Sayfa 722/810 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772 ... SonSon
Arama sonucu : 6475 madde; 5,769 - 5,776 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Bir insanın aklını almadan parasını alamazsın.

Başlık ise artık sirk mi desem Gülhane parkı mı desem bilemedim

Aklımızı alacak aklımızıı

2. İşte memleketten uzun vadeli yatırımcı manzaraları. Sabah akşam çene çalanların tutup tutacağı en fazla bu kadar.

Aklı kelden, benzini shellden alacaz.

3. Ankara garında New york uçağını beklersen o uçak hiç bir zaman gelmez. Beklemek bu denklemin bir parçası değildir ne yazıkki. Doğru Denklemin doğru bir parçası bile olamamış birisinin denklemden şikayet etmesi kadar da aptalca birşey olamaz. Doğru hava alanına doğru zamanda gitmek ve doğru uçağa binmek lazım geldiğinden habersiz kişilerin güzelce bekletildikleri/soyuldukları bir yerdir borsa.

4. İşin komiği bu kişileri bak burası tren garı uçak geçmez dediğin zaman kafalarının üstünden geçen uçakları gösterip hayır sen ne saçmalıyorsun bak işte geçip gidiyorlar elbet buraya da iner demeleridir. Her seferinde çok yakından mışcasına geçip giderler sende izlersin.

5.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Ankara garında New york uçağını beklersen o uçak hiç bir zaman gelmez. Beklemek bu denklemin bir parçası değildir ne yazıkki. Doğru Denklemin doğru bir parçası bile olamamış birisinin denklemden şikayet etmesi kadar da aptalca birşey olamaz. Doğru hava alanına doğru zamanda gitmek ve doğru uçağa binmek lazım geldiğinden habersiz kişilerin güzelce bekletildikleri/soyuldukları bir yerdir borsa.
    Eregli topiğine yazdığınız için soruyorum;
    2020 borsa girişliyim, 2021 yılı temettü sonrası eregli aldım. 17 liralardan beridir ereglideyim yüz küsür bin lot var, buraya yazdığına göre eregli de kalmamalıyım. Ne yapmalıyım?
    Sadece önerini merak ediyorum, yapacağımdan değil. Genelde olmazsa özelden de yollayabilirsiniz. Mantıklı gelirse düşünebilirim.
    Ben yatırım uzmanı degilim tavsiye veremem, tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün derseniz de sürekli hisseyi kötülüyorsunuz, bu da negatif yönlü psikolojik tavsiyedir.

6.  Alıntı Originally Posted by Bozkurt Yazıyı Oku
    Şuanda mathias haklı pozisyonda, çünkü fedoramca sattıktan sonra hisse hiç düşmüyor, bu kadar tesadüf olamaz. Tabii bunu ilerleyen günlerde anca anlarız. Bi film döndüğü kesin..
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    İyi dedin Bozkurt. Bi film dönüyor dediğin gibi. KYlere 51 den başlayarak fena mal kitlemişler gibi gözüküyor her ne kadar emin olamasam da.
    Sn. trendhound, siz değilmisiniz bu işin 4'te 3'ü psikoloji diyen? Sadece para yatırarak para kazanma söz konusu olduğunda ben 80 milyon Türk'ün 2021 yılı sonunda, döviz piyasasında, aynı anda ters köşe yapıldığını anlattım burada, sizler bir kişinin anlık kararının niyetini mi tartışıyorsunuz? Demek ki psikolojinin etkilerini pek anlayamamış veya tecrübe edememişsiniz. Emin olun ki; bu tip durumlarda bir kaç kişi değil neredeyse herkesi aynı anda avlayacak şekilde yapılanmış bir piyasa var. Bu oyunun içinde sadece spekülatör dediğiniz hayali düşmanlar değil politika yapıcılar, aracı kurumlar ve medya(en geniş anlamıyla) var. Hepsi farkında olmadan ve kısa vadeli pencereden, aynı zamanlama ve hedefler doğrultusunda nakış gibi işliyor piyasayı. Bizler de para kazanma arzusuyla bu dalgaların arasında yüzmeye çalışırken yavaş yavaş kilo kaybederek eriyip gidiyoruz. Olay bukadar basitken yok onun adamı yok zamanlama manidar yok neden çok sayıda paylaşım yapmış gibi saçma söylemlerde bulunanlar kendilerini nahoş duruma düşürüyor. Günümüzde bir insan her gün 1000 tweet atsa bunu garipsemem. Bırakın arkadaşlarınızı, ailelerinizin size dair bildiklerinden daha fazlasını şu an çoğunuz sosyal medyadan paylaşıyorsunuz. Mesajın sayısı değil bilginin içeriği açısından bakın duruma.

Ülke borsası ve finans piyasaları öyle volatil ki; neyi, ne zaman alıp satarsanız anında başınıza büyük bir olay gelir. Bazıları bunu bilemeyecek kadar deneyimsiz demek ki? Bırakın borsayı bu ülkede insanlar sadece 24 saat içinde sattıkları evin fiyatının %30 yükseldiğine şahit olmadı mı? Evini sattığı günün ertesinde daha ucuz evi alamayacak duruma gelinmedi mi? Hem de binlercesi... Aynı günlerde en kötümser kıyamet senaryocusunun dolar tahmini bile 10TL'iken 18'e vurdurmadılar mı? Dolar 18 olduğu gün yüz binlerce insan (eğer milyon değilse) kredi alarak yada ellerindeki paralarla zirveden dolar olmadı mı? Ertesi gün çakılan dolar 1 ay içinde 10 olmadı mı? Bu örnek az diyen olursa 30 yıllık arşivden sayısız örnek veririm.

Filanca hissenin düşeceğini yada çıkacağını bilmek Türkiye standartlarında başarı değildir doların yükseleceğini bilenleri de tebrik edemeyeceğim, kusura bakmasınlar, bunu yapıcı bir eleştiri olarak söylüyorum. Bu piyasa sert dalgalanmalar arasında sermayenin zamanla erimesi üzerine kurulu, yaklaşan ve uzaklaşan dalgaları bilmek hiç bir anlam ifade etmez çünkü zaten hep varlar. Önemli olan uzun vadeli sonuçlardır.

7.  Alıntı Originally Posted by remolarano Yazıyı Oku
    Eregli topiğine yazdığınız için soruyorum;
    2020 borsa girişliyim, 2021 yılı temettü sonrası eregli aldım. 17 liralardan beridir ereglideyim yüz küsür bin lot var, buraya yazdığına göre eregli de kalmamalıyım. Ne yapmalıyım?
    Sadece önerini merak ediyorum, yapacağımdan değil. Genelde olmazsa özelden de yollayabilirsiniz. Mantıklı gelirse düşünebilirim.
    Ben yatırım uzmanı degilim tavsiye veremem, tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün derseniz de sürekli hisseyi kötülüyorsunuz, bu da negatif yönlü psikolojik tavsiyedir.
    Yazdıklarımdan hiç birşey anlamamışsınız . Ben hiç bir zaman eregl yi kötülemedim. Hisse pahalı demek başka birşeydir hisseyi kötülemek başka birşeydir. Yazdıklarımdan birşey anlamadı iseniz yazacağım her türlü öneriyi de anlamanız şüpheli olacaktır ve bu yanlış anlaşılmalar üzerinden 2 ay sonra laf sokma dalga geçme aşağılama gelecektir aslında türkçemizde güzel bir söz vardır eşekten düşenin halinden eşekten düşer anlar derler. eregl li zamanında size kim aldırdı ise yada size aldıran motivasyon neyse kendi içinizde yada başka bir eşekten düşenle konuşarak kararı sizin almanız lazım.
    Ben 1 senedir bana eregl diye soranlara uzak dur dedim. Almadılar. Onlar fikir sorsa yeridir .

8. BOFAnın ekgyo'daki malı boşalttiktan sonra herhangi bir yeni haber akışı olmadan 2 gun ust uste hatiri sayilir rakamlarla Eregli'de pozisyon almasi da aslinda bir nevi Ereğli'nin hala çok ucuz olduğuna bir işaret olabilir mi acaba , herkes 3e 5e katlamişken defter degerinin altinda işlem goren kağıt kaldı mi bist'te???

Sayfa 722/810 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •