Sayfa 567/691 İlkİlk ... 67467517557565566567568569577617667 ... SonSon
Arama sonucu : 5528 madde; 4,529 - 4,536 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir soygun bir vurgun var. İnsanlar (Emekliler) müktesep haklarını bile dile getiremeyecekler mi yani. Bırakın isteklerinin karşılığı olmasın . Ağlamayan çocuğa emzik vermediler hiç . Belki utanırlar da en azından çaldıklarını nasıl yediklerini gösteren paylaşımları emeklilerin gözünün içine sokmazlar.
    Siz emeklimisiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Siz emeklimisiniz.
    Evet emekliyim ama benim o 10.000 tl. ye ihtiyacım yok. Benim o maaşın 15 katı sadece kira gelirim var. Aynı zamanda çalışmaya devam ediyorum. Ama etrafımda benden daha yaşlı evladının eline bakan emekli arkadaşlarım var. Bu çok ağır bir travma.. Bu insanlara bunları yaşatanların bahçesine bahar gelmesin. En hafifinden onlara bedduam odur. Ülke zaten herkes kendi cebini düşündüğünden bu hale geldi. Ben hiç bir zaman öyle bir insan olmadım. Ben KOMŞUSU AÇKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR anlayışı ile yetiştirildim. Olan biteni o yüzden kabullenemiyorum.

Herkes birbirine soruyor emeklimisiniz diye, yahu burası "Dolarcı emekliler kahvehanesi" başlığı.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

[QUOTE=ayhanol1;6784796]
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Siz emeklimisiniz.[/QUOTE
    Evet emekliyim ama benim o 10.000 tl. ye ihtiyacım yok. Benim o maaşının 15 katı sadece kira gelirim var. Aynı zamanda çalışmaya devam ediyorum. Ama etrafımda benden daha yaşlı evladının eline bakan emekli arkadaşlarım var. Bu çok ağır bir travma.. Bu insanlara bunları yaşatanların bahçesine bahar gelmesin. En hafifinden onlara bedduam odur. Ülke zaten herkes kendi cebini düşündüğünden bu hale geldi. Ben hiç bir zaman öyle bir insan olmadım. Ben KOMŞUSU AÇKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR anlayışı ile yetiştirildim. Olan biteni o yüzden kabullenemiyorum.
    Anladım doğrusu da bu şekilde düşünmek lazım zaten,başka türlüsü insanlık dışı olurdu.Ben açıkçası sizin kadar zengin sayılmam.O yüzden emekli maaşı artar mı artmaz mı diye daha fazla kafa yordum desem yalan olmaz.Seçimden önce seyyanen zamdan bizim dışlanmamız garibime gitmişti,seçim öncesi son mitingte reis seçimi kaybedeceğini muhtemelen bilmesine rağmen emekliye zam yok deyince rakamlara yoğunlaştım.Ve daha evvel yazdığım bilgileri edindim.O bilgileri öğrenince artık zam yapılma olasılığının sıfır olduğunu anladım.Yazdıklarım durum saptaması,yoksa açıkçası zam yapılmasına sizden çok daha fazla ihtiyacım var.Herneyse yazdıklarımızın sonucunda sizce ne olur resmi zaruri rakamlar dışında bir zam yapılır mı yapılmaz mı.

5. [QUOTE=hkm;6784803]
     Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Anladım doğrusu da bu şekilde düşünmek lazım zaten,başka türlüsü insanlık dışı olurdu.Ben açıkçası sizin kadar zengin sayılmam.O yüzden emekli maaşı artar mı artmaz mı diye daha fazla kafa yordum desem yalan olmaz.Seçimden önce seyyanen zamdan bizim dışlanmamız garibime gitmişti,seçim öncesi son mitingte reis seçimi kaybedeceğini muhtemelen bilmesine rağmen emekliye zam yok deyince rakamlara yoğunlaştım.Ve daha evvel yazdığım bilgileri edindim.O bilgileri öğrenince artık zam yapılma olasılığının sıfır olduğunu anladım.Yazdıklarım durum saptaması,yoksa açıkçası zam yapılmasına sizden çok daha fazla ihtiyacım var.Herneyse yazdıklarımızın sonucunda sizce ne olur resmi zaruri rakamlar dışında bir zam yapılır mı yapılmaz mı.
    Bence yapılmalı. Çok üzücü olaylar görebilir duyabiliriz. Hayatına son veren insanlar olur..Haa diyeceksiniz ki 2-3 bintl. mi onları hayata bağlayacak .. Ancak yaraya pansuman bile olmaz..

[QUOTE=ayhanol1;6784804]
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku

Bence yapılmalı. Çok üzücü olaylar görebilir duyabiliriz. Hayatına son veren insanlar olur..Haa diyeceksiniz ki 2-3 bintl. mi onları hayata bağlayacak .. Ancak yaraya pansuman bile olmaz..
    Sn ayhanol emin olun yapmazlar.Çünkü o zam bir işe yaramıyacağı gibi,dengeleri bozar,seçim de yok zam falan yapmazlar.Maalesef teşhisim bu,teşhisimden de maalesef eminim ))))))))

7. Ya bugün bir arkadaşımla yine sohbetimiz oldu. Adam diyor ki mezar yeri yokmuş araştırmış 2.5 aylık maaşına mezar alabiliyormuş. Güldük hem de çok güldük ağlanacak halimize ben zaten onu almaya kalksam açlıktan ölürüm dediğine.. Hakikaten üzücü çok etkileniyorum ben böyle şeylerden..

8. Benim rahmetli dayım vardı. 70 yaşında rahmetli oldu. Şu Katar'a satılan Tank Palet fabrikasından... Kaç yaşında emekli oldu biliyor musunuz 38 yaşında evet 38 yaşında ... 32 sene maaş aldı hem de iyi maaş aldı bugün ki gibi değil. Ama ben hiç bir ay maaşının cebine girdiğini görmedim. Yam yam çocukları maaş göstermediler adama. Bugün ise tam tersi. Evladının eline bakan sözüm ona emekli.. Kim suçlu şimdi 38 yaşında emeklilik mi olur. Bugün ki kanunlarla 65 yaşında emekli olan bir kişi en fazla kaç yıl maaş alabilir. Bir hesaplayalım. İşlerine gelince ''DEVLETTE DEVAMLILIK ESASTIR'' derler bu hırsızlar.. O zaman çözecekler çözemiyorlarsa s..k.. t..r olup gidecekler çözecekler gelecek..

Sayfa 567/691 İlkİlk ... 67467517557565566567568569577617667 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •