Sayfa 17/17 İlkİlk ... 7151617
Arama sonucu : 132 madde; 129 - 132 arası.

Konu: KONTR - Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,380

güzel

BU rapor güzelmiş sen araştırmaya devam et dostum
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

2. fk olayını fazla abartmayın 1 yıl once nvidia 100fkydı twitterda 10 kişiden 9u alanlarla dalga geciyordu 4 kat yaptı dalga geçenler 2026fksı 30 fkya bakmayin yeni trend diyor aliyor simdi. Ben yilbasinda sert dususten sonra pozuma cekiduzen vermistim ama uzun vadedeki potansiyelden mahrum kalacagim diye üzülmüştüm de. Uzun vadede ne kadar potansiyelli olursa olsun kisa orta vadeli dalgalanmalara da maddi manevi haxirlikli olmak lazımmış. Pozisyon azaltmasam taban sırası bekleyenlerden olacaktim muhtmln. İleride gülerek hatırlayacagiz bu bilançoları insallah. Zaman gösterecek tabi.
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

3. FK sı yüksek olan şirketler hızlı büyüyen şirketlerdir. Fk ya takılmayın.

4. Bilanço sonrası yorumum :

pozitif taraf, ekim ayında (kapanıştan 3 ay önce!) verilen satış hedefinin tutması.
    Negatif taraf : kapanıştan 3 ay önce verilen favök hedefinin tutmaması. ABD fabrikanın 1 sene gecikeceği ( o da iyimser tahminle). Son çeyrek bilançoda gördüğümüz kadarıyla finansman giderlerinin ve genel giderlerin artması. Nakit yaratmayan departmanlarda halen personele maaş ödeniyor abd'de v.s. 2024 yılında genel giderlerde %50 artış beklenebilir, enflasyon kaynaklı maaş artışı v.s.
    Abd ve çin'den alınacak 2 kredi'nin maliyetleri de önümüzdeki aylarda bilançoya yansıyacak. favök etkisi olmayacak ancak net karı baskılayacak. Nakit akışı tarafının iyi yönetilmesi lazım.
    Kontr'ün biraz da şanssızlığı yatırımların yapıldığı yıl yüksek enflasyon kaynaklı giderlerin ve finansman maliyetlerinin yüksek olduğu bir döneme denk gelmesi. Fiyattan bağımsız olarak böyle bir dönemde tüm projeleri bir tek sistem entegratörlüğü geliri ile yürütüp kar etmesi de önemli bir durum ancak bist fiyatlaması malum önden gidiyor. Bu fiyattan kim niye aldı niye sattı tartışması biraz anlamsız, borsada herkes geleceği satın alır, kimi 1 gün sonrasını kimi 1 sene kimi 2 sene. O kişinin tercihine kalmış..
    Yönetimi eleştirebileceğim diğer nokta, sunumlardaki projeksiyonların gerçeklikten uzak olması. Bu anlamda benim güvenimi olumsuz etkiledi. sonuçta değerleme yaparken bu rakamları esas alıyoruz, alıyorduk. Artık almayacağım.. değerleme yapamadığım şirkete de uzun vadeli yatırım yapmayı riskli buluyorum, görece daha risksiz alternatifler varken. Bu nedenle ortaklığımı bugün sonlandırdım..

Sayfa 17/17 İlkİlk ... 7151617

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •