Sayfa 12/35 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
Arama sonucu : 280 madde; 89 - 96 arası.

Konu: PKART - Plastik Kart

1. Teşekkürler sayın T/A çok açıklayıcı ve doyurucu oldu şahsen tahtadaki büyük oyuncuları tahtanın sigortası olarak görüyorum tahta için avantaj tahtacı için dezavantaj olabilir zaten sayın thejakalav'a aldırdıkları cezalardan belli ama nedense tahtada işler biraz bozuk gidince thejakalavı günah keçisi ilan ediyorlar herkesin kendi düşüncesi tabii cevaplarınız için tekrar teşekkürler

Alıntı Originally Posted by Haldızoğlu Yazıyı Oku
    Teşekkürler sayın T/A çok açıklayıcı ve doyurucu oldu şahsen tahtadaki büyük oyuncuları tahtanın sigortası olarak görüyorum tahta için avantaj tahtacı için dezavantaj olabilir zaten sayın thejakalav'a aldırdıkları cezalardan belli ama nedense tahtada işler biraz bozuk gidince thejakalavı günah keçisi ilan ediyorlar herkesin kendi düşüncesi tabii cevaplarınız için tekrar teşekkürler
    Açıklama yeterli olduysa sevindim...

Tahtacı için büyük lotlu yatırımcılar bazı açılardan fayda da sağlar...

Hangi yönden:

- Kendileri ile aynı minvâlde düşündükleri sürece...

O nedenle her zaman yüksek lotlu yatırımcılar iyidir...

Yatırımcılar dedim, traderler demedim. Burası önemli...!!!

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Tahtacı bugün alabildiği kadar mal almak isteyecektir...

O nedenle tavana kilitlemesi işine gelmez... Aşağı yukarı çalkalayarak dökmeye çalışır...

Tavana kadar sabah süpürdü. Şimdi de inanmayanları döküyor...

9 günlük takas avantajı var...

Bu kişiler sineğin yağını çıkartırlar. Bu hesabı da yapmışlardır...

En tepeden bu yana birkaç kez yükseltip indirdi bunlar mal dağıtma değilde neydi ? bugünkü hareketin mantığı nedir ? günlükte destek 62 de bulunuyor. Umarım dediğiniz gibi olur

Alıntı Originally Posted by rosemoon Yazıyı Oku
    En tepeden bu yana birkaç kez yükseltip indirdi bunlar mal dağıtma değilde neydi ? bugünkü hareketin mantığı nedir ? günlükte destek 62 de bulunuyor. Umarım dediğiniz gibi olur
    Bugünün takasına bakarak buna bir cevap arayabiliriz...

Satıcılarda; 82.274 Llot ile BoFa ilk sırada, peşinden ALB 35.000 Lot ile geliyor. Diğerleri önemli miktarlarda değiller...

Alıcılarda ise; 37.510 lot ile ALNUS birinci, İş 27.323, Ziraat 12.709 diye devam ediyor...

ALNUS 83 civarında tepeden 40.000 lot blok satış yapmıştı. Bugün 71 seviyesinden yerine koydu...

BoFa 'nın satış ortalaması 71.84 ile düşük seviyelerde...

ALNUS malını yerine koyuyorsa, bunu BoFa 'ya sattırarak yapıyorsa bu işin içinde başka bir iş vardır...

62 olmaz diyemem ama olmaması lâzım. Olsa bile anlık hacimsiz düşüp çıkabilir...

Benim gördüğüm buradaki tahtacının amacı şu an için tahtayı yukarı sürmek değil. Buralardan alabildiği kadar mal toplamak istiyor. Bir kurumdan satıp, diğerinden alarak fiyatı aşağıya sürüklüyor ve orada tutuyor. Her gün tavan tavan gitmesi şu an için tahtacının işine gelmez. Tahta ne zaman hazır olursa ancak o zaman soluksuz tavanlar başlar ama kısa sürede olmasını beklemiyorum...

Bugün öğrendiğim bir bilgi ile (ABD menşeîli), Fâliyet Raporunda yazan bilgi arasında istemsiz olarak bir bağlantı kurdum:

- 2024 2. yarısından itibaren devletle yapılan anlaşmaya uygun sevkiyat ile ilgili...

Herkes bunu bizler için yeni bir kart olarak algılarken, bugün sadece böyle olmayabileceği fikri aklıma geldi...

Şimdi çıkacak olan kararname ve kanunlara çok dikkat etmek gerekiyor. Eğer beklediğim gibi bir şey ise ve bunu da muhtemelen PKART üzerinden yapacaklarsa, PKART için olumlu ama insanlık için olumsuz bir gelişme olacak...!!!

Bu yeni makineler boşuna alınmadı. Bir şeylerin ön hazırlığı yapılıyor...!!! Dijital dönüşüm başlıyor olabilir..?!

Açıklandığı zaman sizlerle paylaşabilirim ama şimdilik sadece bir tahmin olduğu için paylaşmam uygun olmaz...!!!

Muhtemelen 6. aydan önce gündeme gelecektir...

ALB nin bugün sattığı mal yaklaşık 10 gün öce akd de yeralmadan takasına geçmişti. Bugünde aynı miktarı sattı

Alıntı Originally Posted by rosemoon Yazıyı Oku
    ALB nin bugün sattığı mal yaklaşık 10 gün öce akd de yeralmadan takasına geçmişti. Bugünde aynı miktarı sattı

Aslında olayı çözmüşsünüz. Ben de desteklemek adına grafiklerini paylaşayım tam olsun...

ALB ve ANC 14 Mart tarihinde takaslarında açık vermişler ve Eksi Toplam Fark oluşmuş...!!!

Daha sonra 22 Mart tarihinde bu defa da fazlalık vermişler ve Artı Toplam Fark oluşmuş...!!!

Yani bir şekilde 14 'ünde takaslarından 51bin lot mal çıkmış ama karşılığı yok. Daha sonra aynı miktar mal Takaslarına geri gelmiş. Bunlar alım satım dışı işlemlerle oluşmuş (AKD oluşmamış)...!!!

Cuma günü ise ALB 35bin Lot satmış ve ANC bunları karşılamış görünüyor...

ALB ve ANC arasında sıkı bir dostluk var. ANC 'yi tanıyoruz yabancı değil. Demek oluyor ki ALB ve ANC aynı kaynağa hizmet ediyorlar...

Bu kurumların mallarını ise GRM ve VKY almış ve takaslarını arttırmışlar...

Gün sonunda ANC mallarını yerine koyarken ALB satış yapmış görünüyor. Bu satışlar bence BoFa 'yı satmaya teşvik için kullanıldılar...

BoFA 'nın takası CIY 'e girdiği için CIY grafiği de aşağıdaki gibidir...

7 Mart 'ı referans alırsak o tarihten bu yana 60-97 fiayat hareketi oldu ve daha sonra düşüşte 67 görüldü...

Bu süre zarfında CIY nette 8.670 lot satış yapmış olarak görünüyor ve bu satışları da 148.869 TL fiyatlama ortalaması ile yapmış görünüyor...

Kaba bir hesapla CIY bu işlemler ile 683bin TL para kazandı...!!!

CIY 'in takası yine boşaltı ve olacaksa artık yeni bir yukarı hareket için CIY hazırlanmış oldu...

Bu 683bin TL 'nin geri alınması gerekiyor...!!!

Sayfa 12/35 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •