Sayfa 607/653 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617 ... SonSon
Arama sonucu : 5217 madde; 4,849 - 4,856 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. AKBNK Önceki yılları incelediğimizde.hep şubatın son iki günü hem temmettü teklifi hemde Gen. Kurul tarihini açıklamış...Bu sefer sadece temettü var.Gen kurul tarihi yok? sebebi acaba sermaye artırımınımı planlıyorlar diye düşünüyorum..Üstad lardan bu konuda yorum bekleriz.Selamlar..

2. bedelsiz ve sermaye artışı çok ama çok dillendirildi.

YÖNETİM KURULUNUN buna dönük iradesi var ancak TEMETTÜ konusunda zihin okumak kolaydı.

bu konuda bir istek ve irade olsa bile son dakika aceleye gerek yok, seçim bi olsun bakalım mevzuatlara ,
    sektrörel hukuki düzenlemelere avantaj veya dezavantajlarına denilebilir de....

bu ve benzeri durumlar olabileceğinden mesela yaza veya sene sonuna ertelenebileceğinden hemen bu genel kurulda BU YÖNDE kesin karar beklemiyorum. şahsen ytd

olursa KLASİK TABİRLE İYİ HABER VE beklenen gerçekleşecek süpriz olmayacaktır.

bu genel kurulda %50 ve altı ihtimal dedikleriniz olabilir , sene sonuna kadar ise %75 ihtimale çıkar , 2024 kalır mı bekleyip görelim .Hiç artmama ihtimali ise 2025 yılına kadar %5 kadar düşer diyorum. ytd

20 tl dolar olmuş bu sermaye artışı bir açıdan mecburi hale geliyor matematik gerçekler ve teknik sebepler var .

3.  Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    bedelsiz ve sermaye artışı çok ama çok dillendirildi.

YÖNETİM KURULUNUN buna dönük iradesi var ancak TEMETTÜ konusunda zihin okumak kolaydı.

bu konuda bir istek ve irade olsa bile son dakika aceleye gerek yok, seçim bi olsun bakalım mevzuatlara ,
    sektrörel hukuki düzenlemelere avantaj veya dezavantajlarına denilebilir de....

bu ve benzeri durumlar olabileceğinden mesela yaza veya sene sonuna ertelenebileceğinden hemen bu genel kurulda BU YÖNDE kesin karar beklemiyorum. şahsen ytd

olursa KLASİK TABİRLE İYİ HABER VE beklenen gerçekleşecek süpriz olmayacaktır.

bu genel kurulda %50 ve altı ihtimal dedikleriniz olabilir , sene sonuna kadar ise %75 ihtimale çıkar , 2024 kalır mı bekleyip görelim .Hiç artmama ihtimali ise 2025 yılına kadar %5 kadar düşer diyorum. ytd

20 tl dolar olmuş bu sermaye artışı bir açıdan mecburi hale geliyor matematik gerçekler ve teknik sebepler var .
    Sn.Deniz Ali kardeşim,sermaye artırımı için tatminkar ve samimi yorumunuz için teşekkür ediyorum...bu temettü ödeme günü öncesi. ve sonrası hisse fiyatının temettü ödemesinden sonraki seans fiyatı ne kadar düşer bi örnekle açıklarsanız sevinirim.Teşekkür ederim.

4. şu an toplantı ve raporlamadayım bir şirketle baeraber akşam 17:00 gibi yazarım, saygılarımla.

5.  Alıntı Originally Posted by kingboy Yazıyı Oku
    Sn.Deniz Ali kardeşim,sermaye artırımı için tatminkar ve samimi yorumunuz için teşekkür ediyorum...bu temettü ödeme günü öncesi. ve sonrası hisse fiyatının temettü ödemesinden sonraki seans fiyatı ne kadar düşer bi örnekle açıklarsanız sevinirim.Teşekkür ederim.
    Hisse başına 1.73 TL brüt 1.557 TL net temettü ödeyecek, stopaj %10.. 29 Martta temettü ödendiğinde hisse fiyatı 1.73 TL düşer yani ödenen brüt temettü kadar düzeltmeye tabi tutulur.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6. 1.73x5.2=9 milyar TL çıkacak banka kasasından (özkaynaklardan) temettü için

9 : 60= %15 yani banka 2022 karının %15 ini temettüye ayırmış

Hisse geri alımı için 1 milyar TL ayrıldı

Bu 2 kalemim toplam maliyeti 10 milyar TL

2022 4Ç özkaynaklar 153.5 milyar TL idi.
    2023 1Ç yani 2023 yılı 31 Mart itibariyle özkaynaklar 153.5-10+26.5 (tahmini 1Ç net karı)= 170 milyar TL

Hisse başına defter değeri 31 Mart 2023 itibariyle = 32.70 tl

Hisse 16 tl de sürünüyor
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

7. Temettü ve hisse geri alım için özkaynaklardan 10 milyar TL çıkacak. Ama geriye 2022 net karından 60-10=50 milyar TL hala mevcut. 29 Martta temettü ödendikten sonra %92 gibi bir bedelsize gidip sermayenin 10 milyara çıkma ihtimalini yüksek görüyorum.

8. F/k 1 .44 hbk 11.54 pd/dd 0.56

Hisse fiyatı 16.63

Yüzde ~10 temettü

Güler misin ağlarmısın burası BIST fiyatlamaya bak dalga geçiyorlar..

Sayfa 607/653 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •