Sayfa 765/825 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815 ... SonSon
Arama sonucu : 6598 madde; 6,113 - 6,120 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Erdemir Ereğli Demir Çelik 2024 1. çeyrek bilanço beklentileri
    Deniz Yatırım Erdemir’in 2024 yılı ilk çeyreğinde 47.746.000.000 hasılat elde edeceğini ve çeyreklik 5.153.000.000 TL net kâr açıklayacağını tahmin etti. Deniz Yatırım’ın çeyreklik FAVÖK beklentisi ise 7.081.000.000 TL oldu. Kurum, deprem kaynaklı oluşan düşük baz etkisiyle yıllık bazda güçlü sonuçlar ancak fiyatlardaki hafif düşüş ile çeyreksel bazda daha ılımlı sonuçlar görüleceğini düşünüyor. Diğer yandan, deprem kaynaklı hasar tazminatı tahsilatının net kar açısından destekleyici olması tahmin ediliyor.

2.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Tşk fedor , güzel paylasim.

3.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Yorun sevgili yelpaze, kendi açımdan memnun olurum. Keşke daha çok yoran çıksa diyorum
    Sizin bakış açınızı zaten yazdıklarınızdan anladığımdan bu sözünüz üzerinden hareketle genel bir hitapta bulundum.

Vergi örneğini, bir anda tüm kısa vadeli bakış açısını alt-üst etmesi bakımından söyledim, sizin gibi olaya yaklaşanlar için olumlu bile etkilerden söz edilebilir.

ABD başkanlık seçimlerine sadece 2 partiyle girer ama iş hayatı tam bir serbestiye sahiptir. Kurulumlar ve kapanmalar çok yaygın. Sosyalist, toplumsal odaklı ve korumacı yaklaşım yerine güçlü olan hayatta kalır, zenginlik bir önceliktir gibi ilkeleri var. İkimiz de aynı şeyleri görüyoruz ama farklı yorumluyoruz, gene de ben sizden bir adım öndeyim zira vergi dairesine yüklü bir ödeme yapacak kadar operasyonel olan tarafım Dikkat ederseniz halka arzlarda dünyada en yüksek performanslardan birini sergiledik. Bizim borsanın 40 yıllık geçmişi var ama akademik olarak 40 yıllık veri seti bulabilir miyiz? Bırakın borsayı hadi bana 40 yıllık milli gelir(GSMH) verilerini sunabilecek biri var mı? en basit veriyi 40 yıllık takip etmek bile zor. Varsa da kim bilir nerede? Enflasyon nedeniyle Türkiye'de geçmişe yönelik kolayca bulabileceğimiz tek veri cari işlemler tablolarıdır, döviz cinsinden olduğu için. Milli gelir serileri defalarca değişti, en son 2005 yada yakın bir tarihte yeni seriye geçtiler. İngiltere size 1750'den buyana buğday fiyatlarını yada tahvil getirilerini verebilir, keza ABD pamuk fiyatları veya demir yolu taşıma bedelleri. Dolayısıyla en eskiye dayalı verilere mutlaka tam olarak sırtımızı dayamalıyız ancak bunları direkt yatırım kararı vermek için değil değişimi anlamak için kullanmak gerekiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Barkley Yazıyı Oku
    Tşk fedor , güzel paylasim.
    Rica ederim fedor. Hepimiz fedoruz sonuçta

5.  Alıntı Originally Posted by yelpaze Yazıyı Oku
    Sizin bakış açınızı zaten yazdıklarınızdan anladığımdan bu sözünüz üzerinden hareketle genel bir hitapta bulundum.

Vergi örneğini, bir anda tüm kısa vadeli bakış açısını alt-üst etmesi bakımından söyledim, sizin gibi olaya yaklaşanlar için olumlu bile etkilerden söz edilebilir.

ABD başkanlık seçimlerine sadece 2 partiyle girer ama iş hayatı tam bir serbestiye sahiptir. Kurulumlar ve kapanmalar çok yaygın. Sosyalist, toplumsal odaklı ve korumacı yaklaşım yerine güçlü olan hayatta kalır, zenginlik bir önceliktir gibi ilkeleri var. İkimiz de aynı şeyleri görüyoruz ama farklı yorumluyoruz, gene de ben sizden bir adım öndeyim zira vergi dairesine yüklü bir ödeme yapacak kadar operasyonel olan tarafım Dikkat ederseniz halka arzlarda dünyada en yüksek performanslardan birini sergiledik. Bizim borsanın 40 yıllık geçmişi var ama akademik olarak 40 yıllık veri seti bulabilir miyiz? Bırakın borsayı hadi bana 40 yıllık milli gelir(GSMH) verilerini sunabilecek biri var mı? en basit veriyi 40 yıllık takip etmek bile zor. Varsa da kim bilir nerede? Enflasyon nedeniyle Türkiye'de geçmişe yönelik kolayca bulabileceğimiz tek veri cari işlemler tablolarıdır, döviz cinsinden olduğu için. Milli gelir serileri defalarca değişti, en son 2005 yada yakın bir tarihte yeni seriye geçtiler. İngiltere size 1750'den buyana buğday fiyatlarını yada tahvil getirilerini verebilir, keza ABD pamuk fiyatları veya demir yolu taşıma bedelleri. Dolayısıyla en eskiye dayalı verilere mutlaka tam olarak sırtımızı dayamalıyız ancak bunları direkt yatırım kararı vermek için değil değişimi anlamak için kullanmak gerekiyor.
    Bahsettiğiniz bu ekonomik veri setleri konusunda size %100 katılıyorum. Ben sizin borsa veri seti yorumunuzu yanlış anlamışım sanırım. Sizin beni anladığınızı düşünüyorum, tekrar ifade etmeye gerek duymuyorum bu sebeple

Son cümlenizle de tamamen hemfikirim.

Benim bakış açımda Türkiye 100 yıllık bir ülke de olsa, sanayisi ile bence daha emekleyen bir bebek. Bu bebek büyüyecek, yürüyecek, koşacak. Ben buna yatırım yapıyorum. Abd ise tökezlememek için ne yapsa olmuyor, diğerleri koşamasın ve kendi defektleri ortaya çıkmasın diye de elinden geleni yapıyor. Tam bir emperyal. Bu durum orada da fırsatlar yok demek değil elbette.

Sevgiler, saygılar.

6. EREGL - Ereğli Demir Çelik

Alıntı Originally Posted by geceningözü Yazıyı Oku
    Kendi adıma söyleyeyim. Nazar değmesin inşaallah. Okuduğum son sayfalardaki seviye ne kadar güzel. Fikir teatileri, geçmişten yaşanmış örnekler, öngörüler, üslup, aydınlatıcı analizler ve de son derece düzgün edebi bir dil. Keşke sen şunu dedin, o bunu yaptı tartışmalarının yerine hep böyle seviyeli, ufuk açıcı görüşleri okuyabilsek. Katkısı olan herkese teşekkürlerimle.
    Kendi adıma söyleyeyim, bu güzellik maalesef uzun sürmez. Takip ettiğim konulardaki en kalitesiz ve gereksiz muhabbetlerin döndüğü başlık burasıdır ve öyle de kalacaktır.

7.  Alıntı Originally Posted by 06onur Yazıyı Oku
    Kendi adıma söyleyeyim, bu güzellik maalesef uzun sürmez. Takip ettiğim konulardaki en kalitesiz ve gereksiz muhabbetlerin döndüğü başlık burasıdır ve öyle de kalacaktır.
    Ben temennimi söyledim. Bu durumda herkesin üstüne düşen görev var. Bu gereksiz tartışmalara girmeden, eğer bildiği bir şey varsa bunu lisan-ı münasiple anlatırsa herkes daha güzel olur. Kalite de seviye de hep yüksek olur.

Sayfa 765/825 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •