Sayfa 192/253 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242 ... SonSon
Arama sonucu : 2024 madde; 1,529 - 1,536 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1. Niye hemen hızla gitmiyor zaten Borsada yükseliyor hareket yok diyenlere cevabım.

Bu kadar potansiyeli olan bir hisse Küçük yatırımcıya kolay para kazandırmaz, Böyle spek uşakları sitelerde kötüleyip Algı operasyonu yapar, ellerinde topladıkları Milyonlarca lotu daha fazla artırımak için uğraşan büyük oyuncuların al-sat yaparak yıldırma bıktırmadan götürmezler,

Bence bununda sonuna yaklaştık.

2. Gün gelecek Ulker 500-600 TL hatta 1.000 TL olacak , Şuan kademelerde 5.000-10.000 lot varken o günlerde kademelerde 5-10 lot olacak . Bir arkadaşa geçen sene 32 TL deyken 1.000 Lot al her ayda düzenli 50 lot üstüne koy 3 sene sonra 1.000+1.800 toplam 2.800 lotun en kötü 2.000.000 TL si daha uzun vadede okul masrafları araba ve ev aldırır demiştim.

1.000 Lot Aldı üzerine hiç eklemedi sonra ne yaptı 70 TL de sattı.Düz hesap yapalım 5 sene biriktirse 4.000 Lotu 10 yil biriktirse 9.000 hatta Düz olsun 10.000 Lot biriktirse
    , Hisse 1.000 görse 10 Milyonu , Bölünüp (%300-500 Bedelsiz) tekrar 1.000 TL yükselse 30 Milyonu olabilirdi.Bunu ne Döviz ne Altın nede başka bir yerde kazanamaz. 70 TL de sattı, Kâr mı etti.
    Çocuğunun geleceğini sattı .

Borsada gerçek yatırımcılık ?
    Potansiyeli olan şirketlerde düzenli alım ile uzun vadeli yatırım stratejisidir

4. Sen bunu yapıyormusun derseniz,
    Geçen sene 37 TL den almaya başladım , 35 düştü aldım 32 ye düştü diğer kâr olan hisse satıp aldım 30 TL ye düştü diğer hisseyi de satıp Tek hisse Ülker olacak şekilde beklemeye başladım, her ay üzerine eklemeye devam ettim, Bir ara üstten hepsini satıp alttan alayım daha çok kâr edeyim derken, 1 hafta sonra baktım Toplam hissem 1.800 Lot azalmış, Sonra %50 sini 97 den satıp iş c aldım, 1 ay filan sonra %30 kâr ile sattım başka hisselerde al sat yapayım dedim ama yüklü alımlarda ufak hisseler bekletiyordu, Vazgeçtim tekrar Ülker e 80 TL den aldım, Son 6 aydır en fazla %30 unu yükselişlerde satıp bir kaç gün en fazla 1 hafta sonra tekrar alıyorum, Son 1 yıldır portföyümü 6 katına çıkarmışım. Hedefim arabayı yenileyip (700-800 Bin TL ) , Ayrı kira geliri edeceğim Ev alıp (4 Milyon) üste 1 milyon borsada bırakarak devam etmek. Hisse 200 TL olsa Hedefim gerçekleşiyor

5.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --Latin Amerikalı kakao çiftçileri fiyatlar hızla yükselirken ekimi genişletmek için acele ediyor.
    https://www.ft.com/content/2f063f31-...6-af87de39b1ec

-4-5 yıl sonra arz fazlalığı oluşabilir...bu durumda çikolata fiyatları, şirketlerin şişkin ciroları (buna bağlı kar marjları) düşebilir...kakao fiyatları yükselirken artan işetme sermayesi nedeniyle faaliyet karı, faiz giderine gider iken, düşen fiyatların da böyle bir handikapı oluyor maalesef..
    Kakao fiyatları düşerken kar marjları düşebilir diyorsunuz madem kakao fiyatları artarken de kar marjları artar neden o zaman kakao fiyatları artıyor çok büyük tehlike deyip paylaşıyorsunuz 4-5 yıl sonraya düşsede Ülker 2-3 yıla borçlarını bitirir nakite geçer zaten o zaman buradan avantaj sağlar

6. Takasları istedikleri gibi gösterebilecek lerini bilmeyen cahil kere cahildir....

Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Kakao fiyatları düşerken kar marjları düşebilir diyorsunuz madem kakao fiyatları artarken de kar marjları artar neden o zaman kakao fiyatları artıyor çok büyük tehlike deyip paylaşıyorsunuz 4-5 yıl sonraya düşsede Ülker 2-3 yıla borçlarını bitirir nakite geçer zaten o zaman buradan avantaj sağlar
    --nerede demişim.. getir...

8. Bizim Çok büyük Hedeflerimiz yok.
    Zengin olma hırsı yok cimrilikte yok
    25-30 yaşlarda olsaydım 500-600 TL hatta 1.000 olana kadar hepsini tutup beklerdim.
    O yaşlarda olan yada araba ev hayali kuranlar varsa strateji üstteki mesajımda yazdım.

Bu kadar inanıp güveniyorsan , Niye beklemiyorsun daha fazla kazanmak için derseniz. Arabam üst segment , kira ödemiyorum , aylık gelirim ortalamanın üstünde asgari X 4 , İstediğim yerde yerim içerim gezerim mazot hesabı yapmam,
    Tatile mutlaka giderim, Belli bir yaştan sonra yaşamak lazım hayatı stres yapmadan kaliteli yaşamak .

Sayfa 192/253 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •