Sayfa 768/1005 İlkİlk ... 268668718758766767768769770778818868 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 6,137 - 6,144 arası.

Konu: Viop LVİ

bilmiyorum belkide ben öyle görüyorumdur son 8 senedir para kazanmak ikinci önceliğim bile değil.

belkide buralar hep böyleydi

5 milyon takipçisi olan insanlar bile abuk subuk yazılar yazıyor burada 150 kişi var yok. herkes bişeyler kasmak zorundaymış gibi yazması tuhaf .

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sayın Sindoma53 sonradan görme aslında tiwitter olmasa bu piyasada 3-5 koyun güdemeyecek adı sanı duyulmayacak adamlar mı yoksa ben miyim? Misal ben benden iyi olanı çekemiyorsam en az iki kez çok net şekilde Sindoma53: Bulut'un grafikler iyi diye yazar mıyım. Napim burada çok net bildiğim şeyler ile ilgili susayım mı?

Bu mesaj silinecek.
    Ben topik genelinde yaşanan çekişmelerle ilgili yorumladım adam teknik konularda bilgisi 2 çizgi olarak kabul edip bunun üzerinden insanları eleştiriyor buraya gelip , benim kaç para ile oynadığımı bilmeden ekstre koyuyor, teknik yorumlama yapıyorsun anlamıyor hemen saldırı pozisyonuna geçiyor , buradan isimler önemli değil hepimizin kendimizce hataları olabilir .Burası böyle geçen süzmenin bir tanesi bana burada küfür edip sildi o klavye arkasından yapar şerefi haysiyeti varsa özelden arar adresimi alır topu tüfeyi ile gelir yüzüme eder o zaman bakarız kimin ne olduğuna bu yüzden burası böyle tanımadığı insanlara sallayan çok , anlamdığı bilmediği konularda ahkam kesen çok onu anlattım ha beni tanımış olmanız lazım birisine yazıcak olursam direk nickine ateş ederim ona yazarım ben ortaya yazdım
    FORMASYON AVCISI -53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,654
    Senin kaç para ile oynadığın umurumda değil.Sen de benim portföyü bilmiyorsun.MESELE DEDİĞİN GİBİ İŞLEMLERİ YAPMAYI İSPATLAMAKTI.

PORTFÖYÜ 30-40 milyon olan düğün salonu akrabam var..Sağolsun ky. fonluyor...Düğünde aldığını borsada kaybediyor..Şimdi buı meziyet mi?

Lavuğun teki sallıyorsa,EKSTREYİ GÖSTERİRSİN..sesini keser.

Ciddi bir eğitimin yok-herhangi bir konuda derinliğinde yok.2 tane çizgi ile teknik olmaz. ÇAPINI ARTIR..

Burayı geçerse burası olur demek milletle alay etmektir..en azından kuralları kesin olur.2 saat kalırsa denir vs.MUĞLAK-KIVIRMALIK KONUŞMAKLA kimseye iyilik yapılmaz.Bu tür tekniğin içine tükürürüm.Sürekli saçma BADEMLER-OYUNLAR vs..diyerek ne dediği anlaşılmayan konuşmalar..Bir haltmış gibi...Sonra X hissesi %4 yukardayken aldım demeler..

Benim dediğim o madrabazlar ispatlı.Milleti kekliyorlarsa bunları ifşa edeceksin.

Adam(devrim) her gün tv ye çıkıp,DOLAR NİSANDA EN AZ 40 OLACAK dedi..millet 1 ay önce 33.80 den dolar aldı.

SELÇUK 1.650 endekste..her yükseliş satış fırsatıdır..dedi...endeks 2 ayda 2450 oldu..BU ADAM TEKNİK ANALİST..

Ha güya ortaya konuştun değilmi..BEN DE ORTAYA KONUŞUYORUM..

Geçen gün sana hakaret eden arkadaşı, tahrik edersen...Onu alaycı bir şekilde kafaya alırsan..ŞAKA yaptığı petkm 130 olayını ,MAL PAZARLIYOR dersen....İnsanlarda sana hak ettiğin cevabı verir..

bu forumda en az 4-5 kişi ile bu tarz ağır hakaret içeren diyalogun oldu...neden başkasıyla değilde seninle oluyor..

demek sorun sende..
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    https://twitter.com/Anlik_Analiz/sta...-cYgsYpQQ&s=19
    Yakacak olana laf yok ama olmayana,yiyemedinmi kendinde ele yediriyon derim,daha bunların patlayanida çıkacak.
    Elektrikli araçlarda benzinden kurtarayım diyenler astarı yüzünden araçları terk etmeye başladı.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,446
    Herkesin kendine göre bir sistemi mevcut ₺ kazanıyorsa sorun nerde ? kimisi haber odaklı, temel,teknik yoldan ilerler bana bu üçlüyü sormayın kendime yetecek kadar mevcut.
    Fazla ciddiye almayın bu hayatı bir gün her şey fotoğraflarda kalacak...

SM-M346B2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hiç bir şey göründüğü gibi değildir...

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    100 000 takipçisi olan biri dünyanın en iyi analizini paylaşsa misal ortalama portföyler 50 bin lira olsa toplamı 5 mlr eder o tahtayı o pozisyonu alanların kafasına geçirirler. Misal bu iş EREGL de olsa o gün o tahta normalde % 2 + kapatacaksa % 3-5 eksi kapatır.

İşin kötü tarafı o paylaşımı yapanın bunu çok iyi biliyor olması, takip eden 100 k nın bundan bir haber olması.

Bu konuyu da burada tekrar etmemek için son kez yazdım. Adım hıdır elimden gelen budur.
    amca sen ne anlatıyon yaww..

o yazıdan bunu mu anladın

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Elektrikli araçlarda benzinden kurtarayım diyenler astarı yüzünden araçları terk etmeye başladı.
    BEnce hiç öyle değil.AB ekonomisi Alman sanayii si çökecek yoksa.Yersen Elktirikliller tukaka. Çin AB yi bayıltacak.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

viop ve spot piyasada para ve risk yönetimi konusu tamamıyla farklı. Uzun süredir ana işlemleri spot piyasada olanların evreni anlayıp çözdüklerini yansıttıkları yazılar okuyoruz. ama viop piyasası spot ile benzerlikler gösterse de psikolojisi ve riski tamamıyla farklıdır.

100 lira olan bir hissenin vadelisi mevcut piyasa koşullarında %4 küsur yukarıdan başlıyor mesela 104-105 tl. Long pozdaki bir kişinin long pozdan kar yazması için aldığı noktanın çok iyi bir nokta olması ve aldıktan sonra karlı bir noktada satabilmesi gerek. bekleme lüksü yok, 104 tl ye ay başında aldığı vadeli poz hisse spotta yatay giderse mesela 100 tl ye düşecek ve zarar edecek, yani spot %0 değişti ama vadeli poz zarar yazdı.

veya tam bir trader olacak ve gün içinde sürekli al sat yaparak Long maliyetini faiz karşısındaki dezavantajını yenecek şekilde düşürecek. Short pozda ise sürekli al sat ile (ve para yönetimi yaparak) maliyetini yükseltmesi gerekiyor. Bu sayede bu iki durumda da hem kar al yapmış oluyor hem de aşırı spike olduğu durumlarda masada daha uzun süre kalmasına yardımcı olacak marjı yaratmış oluyor.

teminat tamamlama çağrısı, risk yönetimi, nakit üretim bunlar viopun konusu. Viop aslında hedge gibi kullanılabileceği gibi spekülatif olarak da kullanılır. hisse vadeliye karşı endeks short mesela böyle bir işlemdir (hedge), yani "X hissesi çok düştü ben endeks satayım X hissesini alayım" bir stratejidir elbette ve X hissesi alakasız bir hisse değil de bir endeks hissesi ise (banka, büyük holding vb) uygun noktalardan işe yarama ihtimali yüksektir. Şimdi bu işlemden kar yazdığında X hissesi ne güzel kar etti diye mi sevinirsin yoksa piyasada bir anomali gördüm ve değerlendirdim ve bu sayede nakit ürettim diye mi sevinirsin ? herhalde nakit üretimi kısmına daha çok odaklanmalısın değil mi? o nakitle yeni pozlar açarsın ya da mesela eurobond alırsın oradan da yılda iki kez dolar temettüsü alırsın.

Ama sadece spotta hisse tutan için o hisse hedef fiyata gelmeden satmama veya çok uzun süre bekleme gibi durumlar olabiliyor. Viop için bu gerçekçi değil, aynı günde X hissesi endekse göre geridedir bunu değerlendirrisin, Y hissesi aynı sektördeki bir Z hissesine göre son iki üç gündür piyasa yapıcının endeks mühendisliği kapsamında primsiz kalmıştır onu değerlendirmek için poz açarsın (birinde long diğernde short) vb. Yani nakit üretmek ve parayı hızlı döndürmek amaçsa fırsatların daha fazla, bir hisse ile duygusal bağ kurmana gerek yok. Fırsatı gör, riskini hesapla, poz aç ve kapa..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 768/1005 İlkİlk ... 268668718758766767768769770778818868 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •