Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
Arama sonucu : 39 madde; 33 - 39 arası.

Konu: RGYAS Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    RGYAS günlük, dağıtım değil de toplanma görünüyor ama!
    bugunun pastasini alabilir miyiz?

Alıntı Originally Posted by beski Yazıyı Oku
    Ky’nın hisseyi böyle 148’lerden 124’lere kadar düşürecek gücü varsa, tebrik etmek isterim doğrusu; ama ben öyle düşünmüyorum Sayın Maacit🧐

Al-sat tut değildir.
    Nasıl satıcı olmayınca tavan tavan gidiyorsa
    Alıcı olnayincada aşağıya gelmesi doğaldir.
    Yt.tv.degildir
    Sagliklar

3. Bakalım tavana başlayacak mı? Attık oltayı.

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Nasıl satıcı olmayınca tavan tavan gidiyorsa
    Alıcı olnayincada aşağıya gelmesi doğaldir.
    Yt.tv.degildir
    Sagliklar
    Tamam ya!.
    İkna oldum bak🤔

Al-sat tut değildir

İyi iş !.
    135’den milletin kucağına ver malı, 1 hafta, 10 gün sonra 120 den topla!.
    Allah’tan fiyat istikrarı! var, yoksa daha beter olurmuşuz😳

Al-sat tut değildir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,486
     Alıntı Originally Posted by beski Yazıyı Oku
    İyi iş !.
    135’den milletin kucağına ver malı, 1 hafta, 10 gün sonra 120 den topla!.
    Allah’tan fiyat istikrarı! var, yoksa daha beter olurmuşuz😳

Al-sat tut değildir
    Onunda altına indi,şimdi 42 üstünde,sen %70 kısımını borçlarda kullanacam dersen olacağı budur.

7. ronesans holding' in halka acik ilk sirketi, insaat sirketi olmaktan cikip holding olmaya ve farkli sektorlerde var olmaya calisan bir firmanin halka acik ilk sirketinin (goz bebegi olmasi gereken sirketinin) tahtasinin durumu daha cok spek anlasmali patron kagidi havasinda, tam bir hayal kirikligi. bu sirketin ustune yapisir kalir diye dusunuyorum

yildiz pazarda islem goren bir sirketin tahtasinda; endeks yukselislerinde bile baski ile kagit toplamaya calisilmasi, halka arz fiyatinin %27 iskonto ile 135 tl belirlenmesi (bence yuksek iskontosuz 186 tl) ve devaminda surekli baski ile fiyatinin dusurulmeye calisilmasi vb. ne ararsan var.

aslinda klasik bir yap-sat gyo sirketi degil, daha cok avm ve ofis yatirimi yapip duzenli kira geliri aliyor, bana gore halka arz fiyati biraz yuksek oldu, gayrimenkul degerleme raporlarini bir miktar sisik buldum. defter degeri yaklasik 36 milyar tl ve hisse basi 120 tl iyi ve gercekci bir fiyat olabilirdi halka arz icin. kisa donem borclarini finanse etmek icin dusuk bir oranda %10 ile halka arz yapmakta da bir sikinti gormuyorum ben. kisa vadeli borclarini odeyip finansal olarak daha guclu duruma gelecek.

ben sirketi begeniyorum, halka acikligi da az .bu fiyatlar benim icin iyi alim firsati oldu ve aldim, ama kotu reklam oldu sirket icin

ama tahtaya bakinca tam bir spek kagidi seklinde basladi, spek topladiktan sonra isterse 500 e gotursun kagidi, sonrasinda yuksekten mali ky ye yikacak...sonrasi kufur kiyamet ve sirkete guven daha da yerlere inecek. yatirimciya verdigin ilk izlenim olarak sinifta kalacaksin.

yuksekten degerleme yaptin kagit icin 186 tl ile, zaten bu isi bilen ciddi yatirimci fiyatin sisik oldugunu net gordu. hem de senin faizsiz borc almana imkan saglayan yatirimcinin guvenini kaybettin / kaybedeceksin (halka arza 3.000 tl -5.000 tl ile giren corbaci tayfadan bahsetmiyorum)

demek ki; koklu, kurumsal yatirimciyi ceken buyuk holding oyle kolay olunmuyor.
    Son düzenleme : Vob24; 17-05-2024 saat: 17:25.

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •