Sayfa 255/836 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355755 ... SonSon
Arama sonucu : 6685 madde; 2,033 - 2,040 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Ünlü ve Teb toplam 11 milyon lot.

2. Bu bedelsiz ile birlikte hisse ederi 0.75 cent e düşüyor.Ben hep 1 dolar beklenti diyordum bu durumda beklentim de 0.50 cent olur.
    Geçmişde 6 doları gördü yeğenim yine 6 dolar olur diyenler için yazdım bunu.O zamanda bedelsiz yapmış idi .Yani bugünün 3 dolarına denk geliyordu o zamanın 6 doları da. Ki geçen sene de 2.70 dolarlardan tepetaklak düştü işte.Dön dolaş aynı değerleri görüyor.
    Bu sermaye artışı büyük ihtimal yeşil enerji yatırımları için uluslar arası arenadan düşük faizli kredi bulma da öne çıkan bir değer olarak yapıldı.Kreditörler sermayesi güçlü bir şirketi daha fazla dikkate alırlar

3. Aslında oyak yönetimi ya çok saf yada mital ile anlaşma içinde.Pandemiden hemen sonra yeşil enerji karbon salınımı dendiği anda yüzde 200 bedelliyi yapıştıracak idi.Mital ya bu parayı ödeyecek yada bedelliye katılmayarak elindeki payların otomatik olarak azalması sağlanacak idi.Böyle bir durumda piyasaya halka açıklığı yüzde 25 i mal yerine yüzde 10 unun altında mal gelmiş tahtada bu derece sarsılmamış olacak idi.Kol büken kararlar böyle olur.Ama yapmadılar.Mital da tarihi zirve değerlerden elini kolunu sallayarak çıktı. Bir başka önemli nokta da böyle bir bedelliye SPK izin verir miydi.Sanırım vermezdi.

4. Ereğlide açılışta mittal malı yıktı.. Şirketin az çok stratejisi belli oldu bu ayak bağından kurtulmak istiyor.. Temettü vererek ve sermaye arttırarak küskünleri geri çekmeye çalışıyor.. Başarılı olur mu, bence olur..

O mal bitecek ve kvd 100 gelecek.. sonra bedelsiz..
    Bana balık tutmayı öğretme, balık ver.

5. Yeşil kapatırsa hep beraber halay çekeriz
    Tavan niyetine!

6. Belki fazla Temel bakıyoruz ama Ereğli piyasa değeri 5,2 milyar dolar, bu komik değerleme inandırıcımı? YTD

7. Şimdi Mittal sattıkça 10 milyon 10 milyon alan KY, eğer Mittal satışı bitince de 10 milyon 10 milyon almaya devam ederse 3 ayda %100 yaparız )))))

8. Bedelsiz yok diye mi İsdemir bu kadar kötü tepki verdi yoksa, Ereğli'deki ilüzyon mu?

Sayfa 255/836 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •