Sayfa 103/1004 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 817 - 824 arası.

Konu: Viop LV

1. Ben böyle bir kibir hayatımda görmedim. Bilmiyorum, anlamıyorum, yapamıyorum, bana uygun değil cümlesi bu topraklardan gideli çok olmuş.
    Konuyla alakası yok ama sabah Afganistan la ilgili bir ziyaret yapmış üç çocuğum belgeselini izledim sanırım adı Alper di. Zikir ayinine gittiler orada zikir yaptıran başlarındaki adam Türkiye ye seriat gelmesi lazım dedi. Peki Afganistan da ne eksik diye sordular. Adamın cevabı kadınlar okuması serbest bırakılmalı ve üniversite okumalılar dedi. Çünkü nüfusun yarısı kafın dedi. Yani Afganistan ın zikircisi bile Taliban dan şikayetçi🤣🤣🤣 kafalar çok karışık çok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,654
    Suyun 4 derecesi kainattaki düzenin içim tum kuralların bozulduğunu gösterir..YANİ BİR İRADE VAR...Bunun evrimle ilgisi yok.

EVRİMİN en büyük saçmalığı..milyarlarca tür oluştu..ve bunların uygun olmayan nesiller sonra elendi ve mesela 1 milyon tür kaldı..

SORU ŞU:Biz 500 milyon yıl önceki sivrisineği ve 50 milyon yıl önceki dinazorları buluyoruz.peki neden elenen -uyumlu olmadığında devredışı kalan o milyarlarca türü göremiyoruz...mesela MÜKEMMEL ELİ OLAN insana gelinceye kadar tuhaf elleri-tuhaf çenelerin ilk modelini görmüyoruz.Mesela tek gözlü veya 8 gözlü ara türler nerede..yani imalat hatası olan elenmiş UCUBELER NEREDE?..Bize gösterilen her fosil zaten mükemmel.organlar simetrik-çeneler gayet muntazam..

SORU2:O zamanki atmosfer şartlarını aynen oluşturabiliyoruz..O zaman neden molekülleri veya protein-glikozu vs..birleştirip minik bir canlı oluşturamıyoruz..Kendi kendine oluşan ilk canlıları neden şimdiki teknoloji ile bile
    yapamıyoruz....ASLA -ZİNHAR hareket eden -üreyen(canlı olmanın özelliği)bir şey oluşturamıyoruz.

Bu 2 soruya cevap ver..sonra konuşalım..

Vallahi kestim...yoruldum..aynı şeyleri yazıyorum..EKMEK DİYOR-DEDELERİN DEDİĞİ DİYOR...DEDELERİMİZ NERE MEZUNUYDU ACABA?
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Su molekul tartışması devam ediyormu hala.
    Hidrojen atomları arasındaki bağlar sıvı halde iken kırık durumda.
    Su donunca altıgen durumuna geçiyor ve stabil bir durum alır iken ve moleküller arası mesafeler artıyor.

https://www.google.com/search?sca_es...BjBDwBO9Y3s0NM

https://www.quora.com/How-does-water...d-than-liquids
    ne alaaaakası var yaw..fizikle kimyayla altıgenmişte.

mucizeee mucizeee

atommuşda molekülmüşte töbe yaraaaaab.

hav hav havvv..

kanmayınn dünya düzdürcülere

hooooooooooooooooooooştttttt

kapadık kapadık konuyuda tükkanıda.

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,654
     Alıntı Originally Posted by mandradasutvar Yazıyı Oku
    Ben böyle bir kibir hayatımda görmedim. Bilmiyorum, anlamıyorum, yapamıyorum, bana uygun değil cümlesi bu topraklardan gideli çok olmuş.
    Konuyla alakası yok ama sabah Afganistan la ilgili bir ziyaret yapmış üç çocuğum belgeselini izledim sanırım adı Alper di. Zikir ayinine gittiler orada zikir yaptıran başlarındaki adam Türkiye ye seriat gelmesi lazım dedi. Peki Afganistan da ne eksik diye sordular. Adamın cevabı kadınlar okuması serbest bırakılmalı ve üniversite okumalılar dedi. Çünkü nüfusun yarısı kafın dedi. Yani Afganistan ın zikircisi bile Taliban dan şikayetçi🤣🤣🤣 kafalar çok karışık çok.
    gelelim buna...HAYAT tercihi yaptığında,bir ideoloji seçtiğinde ,ona inannıyorsan tüm benliğinle araştırırsın..Bu dediğim yıllarca sürer.

Doğal olarak KENDİNİ İNKAR ETMEMEM NAMINA bir noktadan sonra kendi görüşlerini savunmak zorunda kalırsın..

BİLİYORSAM SAVUNURUM..dediklerimi onlarca kişi okuyor..Eğer yanlışsa ve sende o donanıma sahipsen KARŞIT GÖRÜŞÜNÜ söyleyebilirsin.

ŞERİATA gelince o konu ayrı...Kimse öyle bir konuyu gündeme getirmedi..
    Az ciddiyet, Çok geyik...

benim merak ettiğim dünya düzdürcüler derneği kapanırsa.. 100 milyar yıl sonra insan oğlu nasıl eğlenecek.

Smile

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    ne alaaaakası var yaw..fizikle kimyayla altıgenmişte.

mucizeee mucizeee

atommuşda molekülmüşte töbe yaraaaaab.

hav hav havvv..

kanmayınn dünya düzdürcülere

hooooooooooooooooooooştttttt

kapadık kapadık konuyuda tükkanıda.

Dünya aslında patates grubu kurulur.

Dünya aslında patates şeklinde, yuvarlak gösteren okyanusların su dağılımı sonrası

çapını dengeye getirmesi.

https://www.youtube.com/shorts/AfuQhw1Tnxg

https://slate.com/technology/2015/09...ater-nope.html
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

7. [Ben inanmam. Hayat değişkendir. Yeni birşey çıkar” bilimsel temelli olacak tabii ki” değişirim onu kabul ederim. Baştan dogmatik olarak kabulle başlanırsa oradan ürün çıkacağını kabul etmem. İkinci olarak bir sava cevap karalandığında onun doğru ve kabul edilebilir olduğunu işaret etmez. Adnancılar da kitap yazmıştı ‘ki tam Evanjelist mükemmel tasarım zırvalığıfır’ o da kabul görmemiştir. Saflar belli. Taraflardan birileri kabul edersin etmezsin deneyler, gözlemler, birikimlerle geçmiş bir külliyat oluşturmuş diğer kısımsa baştan evrim yoktur diyen bir kesim. Diğer kesim evrim vardır dese ben şüphe ile karşılarım çünkü dünyadaki en gereksiz meslek grubudur. Üçüncü olarak mükemmel tanımı neye göredir bu da sorgulanır. Mesela mükemmel elimiz şempanzelerden daha kötü kavrama ve güce sahiptir. Mesela gözlerimiz bir kartal gibi mükemmel değildir. Çevresel durumlar ve ihtiyaçlar evrimi oluşturur. Suyun durumundan dolayı hayat bu şekilde oluşmuştur, başka bir şekilde davransaydı hayat başka bir şekilde oluşurdu. Dördüncüsü bilimsel gelişmişlik denildiğinde bugünkü bilimin daha ötesi olmadığı düşünülmesi de absürttür. Bu demek değil ki canlı yapılabilir bilmem belki beşyüz sene sonra da yapılamaz. Ama yapılırsa demek ki evrim kanıtlandı derim. Yalandır o demem. Yırmi sene önce de çok gelişmiş bilimimiz vardı şimdi tırt geliyor.

Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Dünya aslında patates grubu kurulur.

Dünya aslında patates şeklinde, yuvarlak gösteren okyanusların su dağılımı sonrası

çapını dengeye getirmesi.

https://www.youtube.com/shorts/AfuQhw1Tnxg

https://slate.com/technology/2015/09...ater-nope.html
    elbette böyle olacak diğer gezegenlerde bu şekilde. etrafındaki gaz bulutu sayesinde sen disk gibi pürüzssüz şekilde görüyorsun döndüğü için.

dünyada olurşken diğer tüm gezegenlerle çarpışmadan dolayı yara bere içinde tonla devasa çukur ezik izi vardır.

dünya döndüğü için kutuplardan basıklaşır suyun ve atmosferin dağılımı ile dümdüz görünür .

buradan yola çıkarak dünya patates derneği kurulabilir

Sayfa 103/1004 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •