Sayfa 314/851 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon
Arama sonucu : 6808 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. Sayın ASREGİTOS hiç bir yerde bulamayacağımız değerli bilgilerin için teşekkürler

"Banvit fason üreticilerin ödemelerini 8 haftadan 4 haftaya indirdi.(19.01.2018) fason üretici kümeslerin dezenfeksiyon ücretlerini ve işçiliğini artık Banvit karşılayacak (100 bin tavuk için 3.5 bin tl maliyet )."
    Sayın Asregitosun verdiği bu bilgiye göre Banvit hemen tedbirini almış ve iyileştirme yapmış
    Ayrıca Sayın daşgeli61 in verdiği bilgiye göre bir sorun yok.
    Sayın Bodrumx in haberi de müjdeli 21,95 Dirhem çok iyi fiyat
    Bu gün aldığım Banvit butun üstünde 13,95 tl/kg fiyat vardı. Bence çok iyi fiyat.
    ssss

2.  Alıntı Originally Posted by Meta06 Yazıyı Oku
    Nerde bana laf atanlar
    Spek market mi geziyor
    Yok civciv mi sayiyor
    Sadece guluyorum.....
    İs yatirim niye satista onemli olan o konu... Ona yorum yapin....
    Siz bu düşüncelere sahipken . haklı da olabilirsiniz neden satıp çıkmadığınızı merak ediyorum.

Bizim amacımız ortağı olduğumuz şirketin değerini anlamak, işlerini takip etmek, işleri bozulursa ortaklığımızı bitirmek,
    yada ederinin üstüne çıkarsa yine ortaklığımızı bitirmek.
    Hepimizin ortak görüşü de ederinin altında olduğu için hissedeyiz.
    Günlükçü olmadığım için acelem yok.
    Speğin KY yı kızdıran ve hisseden soğutup sattıran bir kaç stratejisi vardır.
    en önemlisi endeks yükselirken hisse gitmez ky diğer hisselere bakarak iç geçirir.
    Zaten kızgın olan ky endeks düşerken endeksin 2-3 katı düşen hissesini görünce öfkeden deliye döner.
    Bu işkenceler günlerce aylarca sürdüğünde sadece bir kaç ky ayakta kalır ve kazanan bu sabırlılardır.
    Satan ky ise ben sattım hisse gitti diye pişman olup yeni bir maceraya atılır.
    ssss

3.  Alıntı Originally Posted by Meta06 Yazıyı Oku
    Nerde bana laf atanlar
    Spek market mi geziyor
    Yok civciv mi sayiyor
    Sadece guluyorum.....
    Banvit yetkilisinin verdiği bilgiler doğrultusunda yazdığım mesajdan birkaç dakika sonra yazılan yorum... İlginç değil mi? ytd.

4.  Alıntı Originally Posted by ssregitoss Yazıyı Oku
    Banvit fason üreticilerin ödemelerini 8 haftadan 4 haftaya indirdi.(19.01.2018) fason üretici kümeslerin dezenfeksiyon ücretlerini ve işçiliğini artık Banvit karşılayacak (100 bin tavuk için 3.5 bin tl maliyet ).
    boykota gelince kömüre gelen %50 zam altlık materyeli olarak kullandığımız prinç kabuğuna gelen % 150 zam fason üreticilerinin belini bükmüştür. bu sebeble entegre firmadan zam istenmektedir. tavuk başına 50 kuruş gibi. şu anda benim birliğim izmir birliği ( izketbir ) 10 milyon kapasite üreticinin imzasını almış ve bu şahıslar kümeslerine civciv sokmayacaktır. tabi bu 10 milyonuın ne kadarı Banvit üreticisi fikrim yok.balikesir ve manisa birliği de bu boykota katılıp imza toplamaya başlamıştır. imza verenlerin %20 si civciv sokmasa sektör ciddi zarar görür.bizde hakkımızı istiyoruz. benim 100 bin kapasiteli kümesim var . bu kümesin kurulum maliyeti 3 trilyon civari. her sürüden (2 ayda toplam ) 100 ile 150 bin arası ücret alıyorum. maliyetim 80 ile 90 bini buluyor. Cok zor bir iş ve riski büyük. Tavukları rahat ettirmek kuru temiz ortamda bakmak için kış döneminde 100 ton kömür yakıyorum.tavuk satış fiyatının %5 i kadar zam istiyoruz. olay bundan ibaret.
    Değerli bilgiler için teşekkürler sayın ssgeritoss.
    Şirketin fason üreticilerin odemelerini 8 haftadan 4 haftaya indirmesi işlerin yolunda gittiğinin en onemli gostergesidir bence. Üstüne üstlük ufakta olsa ureticilerin maliyetlerinin bir kısmını üstlenmesi de olumlu gelismedir. Umarım bu kriz hem şirket hemde fason üreticiler için en kisa sürede hayırlısıyla sonuçlanır.
    Buna benzer bir durum gecen yıl bu zamanlar yine yaşanmıştı ve atlatilmisti.

Sayin ssregitoss umarim sizinde beklentileriniz karşılanir ve emeginizin ve sermayenizin karşılığını alirsiniz.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Meta06 Yazıyı Oku
    Nerde bana laf atanlar
    Spek market mi geziyor
    Yok civciv mi sayiyor
    Sadece guluyorum.....
    Bizler yatırımcı olarak yatırım yaptığımız şirketi ve sektörü en ince detayina kadar incelememiz tüm bilgileri süzgeçten geçirip bir karar vermemiz gerekiyor.

Siz diyorsunuz ki iş neden satiyor. İş bugün satar yarin alir nedenini biz bilemeyiz. Eğer işler yolunda ise er ya da geç ederini bulacaktir.
    Şahsım adına şuanda satmak için bir sebep bulamiyorum. Beklemeye devam.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Atismayi sevmem ayni gemideyiz sonucta.. Gerginlik sinir hat safada.. Duygusal davrandim satmadim... Oda benim ahmakligim...
    Yarin ki hareketler onemli bakalim nasil yol cizecek..
    Yatirim tavsiyesi degil. Kaset yine basa sardi 😡

7. Banvit efendi
    Bugun hadi sıkıyorsa asagiya ver bakalim....

8. Dün bir çok yönden banvit dip yapmış idi...üstelik de çok gereksiz bir dip yapmış idi...görüldüğü üzere endeks zirvelerinde ama banvit ise diplerindedir...bu ayıbını önümüzdeki zaman diliminde gidermeye çalışacaktır banvit...beklentim yakın zamanda 24,44 son zirvesini tekrardan görmek isteyeceğidir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 314/851 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •