Sayfa 778/828 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788 ... SonSon
Arama sonucu : 6621 madde; 6,217 - 6,224 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by ahsen2 Yazıyı Oku
    Dünyada çelik şirketlerine bugün itibariyle bişey oldu. Thyssen Krupp sabahleyin yüzde 10 yukarıdaydı. Şimdi yüzde 7 yukarıda.
    Arcelor yüzde 2 yukarıda. Hemen tüm çelikler roketledi. Ereğli de bundan istifade ediyor şu anda.
    Güzel haberler bunlar , devamı gelir umarım...

2. Kıstaslama yapmak gerekiyor. Mesela benim sektörümde her daim kurumsal finansmanın deltası baz alınır yani finansman maliyeti ile yatırım getirisi arasındaki fark. ISDMR ile kıstaslarken; aa bu 1.2 DD den işlem görüyor, EREGL ise 0.8 den o yüzden ISDMR tü kaka demek yanlış olur çünkü ssdece tek bir boyuta bakıyorsunuz. Halka açıklık oranının %5 olması büyük avantajdır.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Fedor gibi bir KY nin bu kadar mürit edinmiş olmasına ben pek de gayret etmiyorum. Katılımcıların büyük çoğunluğunun bilinçsiz ve manipülasyona açık olduğu bu ortamda bunu doğal karşılamak lazım.
    Fedor kadar TAŞ DÜŞSÜN BAŞINA...

Benim stratejim belli idi 2 yıl uyguladım... BAzı zorunluluklar da değiştirmeme vesile oldu. Şimdi değiştirdim, keyfimin kâhyası kimse olamıyor... Evet satma planım yoktu, sonradan oluştu bundan kime ne olabilir ki? ALLAH'ın emri değil ya!

Kaldı ki, satmamı mı yanlış buldun yoksa satmamamı mı? Satmadığımda Ereğli'yi kötülerken örnek veriyordun KY'nın hali FEdor diye , sattım şimdi yanlış yaptığımı ima ediyorsun KY'nın hali Fedor diye, ne dediğin belli değil...

Gerçekten ne olduğun belirsiz senin...

Buraya fazla yorum yapmıyorum ama kullandığım miktar hariç şu an zaten full borsadayım ve hala Ereğli'den 80 bin civarı gerideyim bu benim için sıkıntı değil. Ereğli'nin çıkmasına seviniyorum ama 46'dan birilerinin malını alan şirket için bu fiyatlara ereğli çıkmış da denemez...

YANİ BENİM ÜZERİMDEN DAHA PRİM YAPMAYA ÇALIŞMASANIZ GÜZEL OLUR...

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Tek hissede takıntı yapmak iş bilmeyen ky hareketidir. Profesyonel yatırımcı takıntılarından arındırılmış olmak zorundadır.
    hemen hemen 1 yıl önce sende öyle idin o zaman! Yada şimdi çok hissedeysem ben profesyonel mi oldum

5.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    hemen hemen 1 yıl önce sende öyle idin o zaman! Yada şimdi çok hissedeysem ben profesyonel mi oldum
    1.5-2 sene önceydi.

Benim maceram 2-3 ay sürdü tek hissede evet hataydı. Önemli olan hatalarımızdan ders almaktır. Doğru yolu bulduğuna sevindim.

Sepet candır, gerisi heyecandır.

6. Eregl candır, gerisi heyecandır.

Aklı shellden, benzini kelden alınız.

Aklımızı alacak aklımızıı

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    1.5-2 sene önceydi.

Benim maceram 2-3 ay sürdü tek hissede evet hataydı. Önemli olan hatalarımızdan ders almaktır. Doğru yolu bulduğuna sevindim.

Sepet candır, gerisi heyecandır.
    Bu doğru, sepetin mantıksızlığını hiç bir zaman söylemedim. Sepetin yoksa riskin çok, riski aldık, yaşadık... Şu an risk gerçekleşti (realize oldu) ama tersi de olsa onun meyvesini yiyecektik...

Nasip olmadı.

Şimdi yine birilerine göre veya kendime göre farklı riskleri almış olabilirim, hisse senedi zaten riskli bir yatırım aracı...

8. Bir hisseye 2-3 sene kaşık kaşık ekledikten sonra sinirlenip tencereyi klozete boşaltarak ile çıkış yapmak da tam duygusal iş bilmez ky hareketi yalnız.

Sayfa 778/828 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •