Sayfa 282/342 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 2,249 - 2,256 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. BAKAB - Bak Ambalaj

bu ciro ve faaliyet raporındaki hacim dogru ise (hacim Q4 ile aynı diye hesapladım), 1.ceyrekte ort euro bazında birim satıs fiyatı yuzde 10 düşmüş demek oluyor . ya da hacim bilgileri hatalı?? detaylı da bakıcam yanlısım olabilir

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Şirketin rekabette zorlandığı açık. Birim satış fiyatında %10 civarı düşüş var. Bunda da en büyük etki birim fiyatı yüksek olan dış piyasa satışlarının düşmesi.

Son 3 senedir satışlar euro bazında düşüyor. Çünkü sektörde uluslararası şirketlerle işbirliği arttı. Bakab aynı kafa yapısı ile gittiği sürece daha da zorlanacak.Tüm satışları euro olan şirketin kurun bu kadar arttığı ortamda güdük satış ve kar rakamlarında kalması anormal.

3.  Alıntı Originally Posted by BLACKM Yazıyı Oku
    Gecen sene bu zamanlarda 7 TL.idi
    Kara çocuk sen Norveç te mı yaşıyorsun?
    Ülkenin hali ortada, endeks ortada 400 şirketin hali ortada sen ekgyo nun geçen senesine değil doğduğu tarih fiyatına bak dön bu güne bak dizini kır otur ;)

4. Kar beklentimi karşılamadı umarım kar payında da aynısını yaşatmaz.

Bu hafta kar payını açıklar dıye beklıyorum Yıne terso yapar dıye dusunuyorum.bu kağıtta beklentıye paralel Bi şeyın olduğuna denk gelmedım...Ambalaja vergı gelince iyice azalır satışları beter olur INSALLAH....enınde sonunda küresel gujlerle ortaklık yapmak zorunda yoksa ulusal / uluslararası Pıyasada var olamaz...yasatmazlar piyasada...ytd

6. Sektörel gelişmelere bakılırsa şirketin birşeyler yapması şart. Geçtiğimiz senelerde tonaj düşüşünü az karlı müşterilerden çıkış olarak yorumlamak mümkündü ancak bu sene 3.82 euro birim fiyatla satış yapıp tonajın artmaması düşündürücü.

Ayrıca en yüksek satış yapılan 2015 yılında 550 kişi çalışırken satışlar %10 düşük olmasına rağmen şu anda 593 çalışan var. Kapasite kullanım oranı da muhtemelen %65-70'lerde. Son yıllarda yapılan kapasite artırım yatırımları hem atıl kaldı hem de şirketi borçlu hale getirip karın finansal giderlere gitmesine neden oldu.

Sonuç olarak şirketin radikal kararlar alması lazım.

7. Arkadaşlar investing.com da bak ambalaj yorumlarına bakmanızı öneriyorum, yorumlarda söyle deniyor, Almanya köln şehrinde Maritime otelde bakab ceo'su açıklama yapmış güya ve %30 bedelsiz ve %13 de temettü vereceklermiş, ben kapta böyle bir haber görmedim ancak pazartesi düşecekmiş haber kap'a, ben onların yazdıklarını söylüyorum, bu sözler bana ait değildir.Asla yatırım tavsiyesi değildir.

8. Haber asparagas olabilir

Sayfa 282/342 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •