Sayfa 253/253 İlkİlk ... 153203243251252253
Arama sonucu : 2020 madde; 2,017 - 2,020 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1.  Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    finansman gider neden net kara ekleniyor? Yüksek faiz geliri nasıl geliyor borçlu şirketiz?
    Enesgh hocam bende Valentine hocamın yazısına istinaden ona sordum o öyle yazmış finansman gideri net kara eklenecek diye benim bildiğim döviz artmaz böyle devam ederse 2. Çeyrek kur zararı olmaz

2.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Enesgh hocam bende Valentine hocamın yazısına istinaden ona sordum o öyle yazmış finansman gideri net kara eklenecek diye benim bildiğim döviz artmaz böyle devam ederse 2. Çeyrek kur zararı olmaz
    Sonuç olarak bir ileri iki geri devam ediyor hissemiz

3. Tertemiz yediği dayakla kaldı. Bofa endekste -2,5milyardan +1milyara yaklaştı. Burada ise satışa devam. Söylenecek söz yok ekranı kapattım yine.

4.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Hocam 2. Çeyrek hiç kur zararı yazmayabilir bencede ne kadar finansman gideri net kara eklenir tahminizce ve yıllık net kar beklentiniz var mı beklentileriniz neler acaba şimdiden teşekkürler
     Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    finansman gider neden net kara ekleniyor? Yüksek faiz geliri nasıl geliyor borçlu şirketiz?
    Ne demek istediğim Temmuz ve Ağustos gibi daha net anlaşılır diye düşünüyorum. Dolara TL üzerinden %60 hatta 70 faizin verildiği bir döneme girdik. TL dönemi başladı. Kur baskı altında kalacak ve enflasyon dengelenecektir.

Finansman giderinin altında kambiyo zararı bulunmaktadır. Bu tarafın artıya dönmesi çok yüksek ihtimal. Ülker'in güçlü nakit varlığıyla yüksek faiz geliri elde ederken, elde ettiği faizle döviz borçlarını ödeyebildiği bir süreç bizi bekliyor.

Şahsi beklentim yıllıkta finansman tarafının tamamının net kâra eklenebileceği bir kâr rakamının oluşabileceği yönünde. Kendi faaliyetlerinden de %20-30 arası bir artış en az gelebilir.

Sayfa 253/253 İlkİlk ... 153203243251252253

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •