Sayfa 708/802 İlkİlk ... 208608658698706707708709710718758 ... SonSon
Arama sonucu : 6412 madde; 5,657 - 5,664 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Mathias, ben 2 senedir hisseyi ve yorumları takip ediyorum. 1 dolar beklentisi olan yüzlerce paylaşım gördüm. Sen neden kendini bu kadar önemsiyorsun?

2. Vereceğin yanıtın düzeyine göre bir önerim olacak.

3.  Alıntı Originally Posted by yelpaze Yazıyı Oku
    Pek fikrim olmayan bu konuda da dikkatimi çeken bir noktayı hatırlatayım.
    İşlemci dünyasının temel direği Intel'in piyasa değeri 150 MİLYAR$
    NVIDA'nın piyasa değeri 2 trilyon 150 Milyar$
    Aradaki 2 trilyon$ AI'nın sıradan bir kod olmadığını gösteriyor bana. Burada bilincin yapay olarak oluşturulması söz konusu olabilir ki; kuantum fiziğinde yaşanan ilerlemelerle birleşerek sınırsız bir gelişime kapı açabilir gelecekte.

Bu arada teknoloji sektörünün gelişim aşamalarını da kısaca hatırlarsak Amazon, Apple gibi bugünün değer oluşturmayı başarmış şirketlerinin ilk şişme dönemi olan 1999-2000'de büyük bir fiyat çöküşüne sahne olduğunu, pek çok internet şirketinin piyasadan silindiğini, sonrasında kalanların çok azının yavaş yavaş toparlanıp günümüzün en gözdeleri haline geldiğini düşünürsek günümüzün yenilerinin de (block chain, AI, meta uygulamaları vs.) biraz zamana ihtiyacı olabilir.
    Sevgili yelpaze,

Ben ai sıradan bir kod demedim. Aldığım şeyin ne olduğunu aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz

https://blogs.nvidia.com/blog/johnso...ch-ai-surgery/

Benim yapay zeka ile tanışmam 2017 yılına gider. Gpt 4.0 ile neler yapılabildiğini bu konularda uzman bir beyaz gömlekli arkadaşımdan öğrenmiştim. O günden beridir de bu konuları araştırır oldum. Nvidia şirketi kısa bir süre öncesine kadar grafik işlemciler ve diğer çipleri üreten bir firma olmaktan çok boyutlu bir teknoloji firmasına evrildi. Yakın veya uzak geçmişte bu denli evrim geçiren bir şirketi ben bilmiyorum açıkçası. O kadar çok üzerine çalıştığı teknoloji var ki (sadece yazılım değil, fabrika otomasyonundan tutun, şehir otomasyonuna kadar) saymaya kalksak sayfalar dolar. Nvidia bu dönüşümü başardı, daha da büyüyecek.

dot.com balonunu bence bugünkü durumla kıyaslamamak gerekir. O zaman ne bu kadar yazılımcı vardı, ne yazılım dilleri bu kadar çeşitliydi, ne de chip teknolojisi gelişmiş değildi. O furya çok iyi şirketler çıkardı sahneye. Bugün furyadan ziyade gelişmiş chip teknolojisinin yazılım hızıyla birleşmesinden doğan muazzam bir ivme ortaya çıkmış durumda. Artık kuantum bilgisayarları bir ütopya değil, çok kısa süre içinde hızlıca yaygınlaşacaklar. Belki evimize girmesi uzun zaman alacak ama endüstri bundan faydalanacak. Şimdi bu konuya girersem beni topa tutarlar burada. Enerjinin depolanmasından kullanımına kadar veriminin üstün yazılımlarla nasıl arttığını, bunu ülkemizde neden dev firmaların kullanmaktan imtina ettiğini (belki de gerçekten bu konuda en ufak fikirleri de yoktur) burada anlatmaya kalkarsam kafalar hepten yanar. Geçelim bence bu konuyu, daha çok zaman var burada tartışılmasına.

İntel konusunda ise şunu söyleyebilirim, onlar tek parselde olmayı seçtiler ve büyümede problem yaşadılar. Hepimiz biliriz intel işlemcilerin rakibi amd işlemcilerdir. Hem ucuzdur hem de intel kadar güvenilir (tam Türkçe karşılığını bulamadım reliable kelimesinin) chipler değildir. Ama amd nin piyasa değeri 250 milyar dolar. Çünkü amd de nvidianın izinden gidiyor.

Yarı iletken pazarında çok başka oyuncular da var, ülkemizde pek bilinmez. Bu pazar teknolojinin hızlı gelişimiyle beraber büyümeye devam edecek. Bu beklentinin ne kadar kuvvetli olduğunu teknoloji fonlarına akan paradan pekala çıkartabiliriz. Konu çok çetrefilli ve neredeyse sonsuz bacaklı. Ben susayım ereğli yatırımcısı kızacak yoksa

Sevgiler, saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Yılı hatırlamıyorum ARCLK topiği hani şu beko ile birleşme zamanları.2,2 maliyetli malım var.Piyasa gidiyor hisse 2,70-2,80 lere değiyor yok arkadaş duvar geçemiyor.Sonra bu şirket batık zaten batık bekoyu da kitlediler 3-5 nick aylarca yazdı bunları.Benim gibi 3-5 arkadaşta karşı yazı yazdı. Yok efendim lcd tv bile üretemiyor da aslında battı sizin haberiniz yokta.En son adımız pazarlamacıya çıktı. Sonra ne mi oldu bu batık denen şirket 6 aylık bir mali veri attı.Ondan sonra bu olumsuzluk pompalayanları araki bulasın.Tahta aldı başını gitti.

Bir gün özelime bir mesaj geldi bu sabah akşam kötüleyen nicklerden biri ;

Sizin yüzünüzden istediğimiz malı ucuza toplayamadık.Saf saf siz o yazıları yazarken biz aslında işimiz gereği kötülüyorduk yazdı vatandaş.

Kıssadan hisse. Bir insan bir hisse ile olumsuzdur bir kez yazar anlarım ya da hisse ile ilgili olumludur bir kez yazar anlarım. Siz siz olun sabah akşam bir şeyleri aynı nakarat edenlerden uzak durun....Ben yıllardır hep öyle yaptım.
    Dediğiniz gibi hayatta da birileri birini veya birilerini kötülüyorsa genelde sizleri ondan uzak tutmak için oluyor, özellikle 2021 işc'yi,özelinize gelen mesaj örneğini ve takip ettiğim başka bir hissenin yıllarca yerinde sayarken sürekli kötüleyen birinin şimdi hareketine başlayınca aynı hızda kötülemeye devam etmesi örneğini görünce yazayım dedim. Sürekli karalayanlara acaba diye bile yaklaşmak isteyen varsa aman uzak dursun.

5.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Yılı hatırlamıyorum ARCLK topiği hani şu beko ile birleşme zamanları.2,2 maliyetli malım var.Piyasa gidiyor hisse 2,70-2,80 lere değiyor yok arkadaş duvar geçemiyor.Sonra bu şirket batık zaten batık bekoyu da kitlediler 3-5 nick aylarca yazdı bunları.Benim gibi 3-5 arkadaşta karşı yazı yazdı. Yok efendim lcd tv bile üretemiyor da aslında battı sizin haberiniz yokta.En son adımız pazarlamacıya çıktı. Sonra ne mi oldu bu batık denen şirket 6 aylık bir mali veri attı.Ondan sonra bu olumsuzluk pompalayanları araki bulasın.Tahta aldı başını gitti.

Bir gün özelime bir mesaj geldi bu sabah akşam kötüleyen nicklerden biri ;

Sizin yüzünüzden istediğimiz malı ucuza toplayamadık.Saf saf siz o yazıları yazarken biz aslında işimiz gereği kötülüyorduk yazdı vatandaş.

Kıssadan hisse. Bir insan bir hisse ile olumsuzdur bir kez yazar anlarım ya da hisse ile ilgili olumludur bir kez yazar anlarım. Siz siz olun sabah akşam bir şeyleri aynı nakarat edenlerden uzak durun....Ben yıllardır hep öyle yaptım.
    Vay be bekoooo... Beko'dan kazandığım parayı uzun zaman başka hisseden kazanamadım. Ne günlerdi. Siz yazınca hatırıma geldi, yüzümde bir tebessüm oldu. Teşekkür ederim hatırlattığınız için

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Fedor maldan çıkmış gördüğüm kadarıyla. O kadar güzelleme üstüne güzelleme yapıp durdu, hisseyi göklere çıkardı, sonra da sattı gitti. Acaba bu bir KYlere mal kilitleme operasyonu mu idi? Komplo teorilerine çom meraklıyımdır.
    Evet, iki yıl boyunca burada yazıp 50.000 lot toplayıp sonra zararına satış yaparak malı küçük yatırımcıya kilitledi. Ne alemsiniz ya

7. Dün akşam telekomdan dolayı neşem kaçmıştı.
    Lemm dedim bi ereyli topiğine bakimm dedimm.
    Neşelendim, Boş Gezen ve Kalfası Gelmiş!!!
    Beleş neşe için teşekkürler.

Sayfa 708/802 İlkİlk ... 208608658698706707708709710718758 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •