Sayfa 621/858 İlkİlk ... 121521571611619620621622623631671721 ... SonSon
Arama sonucu : 6860 madde; 4,961 - 4,968 arası.

Konu: Viop LVİ

1.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    KAMU TASARRUF yapmıyor.KAMU, TASARRUFU halkın gözüne sokacak kararlılıkta yapmalıydı.10 aydır program yürürlükte ama ortada bir şey yok.Bu iş A4 kağıdı 2 yüzlü kullanmakla olmaz.ARAÇLAR-ŞÖFÖRLER-KAMU DİNLENME TESİSLERİ-LOJMANLAR vs.... olmadan halkı ikna edemeyiz.

KAMUDA tasarrufun ,iktidarın kırmızı çizgisi olduğunu görüyorum.YAPMAK İSTEMİYOR.Çünkü AKP de dava olayı bitti.Eskiden müntesipleri bir gaye-hedef uğruna o partiye bağlanmıştı.Ama şimdi o partide konum-menfaat-şatafat vs. için duruluyor.3-4 maaşlar,makam arabaları vs. olmasa MIKNATIS ORTADAN KALKAR...

Yani DÜNYEVİ HAZZI vermezseniz homurdanmalar başlar...RTE bunu iyi biliyor.Onun için KAMUDA SAĞLAM TASARRUF OLMASINI beklemiyorum.

Kamu tasarruf yapmazsa halktan hiç birşey bekleyemezsiniz.Halk yaptığı tasarrufun birilerine , makam -lojman-maaş olarak gittiğini görmemeli.Bu koşullarda HALK KENDİNİ APTAL gibi görür.

Mesela MV de emekli olma işi kaldırılmalı.Eğer gerçekten samimi iseler bu olmalı.Emekli 10.000 ile geçinirken EMEKLİ MV ne demek?

DEMOKRASİ TUHAF BİR ŞEY...Hiç bir şey olmayan bazı adamları biz seçiyoruz.Sonra bu adamlar kendilerine 200 k maaşı ama emekliye 10 k maaşı uygun görüyor.
    Abi çok güzel özetlemişsin. Bunlar yüzünden İHL mezunu olduğumu söylemekten korkuyorum. Halbuki ben mezun olduğumda İHL mezunları çok güvenilir insanlar olarak görülürdü.

2. Şöyle bir şey düşmüş. Ama detay yok tabi...

https://twitter.com/haberaktifcom/st...zliprDPtQ&s=19

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,594
    İnanıyorum.GAZZENİN faturası insanlık için ağır olacak..Doğal felaket mi-pandemi mi?..Belki de aklımıza gelmeyen bir şey???

https://twitter.com/i/status/1781396318356738503

Zulme rıza, zulum oluyor.

MUSA PEYGAMBER'' İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helâk edecek misin? ''

Bekliyoruz...farklı formatta ve bilinmez zamanda...
    Son düzenleme : ABKA; 20-04-2024 saat: 16:11.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Alıntı Originally Posted by abka Yazıyı Oku
    inanıyorum.gazzenin faturası insanlık için ağır olacak..doğal felaket mi-pandemi mi?..belki de aklımıza gelmeyen bir şey???

https://twitter.com/i/status/1781396318356738503

zulme rıza, zulum oluyor.

Musa peygamber'' içimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helâk edecek misin? ''

bekliyoruz...farklı formatta ve bilinmez zamanda...
    gelmekte olan geliyor......malesef....

5. “Örtülü ödenek”te rekor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kullanılabilen ve hiçbir koşulda hesabı verilmeyen Örtülü Ödenekten seçim öncesi Ocak-Şubat-Mart döneminde 2 milyar 504 milyon TL harcama yapıldı.

Şubat ayı 1 milyar 896 milyon TL ile ay bazında kırılan rekor ile tarihe geçti. (Birgün / Nurcan Gökdemir)

6.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    “Örtülü ödenek”te rekor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kullanılabilen ve hiçbir koşulda hesabı verilmeyen Örtülü Ödenekten seçim öncesi Ocak-Şubat-Mart döneminde 2 milyar 504 milyon TL harcama yapıldı.

Şubat ayı 1 milyar 896 milyon TL ile ay bazında kırılan rekor ile tarihe geçti. (Birgün / Nurcan Gökdemir)
    merak etmişimdir örtülü ödenek yıllık bazda hangi yıl 1 milyar dolara çıkacak diye..?

Sayfa 621/858 İlkİlk ... 121521571611619620621622623631671721 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •