Sayfa 785/833 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795 ... SonSon
Arama sonucu : 6660 madde; 6,273 - 6,280 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by devlethan Yazıyı Oku
    #Halkb başlığında HAM bilgisi olan TH den hiç de iyi bahsetmiyorlar haberiniz olsun. (2022 Eylül zamanları o başlıkta hisseyi övme manasında. #halkb durumu malum. Şimdilerde de nedense bu forumda sadece bu başlığa yazıyor. Benim görebildiğim. )
    HALKB de kötü kaybettim, ona koyduğum paranın %40 ı kadar zarar yazdı. Kontrolümüzde olmayan gelişmelerden ziyade stoploss uygulamamaktan kaynaklandı bu. Normalde hiç yapmadığım bir şeydir. Yüksek volatilite yüzünden whipsaw olmamayayım yani gereksiz yere silkelenmeyeyim dedim ve stoplosslu devre dışı bıraktım ama elimde fena patladı., 😞
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

2. 2007'de de VİOP ta 1 milyon dolar civarı bir kaybım olmuştu. Kısa pozisyonda (30 endekste düşüş yönünde açılan pozisyon) iken elime verdiler. Ekim 2007 deki tarihi zirvenin tam arifesi idi. Teşhisim %100 doğr ama zamanlamam 2 ay kadar erkendi. ABD kaynaklı büyük bir çöküş bekliyordum borsada. Bu beklentim fazlasıyla gerçekleşti ve borsa göçtü ama 2 ay erken davrandığım için elimde patladı. Eğer zamanlamam doğru olsaydı 1 milyon dolar kayıp 10 milyon dolar kara dönüşecekti.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    HALKB de kötü kaybettim, ona koyduğum paranın %40 ı kadar zarar yazdı. Kontrolümüzde olmayan gelişmelerden ziyade stoploss uygulamamaktan kaynaklandı bu. Normalde hiç yapmadığım bir şeydir. Yüksek volatilite yüzünden whipsaw olmamayayım yani gereksiz yere silkelenmeyeyim dedim ve stoplosslu devre dışı bıraktım ama elimde fena patladı., ��
    ABD mahkemelerine düşmüş garabet banka hissesine bulaş, koyduğun stoploss tek bir parametreyle by-pass et sonra piyasa psikolojisi işin %75' diye iddialı konuş Gerçi hepimizi konuşturan bu acı dolu deneyimler galiba. Yatırımcıların kayıptan duydukları acı kazancın verdiği hazdan 2 kat daha fazla hesaplanmış.

4. Türev işlemlerde gayet bilgili ve tecrübeliyim. Futures, Options (TR'de Varant diye geçer) vs teorik eğitimimi yıllar öncesinde 90 ların başında Londra borsası LIFFE Exchange de aldım. Zamanlamayı beceremezsen istediğin kadar bilgili ol işler yolunda gitmez. Pozisyon taşıma gücün çok kısıtlıdır bu tür piyasalarda, vade sonu ve kaldıraç yüzünden.

5.  Alıntı Originally Posted by yelpaze Yazıyı Oku
    ...... Yatırımcıların kayıptan duydukları acı kazancın verdiği hazın 2 katı... .
    Onlar mazoşist, benim gibiler ise sadist. Kategoriler farklı.

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Onlar mazoşist, benim gibiler ise sadist. Kategoriler farklı.
    Hocam benim teşhisim biraz Joker karakteri, seviyoruz ama korkuyoruz
    o kaldıraçlı deneyimlerinden sağ çıkmışsan okyanustan korkmazsın tabi.
    Kumarhaneler bile daha şereflidir türev piyasalardan.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Fedoramca yeni nik hayırlı olsun saygılar amcam benim
    Sen de sağol Patrick Ne ilk ne de son Fedoramca olacağım herhalde.

Çin milyonlarca chu-ko-nu askerleriyle ereğli piyadelerini bombardıman altında tutarken bu savaş bir tek onlarla kazanılmaz. Onların önünde de Fed'in mızraklı askerleri var benim süvarilerin karşısında. En verimli zaiyatı okçularım verdi karşı tarafa. Zırhlı süvarimlerim de ani akınlar yapıp büyük zararlar verip geriye çekiliyorlar. Sayıca çok olmalarına rağmen mızraklı duvarı geçemiyoruz şimdilik. Ama duvar yavaş yavaş dağılıyor. En çok zaiyatı da doğal olarak benim deliler aldı. Ama zaten onların olayları o

Sayfa 785/833 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •