yazıyordu
    Bu ertelenmiş vergi gerçekten benim anlamadığım bir kalem, inşallah dediğiniz gibidir...

Son düzenleme : zars; 16-02-2024 saat: 01:28.

8.  Alıntı Originally Posted by ersenkirmizi Yazıyı Oku
    İnşallah sen haklı çıkarsın abi

Günaydınlar
    Bedelsiz bize yaramayabilir! Ereğli hissesinden bol bir şey olmaz!

Sayfa 46/789 İlkİlk ... 3644454647485696146546 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •