Sayfa 410/789 İlkİlk ... 310360400408409410411412420460510 ... SonSon
Arama sonucu : 6309 madde; 3,273 - 3,280 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Borsada algı yani psikoloji çok önemlidir. Kabaca borsadaki icraatin çok büyük kısmı (kanımca 4 te 3 ü) psikoloji kaynaklıdır. Psikolojinin de 2 tane ayağı var: korku ve açgözlülük. İşte bu 2 ayak borsadaki ana gücü oluşturur. Şimdi TH yine boş konuşuyor diyeceksiniz her zaman olduğu gibi ama acemilerle tecrübesizler bu söylediklerimi yazıp duvara assın derim.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. BİST ortamında temel analiz çalışmaz, benden söylemesi. Gelişmiş ülkelerin borsalarında ise gayet güzel çalışır. BİST'te takip edilmesi gereken temel analiz değil teknik analizdir. Teknik analiz; paranın ayak izini gösterir yani tam da herkesin 4 gözle aradığı şeyi. Teknik analizde en fazla 5 indikatörü takip etmelisiniz, daha fazlası kafa karıştırır ve ters teper.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    BİST ortamında temel analiz çalışmaz, benden söylemesi. Gelişmiş ülkelerin borsalarında ise gayet güzel çalışır. BİST'te takip edilmesi gereken teknik analizdir. Teknik analiz; paranın ayak izini gösterir yani tam da herkesin 4 gözle aradığı şeyi. Teknik analizde en fazla 5 indikatörü takip etmelisiniz, daha fazlası kafa karıştırır ve ters teper.
    Sn trendhound hangi 5 sırasıyla rica ediyorum
    Ben hep 1 e RSI bakasım geliyor sonra da duruyorum.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

4. Eregl pişmanlıktır.

5. Hisse geri alımı için Ereğli yönetiminin ciddi oranda bir meblağ açıklaması gerekir. Öyle 1 veya 2 milyar TL ile bu işe kalkışılmaz. Şirketin piyasa değerinin halka açık olan kısmı ile karşılaştırıldığında bu rakamlar komik kalıyor. Zaten bir işe de yaramıyor. Eğer etki yapması gerçekten de isteniyorsa bu rakamların en az 10 katı büyüklüğünde bir hisse geri alım programı açıklanmalı.

6. Hisse geri alımlarının BİST'teki uygulaması farklı. SPK yönetmeliği 2 yıl süre vermiş. Hisse geri alımı yaptıktan sonra 2 yıl içerisinde ya bu geri aldığın hisseleri tekrar geriye satacaksın veya da sermaye azaltımına gidip bunları imha edeceksin. Bu koşullar da şirketlerin elini kolunu bağladığı gibi kurumsal manevra alanını da daraltıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Borsada algı yani psikoloji çok önemlidir. Kabaca borsadaki icraatin çok büyük kısmı (kanımca 4 te 3 ü) psikoloji kaynaklıdır. Psikolojinin de 2 tane ayağı var: korku ve açgözlülük. İşte bu 2 ayak borsadaki ana gücü oluşturur. Şimdi TH yine boş konuşuyor diyeceksiniz her zaman olduğu gibi ama acemilerle tecrübesizler bu söylediklerimi yazıp duvara assın derim.
    Bunu Ateşan Aybars hep anlatmaya çalıştı ama kimse dinlemek istemedi. Hatta Güzem adlı Bloomberg eski çalışanı Ateşan Üstada cart curt etmeye çalışmıştı bir programda bu nedenle, neden çünkü beynin nasıl al, sat tuşuna bastığını ve bunu nasıl biyolojik olarak kontrol edilmesi sistemini anlatmaya çalışmıştı.
    Yani doğruları konuşmak zordur ve sıkıntı yaratır. İtibar kaybı ve akılsız muamelesi görmeye razı olarak başlamak gerekir. Tabii akılsızlar sayıca çok olunca akıllılar, akılsız olarak değerlendirilebilir.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Sayfa 410/789 İlkİlk ... 310360400408409410411412420460510 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •