Sayfa 252/342 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 2,009 - 2,016 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. Benimkisi öyle zengin olmak falan değil tabi biraz yatırım yapmak, forumu okudum hisse ile ilgili olumlu beklentiler var, asıl bu hisseyi almak isteme sebebim 7 lerden buraya gelmiş olması,

2.  Alıntı Originally Posted by nordstren Yazıyı Oku
    ne diyeyim umarım gönlünüzce olur herşey, DURDO borçlarını öder sizden borç para istemez...BAKİAMCA sermayesi 150 milyon yıllık karı 30 milyon bakiamca değil başka şirket bulursanız alın satmayın...
    Baki amca da durdo amca da borçlarının çoğu dolar bazlı yeni makina alımlarından kaynaklanmaktadır...bunlar ihracatçı şirketler olduğu için döviz bazlı borçlarını rahatlıkla ödeyebilirler...bu yeni makinalar onları bir kaç sınıf atlatacak ...bambaşka şirketler olacaklar...

bakabın yeni aldığı makinalarının ciro ve kara muhakak önemli bir katkısı olacaktır ama bu katkının miktarını hesap edemiyoruz...bu etki 2018 yılı son çeyrekte kendini iyicene gösterecektir...yalnız yalnış hatırlamıyorsam kasım ayında devreye girdi makina...demek ki sadece 2 ayın etkisini göreceğiz...üç ayın etkisini görebilmek için 2019 yılı ilk çeyrek bilançosunu görmek lazım...

durdonun ise şu ana kadar üçüncü çeyrekte sadece eylül ayında ve sadece 1 aylık etkisini gördük...bir ay çalışması ile diğer iki çeyrekte ihracat cirosu 18 milyon seviyelerinde iken 42,6 milyon tl seviyelerine çıktı...brüt kar diğer iki çeyreklerde ortalama 9 milyon tl iken 23 milyon tl ye çıktı...çeyreklerde genel ciro ise 40 miyon civarı iken 63 milyon tl seviyelerine çıktı...evet sadece bir ay çalışmak ile yaptığı etki budur...işte bu yüzden de son çeyrekte üç ay çalışması ile neler olabileceğini tahmin ederken insan heyecanlanıyor..

durdo dünyada sadece üç adet olan yeni baskı makinasını devreye koyduktan sadece 45 gün sonra (2018 yılı son çeyrekte etkisi tam görülecek ) bir de bu makinaya ayak uyduracak kesim makinası da aldı...işte bu iki muhteşem makina son çeyrekte birlikte çalışacaklar....bu etkiyi çok merak ediyorum...

başka bir konuda durdo amca katma değeri yüksek ürünler üretiyor...müşterileri dünyanın en önde gelen lüks şirketleridir...yani durdo zengin kesime üretim yapıyor..bunu da fransız ortağının müşteri bağlantılarına borçludur...

bakab da çok güzel aşama kaydedecektir etkisi bu çeyrekte ortaya çıkacaktır...ama açıkçası durdodan başkasını gözüm görmüyor...ama yine de karar sizindir dostlar...sonçta aynı sektörün şirketleriyiz..sizin başarınız bizim başarı demek birbirimizden muhakak fiyat olarak da etkileneceğiz...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Durdo ile Bakab farklı şirketler. Durdo karton ambalaj üretiyor Bakab ise flexible (esnek) ambalaj üretiyor. Bakab'ın ürün çeşitliliği daha geniş. Zaten cirosu da daha yüksek.

Yeni alınan makinenin ciroya çok ekstra bir katkı sağlayacağını düşünmüyorum. Belki %5-10'luk bir katkısı olabilir. Durdo'yu hiç takip etmiyorum ama onun üçüncü çeyrekteki ciro artışı makineden değil karton fiyatları ile kur artışından dolayıdır muhtemelen.

4.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Durdo ile Bakab farklı şirketler. Durdo karton ambalaj üretiyor Bakab ise flexible (esnek) ambalaj üretiyor. Bakab'ın ürün çeşitliliği daha geniş. Zaten cirosu da daha yüksek.

Yeni alınan makinenin ciroya çok ekstra bir katkı sağlayacağını düşünmüyorum. Belki %5-10'luk bir katkısı olabilir. Durdo'yu hiç takip etmiyorum ama onun üçüncü çeyrekteki ciro artışı makineden değil karton fiyatları ile kur artışından dolayıdır muhtemelen.
    doğrudur karton fiyatları ,kur artışı da etkili olmuştur...şirket ile görüştüğümüzde bu iki etkinin yanında yeni müşteri pörföyünün de arttığı bilgisi paylaşıldı....özelikle yurtiçi ve yurtdışı müşterilerinin çok arttığını söylediler...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. Bakab ve Durdo arasında siklet farkı var. bu seviyeden durdo alabilen birinin 15-20 liradan bile bakab alması lazım. yanyana koyup bakmak cok zor degil... ytd

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. BAKAB degerleme olarak su anda piyasanın en ucuzlarından.. bir gün beklediğimiz o hareket baslayacak.. ben subat ve mart aylarının finansal tablo beklentisi ile enteresan hareketlere gebe olabilecegini dusunuyorum. YTD.

7.  Alıntı Originally Posted by dermite Yazıyı Oku
    Bakab ve Durdo arasında siklet farkı var. bu seviyeden durdo alabilen birinin 15-20 liradan bile bakab alması lazım. yanyana koyup bakmak cok zor degil... ytd

eski durdo ve bakap arasında siklet farkı vardı , bakap daha ağır siklet idi...ama 2018 yılı son çeyrekte durdonun gelecek bilançolarında ne kadar büyüdüğünü hep birlikte göreceğiz...artık ikisi de ağır siklet olacak...net kar marjı konusunda durdo bakaptan daha iyi olacak diye düşünüyorum....bakalım bilançolarda ne görünecek ?? sabır ile beklemeye devam...

durdoda olmasaydım herhalde bakapta olurdum...yeni aldığı makina çok katkılar sunacak...zaten ihracatı ağır basan bir sektör olan ambalaj sektörü gittikçe daha iyiye gidecektir..

Ya bırakın gazlamayı. Patron kağıdı sonuçta. Haftalardır 4.60

Huawei mate 10 pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 252/342 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •