Sayfa 203/342 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. Temettümü alır keyfime bakarım diyorum ben, buralarda kalması kendi adıma konuşuyorum işime gelmiyorda değil aslında,çünkü zaten yükselmiyorki bari ucuz fiyatlardan temettü ile yine BAKAB alırım,

2. Bakioğulları hisseyi rezil rüsva ettiniz, bu şirket başka bir grubun elinde olsa şimdi 20 TL.lerde idik,

3. İlk çeyrekte fena bir bilanço açıklamamasına rağmen sert düşmüştü. Çoğu hisse %15-20 toparladığı halde bu olduğu yerde patinaj çekiyor. Bu süreçte bir-iki blok satış da yedi. Bir sıkıntı var ama bakalım...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,704
     Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    İlk çeyrekte fena bir bilanço açıklamamasına rağmen sert düşmüştü. Çoğu hisse %15-20 toparladığı halde bu olduğu yerde patinaj çekiyor. Bu süreçte bir-iki blok satış da yedi. Bir sıkıntı var ama bakalım...
    Sayın yarımada 2.çeğrekle ilgili bir kar tahminin varmı?
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

5.  Alıntı Originally Posted by güccükyatırımcı Yazıyı Oku
    Sayın yarımada 2.çeğrekle ilgili bir kar tahminin varmı?
    Normalde Euro/tl kurunun artması ile ikinci çeyrekte satışların ilk çeyreğe göre minimum %10 artması gerekir. Finansal giderin de ikinci çeyrekte bir miktar azalmış olması lazım. Bunlar gerçekleşirse ilk çeyreğin bir miktar üzerinde kar gelir.

Ancak şirketin satış kısmında uzun süredir var olan sıkıntı devam ediyorsa ve satışlarda artış olmazsa ilk çeyrek ile paralel bir kar gelir.

6. benin kar beklentim ihracat ivmesi nin devamını bekliyorum 17-18

7. İlk çeyrekteki satış geliri 102 milyon TL.idi, ikinci çeyrekte döviz kurlarındaki artış ile 110-115 milyon TL.hasılat gelirse toplam 210-215 milyon TL.brut satış geliri oluşur, finansal kalemlerde dövizin artışı ile finansal giderler yükselirken finansal gelirlerde yükselecektir, ilk çeyrek sonunda dönem Net kari/Brüt satışlar oranı% 8 e yakın bir oran çıkmıştı, şimdide ayni oran muhafaza edilmiş olursa 16-17 milyon TL.Net kar oluşur, bunu öngörmek hiçde zor degil geçmiş mali tablolara bakarak,
    Ben bu donem mali tabloların nedense daha iyimser olabileceğini düşünüyorum, belkide onca yatırımın meyveleri artik bu donemde toplanmaya başlayacak,
    döviz kurlarındaki artış ve muhtemel satış tonajı artışı ile 130-140 milyon TL.satis geliri ve toplamda 235-240 milyon TL.toplam satış geliri oluşursa net kar finansal kalemlerdeki artışın etkisi ile en az 22-23 milyon TL.olabilir, Buda iyimser tahmin☺

Trakya'da mazlum Ambalaj kapanmış çalışanlar mahdur

Sayfa 203/342 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •