Sayfa 353/854 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453853 ... SonSon
Arama sonucu : 6830 madde; 2,817 - 2,824 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. Bilançoda belirleyici unsur ihracat rakamları olacak. Ben giderek artan ihracattan umutluyum. ytd

2.  Alıntı Originally Posted by gercekhisseci Yazıyı Oku
    Bence psikolojik sınır 300 ve üstü
    Hissenin yönünü belirler 300 üstü
    28 zirveleri test ettirir altı durum gurur.
    Tahminim 305-310 gelebilir.YTD
    100 milyon civarı bir kar bu hisseyi çok agresifleştirecektir dostum.. normalde her yılın son çeyreği en düşük ciro ve dolayısı ile en düşük karı yaptığı dönemler idi..özelikle de satılmadan önce...eğer ciro ve karı iyi tutturur ise o zaman da bu yıl toplamda 400-500 milyon karları bekleyebiliriz...böyle bir kar zaten hisseyi direk 40-50 aralıklarına atar...bu bilançoyu çok merak etmeye başladık dostlar..umarım hayırlı bir bilanço gelir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Arkadaşlar yıl sonu diğer dönemler gibi olmaz ciro primleri onlar bunlar bir sürü gider olur.Ben 250-280 arası bir rakam bekliyorum.100 ve 150 çok yüksek rakamlar.Ayrıca mangal sezonu kapandı bunu da dikkate almak lazım.Ama şunu unutmamak lazım firma -100 den + 250-280 bandına gelmesi ve bunun mayıs 25 ten sonra bu kadar kısa sürede olması postansiyeli gözler önünde bulundurulması gerekir.Ytd

4. Bu gidişle herhalde bizim tavukları pişirecekler...

Yatırım tavsiyesi değildir..
    Yatırım Tavsiyesi Değildir..

5.  Alıntı Originally Posted by keremalemdar Yazıyı Oku
    Arkadaşlar yıl sonu diğer dönemler gibi olmaz ciro primleri onlar bunlar bir sürü gider olur.Ben 250-280 arası bir rakam bekliyorum.100 ve 150 çok yüksek rakamlar.Ayrıca mangal sezonu kapandı bunu da dikkate almak lazım.Ama şunu unutmamak lazım firma -100 den + 250-280 bandına gelmesi ve bunun mayıs 25 ten sonra bu kadar kısa sürede olması postansiyeli gözler önünde bulundurulması gerekir.Ytd
    Hocam,
    Kışın tavuk mangal daha iyi oluyor... ilkbahar ve Yazın sıcakta bayıyor....:)Ayrıca ihracat iş var... Harcamalar konusunda haklısınız....Bu arada bu KY lerde ne para varmış... Kağıdı bir anda 20.60 lardan 21,28 lere kadar çizdiler......:)Kendinize iyi bakın... Sadece takıldım.... Kızdırdıysam, affedin...Saygılar....
    SPK nın ilgili maddeleri gereğince yazılarım yatırım tavsiyesi niteliği taşıyamaz.
    Hiç kimseye hiçbir şey öğretemem; yalnızca düşünmelerini sağlayabilirim.

6.  Alıntı Originally Posted by keremalemdar Yazıyı Oku
    Arkadaşlar yıl sonu diğer dönemler gibi olmaz ciro primleri onlar bunlar bir sürü gider olur.Ben 250-280 arası bir rakam bekliyorum.100 ve 150 çok yüksek rakamlar.Ayrıca mangal sezonu kapandı bunu da dikkate almak lazım.Ama şunu unutmamak lazım firma -100 den + 250-280 bandına gelmesi ve bunun mayıs 25 ten sonra bu kadar kısa sürede olması postansiyeli gözler önünde bulundurulması gerekir.Ytd
    Geçen yıl,
    3. çeyrekte 477 milyon satış ve 16 milyon kar,
    4. çeyrekte ise 507 milyon satış ve 18 milyon kar var.

Yani dediğiniz gibi son çeyrekte azalan bir satış ve karlılık yok. Üstelik bu sene son çeyrekte artan ihracat rakamlarıyla ekstra bir sürpriz gider olmazsa güzel kar geleceğine inanıyorum.

Size ilginç bir bilgi daha vereyim. Geçen günlerde burada bir tablo paylaşmıştım. Hepimiz bu sektörde en çok satışların 3. çeyrekte yani Temmuz, Ağustos ve Eylul aylarında yapıldığını zannederiz ama öyle değil. Paylaştığım tabloya göre en çok satış 2. çeyrekte yapılıyor. Bana ilginç geldi. Son 4 yılın 3 ün de bu şekilde olmuş.

Keskinoğlu nu satın alma hikayesi hala sıcak bence. Şu anda Brezilyalıların keskinoğlunu araştırdıklarını biliyorum. Keskioğlunun durumuda kritik. üreticilerine parasını ödeyemiyor.

8. Tahta yapıcı satış kademelerine yazılanları toplayıp geri süzülüyor. Ne zamana kadar?... ytd

Sayfa 353/854 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453853 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •