Sayfa 9/12 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
Arama sonucu : 94 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Bana Göre...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Geçen gün size ekonomik çarpıklıklarımızdan bahsederken, küçücük mütevazı şirketimiz çalışanlarının (gayet abartısız ücretler almaktalar) kapılarının önünden geçen bedava şirket servisine değil de bir çoğunun kendi arabalarıyla geldiklerinden bahsetmiştim.

Kimsenin malında tercihinde gözüm yok.

Aba bu bedelini ödeyeceğimiz ya da ödemeye başladığımız anlamsız bir israftır.

Biraz önce balkonda oturuyorum. Yan komşunun geceleri evini bekleyen güvenlik görevlisi geldi.

Kendi özel arabasıyla. Önce arabasını emniyete aldı hemen kulübesinin karşısına koyarak. Sonra iş elbiselerini giydi kulübede. Çayını içerek görevine başladı.

Aldığı para asgari ücretten bir kuruş fazla değildir. Kimbilir nereden özel arabasıyla geliyor.

Hala ekonomik durumumuz boktan diye düşünen var mı?

Ben düşünüyorum da, yarın ilk işsiz kalacak kesim düşünüyor mu dersiniz?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Bana göre; Hırvatlar bu işin peşini bırakmayacak.

4-2

Duhul
    Sep 2017
    İkamet
    Somewhere in time...
    Gönderi
    2,437
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Bana göre; Hırvatlar bu işin peşini bırakmayacak.

4-2
    Yetmedi güçleri....
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin gündemine bir bakmamız lazım. İnsanlar hapishanelerde tutuluyor. Yargı eliyle yargısız infazlar yapılıyor. Ekonomi perişan vaziyette. İnsanlar geçim derdinde. Birileri koltuk derdinde, olacak şey değil" dedi

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Karikatüre çok güldüm.

Bu topiki yeni gördüm, şaşırtıcı ama bende bi kaç gün önce nerdeyse aynı isimle, temel analiz konusu altında bir konu açtım.
    Başlığı "bana kalırsa"
    Bu konunun başlığı "bana göre"

üç beş yazısını okudum Bora beyin, çok ilginç ama kafa yapılarımızda benzer görünüyor. Belli grupları savunmuyoruzda, kendi bildiğimiz doğruyu savunuyoruz. Bunun içinde hangi grup olursa olsun yanlışını ortaya koyuyoruz. Yani Bora bey öyle yapmışta, bende kendi çapımda öyle olduğumu sanıyorum.

Tabi Bora bey kadar cesur değilim, hayat boyu dayak yemekten çok tırsık hale geldim... burda kalite daha iyi...
    Arada buraya yazı yazarsam umarım kimseyi kızdırmam.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Gogol'ün Bir Delinin Hatıra defteri adlı eserinin tiyatro halini hiç seyrettiniz mi?

Ben yıllar yıllar önce AST da, Genco Erkal genç bir oyuncu iken seyretmiştim.

Geçen bunca yıl içinde bu tek kişilik oyun Genco Erkal'in kişiliğiyle özdeşleştirildi.

Sonraları Erdal Beşikçioğlu da başarıyla oynadı aynı oyunu.

AST gibi küçücük sahnelerde, bu oyunda oyuncunun her halini, Genco Erkal'ın tükürüklerini ön sıradakilerin üzerine saçışını izlemek son derece etkileyici oluyordu.

Oyunun konusu patronunun kızına aşık (platonik) bir devlet memurunun, aşık olduğu kızın, bir generale aşık olduğunu öğrenmesiyle yıkılan hayatını üzerine...

Yavaş yavaş ilerleyen bir psişik vakayı, kendi halini, aynen bir hatıra defterine yazar gibi, oyuncu yüksek sesle seyirciye aktarmakta.

Yalnız, yapayalnız. Küçücük bir odada.

Şimdi durup dururken nereden hatırladım bu oyunu derseniz...

Bu forumda tek kişilik oyunlar gibi kendi kendine, aynen hatıra defterine yazar gibi yazan, içini döken, itirafta bulunan insanlar var.

Bazan, dışarıdan bir başka kişi katılıyor bu oyuna.

Evet bazan düet gibi, diyalog gibi bir hal alıyor.

İki ses oluyorlar aynı minval üzerine, aynı tonda, aynı üslupla.

Ama öz değişmiyor.

Benim de aynı hissiyat içinde, bu forumda yıllarca yazdığım bir vakadır.

"Çelişkiler" başlığı böyleydi.

Anıydı. Monologdu.

Hepimiz belki de bu ihtiyacı duyuyoruz ama yazamıyoruz.

Oysa yazmak iyidir.

Rahatlatır insanı. Mutlu eder.

Bir psişik vakadan bahseder gibi oldu biliyorum.

Olsun varsın.

Hepimiz birer deli değil miyiz zaten bu anlamsız, bu kalabalık dünyada?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bakan Soylu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı açık ve nettir, hasarlarla ilgili tüm maddi kayıplar devletimiz, hükümetimiz tarafından karşılanacaktır" ifadelerini kullandı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/ba...yacak-40922740

Ordu ve civarındaki sel felaketi sonrasında böyle konuşmuş eski sigortacı, sarayın içişleri sorumlusu zat...

Daha devlet nedir hükümet nedir haberi yok.

Zararı hükümeti karşılayacakmış.

Vay bana vaylar bana.

Anlaşılan, Karadeniz'deki tabiata aykırı yapılaşmanın sorumlusu olarak hükümet görülmüş...Bakanlar da kendi ceplerinden ödeyecek vatandaşa verdikleri zararı.

Osmanlı'da bürokrat ve devlet adamlarını Enderun denen okulda yetiştirir, devlet organizasyonu ve de adabı öğretilirdi. Son dönem Osmanlı'dan başlayarak cumhuriyetin bürokratlarını yetiştirmek üzere de Mülkiye tesis edildi.

Bu günün devlet adamlarının nerede yetiştiklerini bile bilmiyoruz.

Belli olmuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Baya yüksek IQ lar...

Hitler'in ki yok doğal olarak.

Düşük çıksa başa bela olurdu.

Ama şurası gerçek ki, bunları seçen Almanların o dönem IQ seviyeleri tartışmalı.

Azizi Nesin geliyor akla...

Sayfa 9/12 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •