Sayfa 852/853 İlkİlk ... 352752802842850851852853 SonSon
Arama sonucu : 6820 madde; 6,809 - 6,816 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. merhaba enflasyon muhasebesinin banvitin ilk çeyrek bilançosuna yansıması ne şekilde olur bu konurda bilgi sahibi biri değerlendirme yapabilir mi ?

Sayın yuxel kurtay;diğer köyde cep numaramı istemişsin,buraya kayıtlı isen
    özelden yazayım.
    Bizim ATATÜRK sevgimiz, Anayasanın ilk 3 maddesi gibidir.
    Değişmez, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

3. herkese merhaba,

abd'de borsaya açık tavuk ve kanatlı hayvan segmentinde faaliyet gösteren 2 şirketin 23q4 yatırımcı sunumlarını inceledim. iki sunumda da incelediklerimden şu sonucu çıkardım: banvit için bence hikaye kesinlikle devam ediyor.

incelediğim şirketler ve mini yorumlarımla birlikte 2 şirketin de yatırımcı sunumlarını aşağıda paylaşıyorum.

tyson foods

tavuk segmentinde satış tutarında 2022q4'e göre bir düşüş var ancak mısır ve soya fasulyesi fiyatlarındaki düşüşler nedeniyle kar marjında iyileşme var. %1.8 -> %4.8
    buna istinaden de tavuk segmentinde 77 milyon dolardan 192 milyon dolara çıkan bir kâr sonucu görünüyor, şirket kâr anlamında en iyi büyümeyi bu segmentte yakalıyor.

https://ir.tyson.com/files/doc_finan...on_FINAL-4.pdf

pilgrim's

favök marjı 1.5'ten 6.8'e çıkıyor. sunumda tavuk fiyatlarının 2024 yılında yükseldiğini görüyorum. 155 milyon dolar zarardan 134 milyon dolar kâra gelen bir nokta.

https://ir.pilgrims.com/static-files...b-303cf869ca8d

4.  Alıntı Originally Posted by ZICO Yazıyı Oku
    Sayın yuxel kurtay;diğer köyde cep numaramı istemişsin,buraya kayıtlı isen
    özelden yazayım.
    Bu yuxel invest.com da ona buna küfür edip Banvit sürekli kötüleyen sahismi

5.  Alıntı Originally Posted by tml Yazıyı Oku
    herkese merhaba,

abd'de borsaya açık tavuk ve kanatlı hayvan segmentinde faaliyet gösteren 2 şirketin 23q4 yatırımcı sunumlarını inceledim. iki sunumda da incelediklerimden şu sonucu çıkardım: banvit için bence hikaye kesinlikle devam ediyor.

incelediğim şirketler ve mini yorumlarımla birlikte 2 şirketin de yatırımcı sunumlarını aşağıda paylaşıyorum.

tyson foods

tavuk segmentinde satış tutarında 2022q4'e göre bir düşüş var ancak mısır ve soya fasulyesi fiyatlarındaki düşüşler nedeniyle kar marjında iyileşme var. %1.8 -> %4.8
    buna istinaden de tavuk segmentinde 77 milyon dolardan 192 milyon dolara çıkan bir kâr sonucu görünüyor, şirket kâr anlamında en iyi büyümeyi bu segmentte yakalıyor.

https://ir.tyson.com/files/doc_finan...on_FINAL-4.pdf

pilgrim's

favök marjı 1.5'ten 6.8'e çıkıyor. sunumda tavuk fiyatlarının 2024 yılında yükseldiğini görüyorum. 155 milyon dolar zarardan 134 milyon dolar kâra gelen bir nokta.

https://ir.pilgrims.com/static-files...b-303cf869ca8d
    Dostum... türk piyasayıni ABD ile bir tutman çok anlamsız bu ülkede %de %de enflasyon var 2nci si ABD de kırmızı et fiyatları son 1 yılda ne kadar yükselmiş Türkiye'de ne kadar yükselmiş.. Türkiye'de son 5 ayda beyaz et fiyatları %200 yükselmiş.. böyle bir yükseliş dünyanin neresinde var .. Türkiye'de beyaz e talebin en büyük nedeni kırmızı et fiyatlarının artık ulaşılmaz hâle gelmesi.. bugün 3 kg tavuk etini (bütün Tavuk olarak nitelendirirsen 300 TL ) bugün 3 kg kıyma 1500 3 kg pirzola 3000 TL .. Türkiye'de bu saatten sonra Beyaz et fiyatlarinin düşmesi mümkün değil aksine yükselmeye devam edecek... nereye kadar kırmızı et fiyatları düşene kadar.. kırmızı etin düşmesi önünüzdeki 2 yıl düşmesi öngörülmüyör.. dişi hayvan sayısı artarsa anca... bugün bir dişi hayvan fiyatı 200 bin TL .. artık küçük aile işletmeciliği bitmiştir.. çünkü rakamlar o kadar yüksek ki bir inek 200 bin TL 5 inek 1 milyon..yani ez cümle böyle bir sermaye yok dostum köylüde..

6.  Alıntı Originally Posted by ulver Yazıyı Oku
    Dostum... türk piyasayıni ABD ile bir tutman çok anlamsız bu ülkede %de %de enflasyon var 2nci si ABD de kırmızı et fiyatları son 1 yılda ne kadar yükselmiş Türkiye'de ne kadar yükselmiş.. Türkiye'de son 5 ayda beyaz et fiyatları %200 yükselmiş.. böyle bir yükseliş dünyanin neresinde var .. Türkiye'de beyaz e talebin en büyük nedeni kırmızı et fiyatlarının artık ulaşılmaz hâle gelmesi.. bugün 3 kg tavuk etini (bütün Tavuk olarak nitelendirirsen 300 TL ) bugün 3 kg kıyma 1500 3 kg pirzola 3000 TL .. Türkiye'de bu saatten sonra Beyaz et fiyatlarinin düşmesi mümkün değil aksine yükselmeye devam edecek... nereye kadar kırmızı et fiyatları düşene kadar.. kırmızı etin düşmesi önünüzdeki 2 yıl düşmesi öngörülmüyör.. dişi hayvan sayısı artarsa anca... bugün bir dişi hayvan fiyatı 200 bin TL .. artık küçük aile işletmeciliği bitmiştir.. çünkü rakamlar o kadar yüksek ki bir inek 200 bin TL 5 inek 1 milyon..yani ez cümle böyle bir sermaye yok dostum köylüde..
    dostum benim yazmak istediklerimi sen anladığına emin misin? ben maliyet tarafındaki azalışa dikkat çekmek istedim, yazdığın şeylerle benimkilerin alakasını kuramadım. tavuk yem maliyetleri ugandaya da gitsen sri lankaya da gitsen aynı girdiden oluşur. ticarete yansıyan fiyatlar ikincil planda benim için. maliyetin düşmesi her zaman çok daha olumludur. kafadan marjını artırıyosun çünkü.

Sıkıntı olacağını düşünmüyorum, şahsi görüşüm her düşüş alım fırsatıdır.
    Bizim ATATÜRK sevgimiz, Anayasanın ilk 3 maddesi gibidir.
    Değişmez, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

8. Ocak Şubat Mart toplam ;
    6,5 milyar ciro..
    850 milyon kar bekliyorum
    1 milyar da sürpriz olmaz...

Sayfa 852/853 İlkİlk ... 352752802842850851852853 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz