Sayfa 851/851 İlkİlk ... 351751801841849850851
Arama sonucu : 6808 madde; 6,801 - 6,808 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,399
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    benim beklentim 5,7 milyar tl..civarı
    Yaklaşmışım ben bilançoyu hemen hemen beğendim.. daha da iyi olacak toparlanması tabiki zaman alacak
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Sigortadan elde edilen avans eklenmiş 3.2 milyar tl. Bu olmasa idi 2.4 M kar gelecek imiş. Borç tarafında da 13 14 Milyar artış var çeyreklik. Ciro rakamı fena değil diyelim. Gerçi millet yüzde 300 falan artırıyor ciroları ama.
    stokları krediyle finanse etmeye devam ... finansal borç 80.644 milyar tl , stoklar 78.137 milyar tl

3. Sektörde ki buyuk sıkıntiya ragmen bu marjlarla hala bu kadar kar yazabilmesi gerçekten takdire şayan , unutulmasin ki sektör tarihi kötü hrc fiyatlariyla gidiyor ve elbet bu devran tersine dönicek(ki çok kalmadi bence) o zaman tavuk altinları yumurtlamaya başlıcak ,bu mathias boş yere mi nöbette duruyor burdaa , kimse o dönemi kaçırmak istemiyor , ihtiyacı olmayan önden almış bekleme maliyeti tikinde diil bekliyor ne zaman gider diye ,mathias gibi akıllılarda treni kacirmamak icin hergün nobette bekliyor ama niye kotulediği hala buyuk muamma herhalde içgüdüsel bıişey olsa gerek galiba mal'da olmayınca tükaka

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,399
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    benim beklentim 5,7 milyar tl..civarı
    İkinci çeyrek kar beklentimide bilançoyu ve sektörel durumu inceleyince yazarım..... Fakat sektör dzelirse ereğli iyi gider... yazın bunu kenara..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Psikolojim iyi çok şükür. Aynen tespitin doğru diğer konuda yani ama yaranılmıyor kimseye

Buraya yazıyorum ki foruma destek olmak adına madalya beklediğim de yok. Dostlar sağ olsun, bir gün gelir yine kazanırız...

Bilanço hayırlı olsun.
    Allah sana kalbine göre karşılığını mutlaka verecektir. iyi akşamlar.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Allah sana kalbine göre karşılığını mutlaka verecektir. iyi akşamlar.
    Sağolun sn Zdx&Lunar Soul

Bu arada sabah haber vardı:

Çin liderinin AB gezisi sonrası, AB'nin kapasite artış şikayetleri ve henüz belki daha dönmeden, hükümetin Elektrik batarya üreticilerine kapasite artırımı yapmamayı ve kaynakların az %3 ünü argeye ayırın telkini, bunun diğer üretim alanlarına da yayılacağı beklentisi yine Çin'de emlak kısıtlamalarının kalkması vs...

7. Beklentiyi karşılamadı bence 43.90 ları yarın görürüz daha da sonra karada ölüm yok inşallah...
    Toparlayacak yavaş yavaş...
    Bizde saldıkça toparlarız rahatsız olmayacagımız lot sayılarıyla...
    Gül gibi geçinir gideriz...

8.  Alıntı Originally Posted by MSB Yazıyı Oku
    Beklentiyi karşılamadı bence 43.90 ları yarın görürüz daha da sonra karada ölüm yok inşallah...
    Toparlayacak yavaş yavaş...
    Bizde saldıkça toparlarız rahatsız olmayacagımız lot sayılarıyla...
    Gül gibi geçinir gideriz...
    Endeks salmazsa yön yukarı ☝

Sayfa 851/851 İlkİlk ... 351751801841849850851

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •