Sayfa 188/253 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238 ... SonSon
Arama sonucu : 2018 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1.  Alıntı Originally Posted by denizci2 Yazıyı Oku
    Onem.gida birleşme işi hisseye nasıl etki eder yorumlarınız nelerdir arkadaşlar
    Sizin sorunuza cevaptı ,
    Şirket Birleşmelerinde Vergi Avantajı

Bu ne ki...

Çok çok daha büyüğü için dediğinizi yaptım...

Attachments
    Tue, **0, **, 20**, 7:35 PM
    to VDK

Sayın Yetkili,

İnternet sitesindeki ihbar hattından belge yükleyemediğinden belgeleri buradan gönderiyorum. Ayrıca, karakter kısıtlaması nedeniyle dilekçeyi tam olarak gönderemediğim dilekçeyi de gönderiyorum

Borsada sanayi şirketleri ile ilgilenen bir yatırımcıyım.*****Sanayi A.Ş. (vergi no:****) şirketinin KAP da yayınlanan yılı sonu (12 aylık) finansal tablolarını incelediğimde; satılan malın maliyetini hesaplamada mamül ve ara mamül stok değişiminin gösteriminde ters kayıt yapılmak (eksi yerine artı) suretiyle brüt karı ve dolayısıyla vergi matrahı 000.000.00 TL eksik gösterilmiştir; mamül ve ara mamül değişimi önceki yıla göre 00.000.000.TL arttığından eksi kayıt yapılması gerekirken artı kayıt yapıldığından dolayı brüt karı kayıtlardaki miktardan 000.000.000 TL kadar düşük gösterilmiştir.

Söz konusu şirketin üretim yapan bağlı ortaklığı veya iştiraki olmadığından ve KAP da bildirilen VUK a göre verilen beyannamede de ciro ve satışların maliyeti rakamları arasında anlamlı bir fark bulunmadığından dolayı VUK göre hazırlanan satışların maliyeti tablosunda da ayni hatalı gösterim olduğu kuşkusuzdur.

Şirketin vergi incelemesine alınmasını ve vergi ziyaı oluşmuş ise şahsıma ihbar ikramiye verilmesini istiyorum. Arz ederim.

Saygılarımla,

3.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    elimde mal sembolik..

ekimden beri mal taşımıyorum.. trade de terse kalırsam bir kaç gün ancak..
    Geçen yıl ortalama 32 TL den almış kabul ediyoruz günlük mal taşımıyorum demişsin , 34 olunca sat 33 den al ertesi gün 36 sat 35 al 38 ver 42 al 41 ver 44 al 45 ver 48 al 49 ver 52 al 51 ver 54 al 55 ver , 62 al 58 ver 60 al 63 ver 67 al 64 ver 65 al 67 ver 71 al 68 ver 69 al 72 ver 77 al 74 ver 80 al 81 ver 83 al 80 ver 86 al 87 ver 96 al 93 ver 95 al 96 ver 99 al 100 ver , 106 al 103 ver 105 al 99 ver 101 al 103 ver 108 al 109 ver

Yani hisse taşımıyorsan her gün al sat yapıyorsun hisse böyle hareketler olduğu için Senin 1.000 lotun 600 Loto düşmüş .

Robot olsan bu kadar kıvıramazdın,

4. İnceleme en fazla 3 ayda sonuçlanıyor,
    Demekki senin Maliyet hesabın yanlış.
    Yok halâ ısrar ediyorsan Gelir İdaresini de Cimer e şikayet et , Orada ciddi bulmayip hata bulamadıysa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvur 😁

--ben day trader değilim...sabırlı traderim...kuvvetli destek ya da 20-50 günlük HO lara değince alırım...day trader spek-tahta yapıcı haricinde para kazanamaz...

--hele yatay-aşağı meyilli piyasada, bir de toplu hisse ise...çok zor, spek biriyle intlaşır...baskıyı kurar elinden almak için ...onlar tepişir, ezilen sen olursun...

--bu devirde bu memlekette hak arama, arkan çok güçlü değil ise imkansızdır...

7.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bu devirde bu memlekette hak arama, arkan çok güçlü değil ise imkansızdır...
    Usulüne uygunsa hesap Hak yok .
    Sen bildiğin yoldan hesap yapıyorsun

Örneğin Birleşmelerde üretim Faaliyetinden kazancın %75 i Kurumlar vergisi istisna diyor.

Sen maliyet kâr vergi hesaplarsin düşük çıkar.
    Dersin yanlış Vergi kaçırıyor.
    Yada Yatırım kredisi teşvik vb kullanan firmalar.
    Hangi kalemlerde istisna indirim almış bilmiyorsun.

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    ...26.10.2021 tarihli ve 31639 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 7338 sayılı Kanunla 4. geçici vergilendirme dönemi, 2022 yılı vergilendirme dönemine ilişkin verilecek beyannamelerden itibaren uygulanmak üzere kaldırıldı.

--yıllardır devam eden bu uygulama neden kaldırılmış olabilir ki?...borsanın ilk yılarından itibaren her 3 ayda bir geçici vergi beyannamelerinin ekindeki gelir tablosu verilmek zorundaydı...zamanla, tfrs bilançoları önce verilince VUK beyannamesi verilmese de olur dendi...sonra yıl sonuna (4. çeyreğe) düştü...son 2 yıldır o da kaldırıldı...

--böylece şirketler rahatlamış oldu...ama bir sorun kaldı...kar dağıtım tablosunda VUK a göre yıl sonu vergisi...bu da bazıları için çok rahatsız edici...bakalım bu (VUK göre kar rakamı) ne zaman karartılacak....
    --geçen sene şirketin birinden 2022 yılı VUK a göre hazırlanmış gelir tablosunu istedim; 2022 ve 2021 yılını karşılaştırmalı gönderdiler, ayrıca istemediğim halde bilançoyu da (aktif ve pasifler; yani duran varlıklar; kısa ve uzun vadeli yükümlülükler ve özsermaye) ekleyip gönderdiler...

--başka bir şirketten istedim, halka açık bir bilgi değil, ticari sırdır, veremeyiz dediler...

Sayfa 188/253 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •