Sayfa 84/336 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon
Arama sonucu : 2688 madde; 665 - 672 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Hata yok....satilmayan mamulu maaliyete dayamaya çalışıyorsun....kurallara aykiri davranan sensin ben değil.

Yazdim oldu sekilinde yalanlamıyorum.seni...manriksal ve matematiksel olarak gerekli argümanları ortaya koyuyorum...

Ornegin gida enf iki ayda yizde 14 artmis dedin ama bu iki ayda gida firmasi olan Ülker icin satışta zorlaniyor diye yirtindiin.....

İste buradaki mantik hatani ortaya koyarak yalan bilgini meydana cikardim.....neyi anlamadin?
    yüzde 14 artan toplam enflasyon...ülkerin sattığı ürünler temel gıda ürünü değil, yani bisküvi-çikolata ve kek almadan ömrünü geçirebilirsin...mantıksızlık sende...

stoklar ile ilgili argümanındaki yanlışlık ve hataları akşama düzeltirim....ben düzeltmeden sen iyi öğren...rezil olmaman için...ben çalıştım öğrendim...bu konuyu açmayalım de...

2.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --genel kabul görmüş muhasebenin kuralları/ilkeleri tartışılmaz...cehaletini göstermekten bıkmadın mı??.

--yukarıdaki hesaplama hatalıdır, hata sehven değil ise hileye girer...
    https://www.linkedin.com/pulse/muhas...alSubdomain=tr

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, Temel Muhasebe Eşitliği ve Mali Tablolar,
    Prof. Dr.Reşat KARCIOĞLU
    Bu yazı Vuk a göre. Tfrs ye göre durum farklı. Bin tane stok düzeltme kaydı atılıyor. Birebir tutmaması normal. Amma boş yaptın ya Goody de yiyeceğin stok değer düşüklüğünü hesaplasan iyi olur elde kaldı lastiklerin çoğu.

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Bu yazı Vuk a göre. Tfrs ye göre durum farklı. Bin tane stok düzeltme kaydı atılıyor. Birebir tutmaması normal. Amma boş yaptın ya Goody de yiyeceğin stok değer düşüklüğünü hesaplasan iyi olur elde kaldı lastiklerin çoğu.
    --paçan/bilgin yetiyorsa hesapla ve oradakileri uyar...

--lamı cimi yok, ülker de aleni-apaçık-pervasızca-bodoslama(önünü ardını düşünmeden) bilanço güzellemesi yapılmış...

4.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    yüzde 14 artan toplam enflasyon...ülkerin sattığı ürünler temel gıda ürünü değil, yani bisküvi-çikolata ve kek almadan ömrünü geçirebilirsin...mantıksızlık sende...

stoklar ile ilgili argümanındaki yanlışlık ve hataları akşama düzeltirim....ben düzeltmeden sen iyi öğren...rezil olmaman için...ben çalıştım öğrendim...bu konuyu açmayalım de...
    Urunler temel gidadan yapılıyor.....seker un gibi....mantiksiz olan sensin

5.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

--lamı cimi yok, ülker de aleni-apaçık-pervasızca-bodoslama(önünü ardını düşünmeden) bilanço güzellemesi yapılmış...
    Her mamul satılmak zorunda değil....kafanin almasi lazım.....

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

Tüm stok düzeltme kayıtlarının dökümünü şirketle görüşüp al burada paylaş, birebir tuttururum. Burada maval okumayı kes varsa bi kaşıntın sor şirkete neden bu böyle diye bi de orada al ağzının payını. Vuk rehbere bakıp Tfrs yorumlaması yapıyorsun biri elma biri armut

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Tüm stok düzeltme kayıtlarının dökümünü şirketle görüşüp al burada paylaş, birebir tuttururum. Burada maval okumayı kes varsa bi kaşıntın sor şirkete neden bu böyle diye bi de orada al ağzının payını. Vuk rehbere bakıp Tfrs yorumlaması yapıyorsun biri elma biri armut
    --sen sor....getir...neden yapmıyorsun??

--tfrs yorumlaması yapmıyorum...olması gerekeni ve olmaması gerekeni gösteriyorum...yorum yok..

8. Ben aradaki farkın Vuk->Tfrs geçişi yapılan düzeltmelerden kaynaklandığını biliyorum. Sormama gerek yok. Stokta hile yapılacaksa böyle yapılmaz zaten. Bilançoya bakıp karşılıklı check edeceğin bir yerden hile bulamazsın.

Sayfa 84/336 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •