Sayfa 83/259 İlkİlk ... 3373818283848593133183 ... SonSon
Arama sonucu : 2066 madde; 657 - 664 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1. Çelişkiler yumağı ft2

Gida enflasyonu artacak ama ulker ve migros küçülecek...

Milletin alim gücü düşüyor ama gida enflasyonu roket yapmış gidiyor...

Ft2 ye ait su iki idda kendisin finansal analiz konusunda ne kdr yeteriz olduğunu ortaya koyuyor...

Şimdi yorum yapip ben oyle demdim yazar😂

2. Kakao artışı olumlu, forumun sekreterine teşekkürler, beni zahmetten kurtarıyor günlük paylaşımlarıyla

3. Bugün bakamamıştım 7 sayfa yazı yazılmış. Belki yalnızca 3 tanesi hisseye dair, bir anlam barındıran paylaşım. Diğerleri toksit zat-ın sayfayı trollemesi sebebiyle bomboş gürültü. Küfür yediğinde bile zoruna gitmiyor adamın gerçekten çok acayip bir vaka ya.

4.  Alıntı Originally Posted by Saygı Yazıyı Oku
    Bugün bakamamıştım 7 sayfa yazı yazılmış. Belki yalnızca 3 tanesi hisseye dair, bir anlam barındıran paylaşım. Diğerleri toksit zat-ın sayfayı trollemesi sebebiyle bomboş gürültü. Küfür yediğinde bile zoruna gitmiyor adamın gerçekten çok acayip bir vaka ya.
    Kendi elindeki hisse hakkında haftada 1 konusuyor bizimki hakkında haftada 150 post atıyor. Roma mızrağı gibi saplamışlar kazığı buna yapacak bişey yok

ABD’nin önde gelen varlık yöneticisi Vanguard, Fed’in bu yıl faiz oranlarını düşüreceğine inanmıyor
    21 MART 2024 PERŞEMBE
    https://www.cnbc.com/2024/03/21/vang...this-year.html

etkin faiz oranı geçen yıla göre dolarda %25.6; euroda %190 artmış...

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    ............................3. çeyrek
    9 aylık (2.195.640) (913.194)
    12 aylık (3.970.450)

1.775 milyar 4. çeyrek faiz gideri.....

geçen haftalarda bana çok kızmıştınız.... yalancı...manipülasyon yapıyorsunuz demiştiniz.......buyurun....
    önümüzdeki çeyrekler bu rakamların hafif altında olmaya devam edecek demektir...

bir yıldaki faiz gideri 6-7 milyarı bulabilir (bugünkü paraya göre, dövizin artışı ile TL bazında miktar yükselir)...bunun ne kadarını faiz geliri ile dengeleyebilecek??..bunu da her yazdığımı yalanlayan ( nasıl yalanlıyorsa, ben dedim oldu şeklinde) hesaplasın...
    Son düzenleme : ft-2; 22-03-2024 saat: 08:27.

ciro artışı cüzi iken brüt kar marjı ve buna bağlı olarak da FAVÖK ün çok yüksek olması
    çoğu kişide acaba dedirtmiştir...
    yarımamül-mamül değişimlerinin (önceki yıla göre): toplamı stoklarda yaklaşık 465 milyon TL iken, satışların maliyeti tablosunda ise 1.330 milyar...yani 865 milyon gibi çok büyük bir fark var...

--mamül-yarımamül stok değişimi önceki döneme göre artar ise satışların maliyetini düşürür...bilançodaki miktarlara göre yaklaşık 865 milyon TL brüt kar artışı var....
     Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Gida enflasyonu yuzde 70 i nasil geçiyor ayrica alim gucu düşüyorsa.....milletin alamamasi ve fiyatlarin düşmesi lazim...

Bize laf anlatmaya çalışmadan once kendin anla...

Anlamdigin konuyu anlatmaya kalkma...

Senin kafa bu enf muhasebesi işine basmiyor anlaşılan...

Su stok değisim muhabbetinde de çuvalladın zaten....

Cok pot kırıyorsun....dikkat et...
    --genel kabul görmüş muhasebenin kuralları/ilkeleri tartışılmaz...cehaletini göstermekten bıkmadın mı??.

--yukarıdaki hesaplama hatalıdır, hata sehven değil ise hileye girer...
    https://www.linkedin.com/pulse/muhas...alSubdomain=tr

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, Temel Muhasebe Eşitliği ve Mali Tablolar,
    Prof. Dr.Reşat KARCIOĞLU
    Son düzenleme : ft-2; 22-03-2024 saat: 08:17.

8.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --genel kabul görmüş muhasebenin kuralları/ilkeleri tartışılmaz...cehaletini göstermekten bıkmadın mı??.

--yukarıdaki hesaplama hatalıdır, hata sehven değil ise hileye girer...
    https://www.linkedin.com/pulse/muhas...alSubdomain=tr

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, Temel Muhasebe Eşitliği ve Mali Tablolar,
    Prof. Dr.Reşat KARCIOĞLU
    Hata yok....satilmayan mamulu maaliyete dayamaya çalışıyorsun....kurallara aykiri davranan sensin ben değil.

Yazdim oldu sekilinde yalanlamıyorum.seni...manriksal ve matematiksel olarak gerekli argümanları ortaya koyuyorum...

Ornegin gida enf iki ayda yizde 14 artmis dedin ama bu iki ayda gida firmasi olan Ülker icin satışta zorlaniyor diye yirtindiin.....

İste buradaki mantik hatani ortaya koyarak yalan bilgini meydana cikardim.....neyi anlamadin?

Sayfa 83/259 İlkİlk ... 3373818283848593133183 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •