Sayfa 222/342 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. tahtada bir sekilde mal satmak isteyen ya da satmak zorunda olan adam kalmadı gibi duruyor... satan alttan koymaya calisiyor.. enteresan günlere gebeyiz .. umarım.. bu şirket bunun cok uzerini hak ediyor . yeni yatas iddiamı koruyorum. ytd .

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Üçüncü çeyrek sona erdi. Bilançonun son açıklama tarihi 9 Kasım. Tahmin etmesi en zor bilanço bu çeyrek bilançosu. Yine de risk alarak tahminimi yazayım.

İlk çeyrekte 107 ikinci çeyrekte 96 milyon olan satışların 130 milyon seviyesinde olmasını bekliyorum.

Brüt karlılık bu çeyrekte tahmini zor bir kalem. İlk çeyrekte %23 ikinci çeyrekte %26 brüt karlılıkla 25'er milyon brüt kar rakamı elde edilmişti. Ben bu çeyrekte kurdan dolayı %32-33 brüt karlılıkla 42 milyon tl brüt kar bekliyorum.

Esas faaliyet gelir-gider farkı her iki çeyrekte de 2.7 milyon seviyesinde olmuştu. Üçüncü çeyrekte 6-7 milyon artı bekliyorum.

Faaliyet giderlerinde büyük bir değişiklik olmaz. 9.2 ve 9.9 milyon olan bu gider bu çeyrekte 10-11 milyon aralığında olabilir.

Finansal gelir-gider farkı ilk çeyrekte -9 milyon ikinci çeyrekte -7 milyondu. Bu çeyrekte 25-30 milyon arasında eksi olacaktır.

Tüm bunların sonucunda net karın 25 milyon seviyesinde oluşmasını bekliyorum. Favök ise sadece bu çeyrekte 40 milyon civarında yılın 9 ayında ise 85 milyon civarında olacaktır.

Bu öngörülerle ağzımızın suyu aktı ky dostum. 24 ündeki Temettuyle bu sefer yuro değil bakab alalım bari...imkb deki tum şirketler için öngörülmesi zor bilançolar olacak..,,krızın etkıletıyle tum faaliyet kalemlerı etkılenecek vede tahmin zorlaşacak...bu arada petrolde yukarı buda hammadde fıyatlarını ve urun fiyatlarını etkıleyecek...Sundan eminim satış cirosu TL olarak patlayacak....inş bundan sonra 5 yıl büyük yatırıma gıtmez...,ihtiyacı yok vede fınansal acıdan rıskli...ytd

4.  Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    Bu öngörülerle ağzımızın suyu aktı ky dostum. 24 ündeki Temettuyle bu sefer yuro değil bakab alalım bari...imkb deki tum şirketler için öngörülmesi zor bilançolar olacak..,,krızın etkıletıyle tum faaliyet kalemlerı etkılenecek vede tahmin zorlaşacak...bu arada petrolde yukarı buda hammadde fıyatlarını ve urun fiyatlarını etkıleyecek...Sundan eminim satış cirosu TL olarak patlayacak....inş bundan sonra 5 yıl büyük yatırıma gıtmez...,ihtiyacı yok vede fınansal acıdan rıskli...ytd
    Bilançonun tahmininin zor olduğunu söyledim zaten. Satışlarda bir daralma olacağını düşünmüyorum ama iç piyasada euro artışını fiyatlara tam yansıtamamış olabilir. Zaten 130 milyon (üçüncü çeyrek ortalama kuru ile 20 milyon euro) satış rakamı muhafazakar bir tahmin. Şu ana kadar petrol fiyatları hammadde fiyatlarını etkilemedi. Önümüzdeki dönemde petrol fiyatları buralarda kalırsa hammadde fiyatları artabilir.

5. Tahtada satıcılar isteksiz hatta yok! kendileri çalıp kendileri oynuyor adeta, bunu onlarda çok iyi biliyorlar, bence olay şu, 2011 yılından beri bu hissede olan CB' ye bagli yandaş guruh aradan geçen 7 yil sonrası yeter artik zamanı geldi demeye başladılar sanki, yanlış anlamayın yeter artik derken serzenişleri CB'ye, artik ne duruyoruz babaaaa? Hersey bizde, kontrol bizde, yol ver bize babaaaa, ezelim tepeleyelim gecelim, fezaya gidelim diyorlardir yani😊

6. Çünkü herkesin amacı para kazanmak, CB ye milyonlarca lot malı toplamasında yardım ve yataklik eden taccir sugar ve birkaç aracı bunun ödülünü muhakkak alacaktır, 7 yıl dile kolay, 7 yıl icinde bir hissenin fiyatini yükseltmeden karsiliginda ilgili kisiye! mal toplanilmasi ve hissede hakimiyeti ele geçirmesinin saglanması hangi vaadler karşılığında yapıldı acaba? Verilen vaadler ve neticesinde gerçekleşen işlemler sonucunda gözüken şu ki bu CB yandaşı olan bu güruhun bagladigi sermaye 7 yildir kâr etmiyor ve reel olarak zararda, yani??? bir anda gaza basacaklar veee, Yeni bir yataş demiş arkadaş niye olmasın?

7. Bir görüş de ben yazim ustalar bilanço rakamları tahmini çok zor mühim olan bence satış ivmesi ve ihracat rakamları bu kalemlerde sorun olamaz yukarı hamle devam ederse çok güzel olur karlılık sonraki durum. Cb için yaz zor geçmiş olmalı feregat ettigi bir yaz diye tahmin ediyorum bu çabaları meyvesini verecek tir 2. çeyrek bilanço suna bakınca sanki bir türbilans bekliyordu cb yanlız BU ŞİDDETLİ beklemiyor olacakki tüm yaz çalıştı bunun meyvesini alırız inşallah PATRON KAGATIN ZATETEN TAMAMI ELİNİZDE UÇUR ŞUNUKİ UÇURDERKEN DEGERİNE GETİRKİ NAMIN YURUSUN

8. Bu sosyal medyadaki kontrolsüzlük hisselerin dengesini de bozuyor , yalan mı gercek mi belli olmayan haberleri /dedikoduları yazıyor insanlar sonra da siliyor...
    ya mal satmak icin sosyal medyayı kullanıyorlar ya da cok saf ve iyi niyetliler gercekten duyum paylasıyorlar... (insallah ikincisidir hepimiz icin tabi) ...
    burada Bakab gibi firmaların arada cıkıp şirketimizin durumu sudur planları sudur , diye yatırımcıyı güncellemesi lazım. eskiden yıllar önce bir ara baslamıslardı devam ettirmediler... bilgi paylasımı olmaması 15 edecek kagidi 5 liralarda 3-5 adamın oyuncagi haline getirdi.. yonetimin yapacagi 3-5 hamle o da şirketi cıkıp herkese daha iyi anlatma anlamında .. tek istedigimiz...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 222/342 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •