Sayfa 517/666 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon
Arama sonucu : 5325 madde; 4,129 - 4,136 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Bu gibi yerlerde maliyet daha aşağı olsa da fiyat daha aşağı olmaz.

Bu işletmeler sürümden kazanmıyorlar.

Fiyatları düşük tutsalar her kesimden insan gelip iş Sakarya caddesindeki Hostaya veya Köfteci Yusuf' a döner.

Dekorasyon, ambians, yan masada seçilmiş müşterinin varlığı satılıyor.
    dekorasyonu yenilemedilerse 90lardan kalma neredeyse izbe görünümü vardı 3 yıl once mi ne gitmiştim dükkan bikaç katlı haliyle masraf kira olarak düşünseniz bile yüksek

2.  Alıntı Originally Posted by Dedektifjjdj Yazıyı Oku
    bursa'da İskender efendi konağın da İskender yemeyen İskender yedim demesin, şiddetle tavsiye ederim

Bu arada porsiyon 580 lira....
    hafta sonu antebin iyi bir yerinden tatlı aldım özel kare 1040 normal baklava 780 tela idi

3.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Benim tavsiyem ise, şöyle güzel böyle güzel diye kimse bir yere gitmesin, gözünü karartıp dalsın bir restorana beğenirse tamamdır.

Mesela ben buraya bir gazla gittim, gazımı aldım geldim beğenmedim ve böyle tavsiyelerden bir halt olduğunu henüz görmedim.
    bende diğer populer mekanların yanı sıra tostçu erol a özenmiştim zamanında gittim saçma sapan şokellalı tost yapmış innovasyon yapıcam diye

aynen üstadım +++

4.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    hafta sonu antebin iyi bir yerinden tatlı aldım özel kare 1040 normal baklava 780 tela idi
    Aynen istanbulda’da

Seç, güllüoğlu, hafız mustafa

Fıstıklı kare, fıstıklı dolama, havuş dilimi

1000-1200 lira arası

Genelde hep 30-35 dolar arası fiyat kabaca

Denizli'nin yeni başkanı devraldığı borçları afişe etti! Seçime 2 gün kala 6.3 milyona çiçek alınmış
    https://www.msn.com/tr-tr/video/popu...9cf60a61&ei=15

Kasa nasıl boşaltılır Yeniler öğrensin a.q...2 gün önce o kadar çiçeği neresine sokmuşlar a.q...

6. Baklavada işçiliğe para ödersiniz.
    En iyisi taze ev yapımı fıstıklı sütlü irmik tatlısı yada sütlaç.
    Heikenashi.

7.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    ABD Hiroşima ve Nagazaki sonrası belkide vicdan azabı duyup Japonyaya çok büyük yardımlar yaptı.
    Bence bu Japonya rasyonel dusunen bir devlet degil.

Ne ekonomide, ne sosyal yasamda, ne de uluslarasi iliskilerde saglikli isler yapmiyor.

Dunyanin goreceli en yasli milleti, gencler cocuk yapmiyor, kizlar Japon'la evlenmek istemiyor, yine genclar ilk firsatta ulkeyi terk etme telasinda.

Cok uzun saat ve cok agir calistiriliyor.

Bu kadar teknoloji, bu kadar para, sonucta belki de dunyanin en mutsuz milleti.

Gencler calismaktan bayilmak uzere, metro istasyonlarinin merdivenlerinde, yorgunluktan uyuyan genc hanimlar var

Calisma yorgunlugundan olen gencler var.

Son 150 senede girdigi savaslari incelerseniz, o donemde de akila mantiga sigan tek bir kararlari yok.

Pearl Harbor saldirisi da akil disi islerden biri.

Iyi lider devlet adamlari da yetistiremiyor.

Calisma kosullari hic bir Japon icin saglikli degil.

Guney Kore'de benzer yolda.

Genc calisanlar, yataklarini ofislere tasiyip, gun bitince yine ofislerde uyuyor. Yani eve gidip gelmek icin vakit yaratmiyor.

Universite egitimleri bir iskence, ogrenciler bu kadar rekabet kosullarina dayanamiyor.

Ben bu Youtube uzerinden NHK Kanalini cok izlerim.

Onlarda okuyayim, ise gireyim, yuva kurayim, cocuklarim olsun gibi bir motivasyonlari yok.

Pek cogu neden yasadiginin farkinda bile degil.

Belli yillar sonra mental yorgunluktan, evini isini ailesini terk edip kaybolan on binler var, gidip bir ormanlik alanda intihar ediyorlar.

Cok kuralci ve prensiplere cok baglilar, onlar icin ayip olur korkusu cok hakim, dinlerinin kurallarindan bu kadar korkmuyorlar.

Cogu kimseyle konusmuyor, paylasmiyor, cok kucuk mekanlarda yasiyorlar,

Evde yemek kulturu yok, disarda yiyorlar.

Sanilanin cok ustunde alkolik var.

Ozetle yer yuzunde kendilerine bir cehhenem kurmuslar, dunyaya geldikleri icin mecburen yasiyorlar.

8.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Denizli'nin yeni başkanı devraldığı borçları afişe etti! Seçime 2 gün kala 6.3 milyona çiçek alınmış
    https://www.msn.com/tr-tr/video/popu...9cf60a61&ei=15

Kasa nasıl boşaltılır Yeniler öğrensin a.q...2 gün önce o kadar çiçeği neresine sokmuşlar a.q...
    Uyardık ama tabağı sıyırırlar bırakırlar diye

Devir alan pişman olur

2028 içinde geçerli bu dediğim.

—-

Çiçeklerde pahalı artık

500.000 lira olmuş

Sayfa 517/666 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız