Sayfa 131/219 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181 ... SonSon
Arama sonucu : 1749 madde; 1,041 - 1,048 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    2023 hesap dönemi enflasyon düzeltmesi sonucu oluşacak geçmiş yıl kâr veya zararı gelir tablosu ile ilişkilendirilmeyecek ancak 2024/1. Geçici vergi dönemi ve devamında yapılacak enflasyon düzeltmesi sonucu oluşacak geçmiş yıl kâr veya zararı gelir tablosuna aktarılarak kâr ve zarar ile ilişkilendirilecek, vergilendirme işlemi de buna göre yapılacaktır.

Buradan hareketle enflasyon düzeltmesi yapmak zorunda olan mükelleflerden öz kaynakları güçlü olanlar enflasyon düzeltmesi sonrasında dönem kârını ve kurumlar vergisi matrahını azaltırken, daha çok yabancı kaynakla finanse edilen ve öz kaynakları zayıf olanlar ise enflasyon düzeltmesi kârı ve kurumlar vergisi matrahını artıracaklardır.
    https://www.alomaliye.com/2024/03/19...rgi-mufettisi/

--kısaca, ÜLKER olumlu etkilenir; ama bir bedeli var...vergi miktarı artacak...en az 3-4 yıl temettü veremeyeceğine göre, kara sevinemeyecekler...
    Dune kadar olumsuz etkilenecek diye birçok mesaj atti

Şimdi olumlu etkilenecek ama temettü veremeyecek diyor....

Yarında temettü verecek ama hayrını göremeyeceksiniz der bu ....😂

2. Ne kdr etkilenecek? Ne kdr fazladan vergi odeyecek mesela yaptin mi hesabıni...

Bir onceki gibi turşu hesap olmasin yalniz....

SARTILMIS MALLAR i iyi hesapla......

3.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    son 3 günde 19.79 ortalama ile 22.070 lot almışım...maliyetimi hesaplamana lazım olur
    Biz senin zaten her zman en dusukten toplayip en zirveden sattigni biliyoruz...bunu anlatmana gerek yok...

Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Dune kadar olumsuz etkilenecek diye birçok mesaj atti

Şimdi olumlu etkilenecek ama temettü veremeyecek diyor....

Yarında temettü verecek ama hayrını göremeyeceksiniz der bu ....��
    --bu şekilde oluşacak kar, kalitesiz kardır...o nedenle olumlu olumlu değil...

Biz senin zaten her zman en dusukten toplayip en zirveden sattigni biliyoruz...bunu anlatmana gerek yok...
    --arkadaş, bu adam, 2.70 zirvesinden aldığımı düşünerek hesap yapıyor...bu zaman yazmaya başladığına göre maliyeti budur diye düşünüyor, ya da öyle söylemek istiyor...ben de maliyetimin hesaplamasına yardımcı oluyorum...

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bu şekilde oluşacak kar, kalitesiz kardır...o nedenle olumlu olumlu değil...
    Sonra derki tamam sen hayrını gördün ama çocuğundan cikacak o 😂

7.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --arkadaş, bu adam, 2.70 zirvesinden aldığımı düşünerek hesap yapıyor...bu zaman yazmaya başladığına göre maliyeti budur diye düşünüyor, ya da öyle söylemek istiyor...ben de maliyetimin hesaplamasına yardımcı oluyorum...
    Evet sen düşeceğini biliyordun ve ondan nakitini beklettin... düşünce aldın....sana kimse yüksekten mal itelemeyemez....

Evet sen düşeceğini biliyordun ve ondan nakitini beklettin... düşünce aldın....sana kimse yüksekten mal itelemeyemez....
    --ben, boşta nakitim olunca, diğer hisselerimden hedefe vardıkça her kademeden alıyorum...3-5 kat gidecek hisse için üçün beşin bir önemi yok..yani 20 den alsan da 25 den alsan da anlamlı bir fark yok

--ülker 400-500 e gidecek ise 100 ile 130 arasında anlamlı bir fark var mı?

Sayfa 131/219 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •