Sayfa 56/111 İlkİlk ... 646545556575866106 ... SonSon
Arama sonucu : 888 madde; 441 - 448 arası.

Konu: Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

1. 2 sorum olacak, yanıtlarsanız seviniriz:
    1- bu gelişme yakupabdalı nasıl etkiler?
    2- kentsel dönüşüm haritası var mıdır veya haritada alanı gösteren bir kroki, karar ekinden bahsetmiyorum programa erişim bulunmuyor koordinatları çevirmek mümkün değil şuan..
    Teşekkürler,

2. Sayin navy selamlar
    1. Bu Karatas taki gelisme Yakupabdali etkilemez.Iki mahallede farkli kulvarlarda yarisiyor
    2. Eger aramizda haritaci bir arkadas varsa bu kentsel donusum sinirlarini haritaya aktarmak mumkun. Bir arkadasim bana ozelden gondermisti, ama buraya aktarmak mumkun degil

3. Sn.Tertip,Oguzhan Oguz beyin guneyankarada paylastigi haritaya gore plan ankaranin plan icinde dedigi bazi parseller bakanlar kurulunun kentsel donusum ilan ettigi alanda gorulmezken plan disi diye gosterilen bazi parsellerde kentsel donusum ilan edilen alana girmis.Otaban uzeri imar calismasinin kentsel donusum ilan edilen alan uzerinden yuruyecegini mi varsayacagiz yoksa bakanlar kurulu buyuksehire devredilen mera alanlarinin duzenlemesi icin bu karari almis olabilir mi?

4. Sayin Taylan, benim dusumcem su,
    Bakanlar Kurulu sadece mera alanlari ile ilgili bir duzenleme icin bu karari almis olsa idi o mera alanlari ilgili olarak sinirlari belirler ve o alan icin Kentsel Donusum karari cikartir idi.. O alanin buyuklugude yaklasik 800 donum kadar. Halbuki cikan kentsel donusum siniri yaklasik 5 milyon m2. Peki buna niye ihtiyac duyuldu. Cunki kendi mera alani bayagi iceride ve onun alt yapisini getirmek icin aradaki pek cok bos yerden gecmek zorunda , bari gecerkende bos gecmeyelim o alanlarida yeni imar alanina dahil edelim diye dusunmus olabilirler. Yeni sinirlarin icinde kalan parseller tamamen duz alanlardan olusan imar verimliligi yuksek alanlar
    Parsel Secimi cimbizla secer gibi yapilmis. Bence otoban ustu icin uzerinde calisilan imar plani bu yeni kentsel donusum sinirlarina uyularak yapilacak, ve ona uygun olacak sekilde revize edilecek. Yoksa bu sinirlari goz ardi eden bir plan gecmez, ve gene bence bu sinirlar artik fazladan orasi burasi cekilerek buyutulmez. Yoksa niye sinirlari belirtecek kadar detaya girip bu proje hazirlansin?
    Son soz: Burasi Turkiye/ Olmazlarin olma ihtimali olurlarin olmama ihtimalinin olmasindan daha fazladir
    Son düzenleme : tertip; 28-12-2017 saat: 01:02.

5.  Alıntı Originally Posted by Taylan Yazıyı Oku
    Sn.Tertip,Oguzhan Oguz beyin guneyankarada paylastigi haritaya gore plan ankaranin plan icinde dedigi bazi parseller bakanlar kurulunun kentsel donusum ilan ettigi alanda gorulmezken plan disi diye gosterilen bazi parsellerde kentsel donusum ilan edilen alana girmis.Otaban uzeri imar calismasinin kentsel donusum ilan edilen alan uzerinden yuruyecegini mi varsayacagiz yoksa bakanlar kurulu buyuksehire devredilen mera alanlarinin duzenlemesi icin bu karari almis olabilir mi?
    Emin olmamakla birlikte o haritanın koordinatlara göre doğru bir harita olmadığını belirtmek isterim.

6. Kentsel Dönüşüm alanı içinde kalan hazine arazilerinin bir krokisini çıkardım, tüm iyi niyetimi muhafaza ederek bu kentsel dönüşümün tamamen hazine arazilerinin devri ile oluşturulmuş bir çalışma olduğunu, imarın bu alanda planlandığı anlamına gelmediğini, imarı yine bir özel firmaya servis edileceğini ümit etmekle beraber böyle olmasının zorunda olduğunu düşünüyorum. Plan bu alanla sınırlı olmayacaktır. Harita her şeyi açıklıyor. Kaldı ki kentsel dönüşümün asıl amacı çarpık yapılaşmayı önlemektir ve köy içi ile ilgili bir çalışma olmadan bu kentsel dönüşüm üzerinden bir çalışma yapılacağını düşünmüyorum. Zira Solak mevki dediğimiz güneydeki alanın dışında kalması ve sınırların yalnızca hazine arazilerinin sınırları ile oluşması bunu gösteriyor.

Güneyankara Facebook Grubu https://www.facebook.com/groups/guneyankara/

7. Arkadaşlar birazda güzel haberler verelim.

Biraz önce çalışma arkadaşım olan konusunda uzman bir şehir plancısı ile konuştum. Öncelikle bu kentsel dönüşüm ilanının hazine arazilerinin belediyeye terki için mecbur olarak yayınlanması gerektiğini ve planın amacı doğrultusunda imar amaçlı olmadığı belirtti, zaten büyükşehir otoban üstünden 5216 nolu imar yasası ile bu alana bağlı kalmadan tüm alanda imar yetkisi olduğunu bu plan içinde yapmak zorunda olmadığını ekledi. Uzman görüşü olarak bu haritaya imar amaçlı bakılmamasını ve öngörü olarak büyükşehirin seçimden önce herhangi bir imar çalışması yapmayacağını ama seçim sonrasında bu işlerle uğraşabileceğini, eğer öncesinde bir imar planı hazırlanmışsa bunu farklı kanallar ile gündeme alabileceğini de ekledi. (Plan Ankara)

Sonuç olarak bu kentsel dönüşüm daha öncede belirttiğimiz gibi yalnızca hazine arazilerinin devri için çıkarılmış görülüyor. Ve bu arazilerin satışını yapabilmesi içinde acil olarak imarı geçirmek durumunda kalacak ve daha geniş bir alanda önceki plan veya daha da genişletilmiş bir planı karşımızda göreceğiz.

Kimse hayal kırıklığına uğramasın. Birkaç gündür çok gerildik

Güneyankara Facebook Grubu https://www.facebook.com/groups/guneyankara/

8.  Alıntı Originally Posted by mors Yazıyı Oku
    Emin olmamakla birlikte o haritanın koordinatlara göre doğru bir harita olmadığını belirtmek isterim.
    Sayin mors, bildigim kadari ile Oguzhan Oguz , aciklamada bir sakinca yoktur sanirim, Ankarada bir ilce belediyesinde teknik eleman olarak, harita ve planlama isleri ile ilgili bolumde calisiyor. Dolayisi ile teknik donanim ve bilgi acisindan bu islerin icinde. Haritanin dogru oturtulduguna ben sahsen inaniyorum. Oguzhana bu teknik calisma icin tesekkurler.Oguzhanin calismasi dogru degilse arkadaslar kendi dogru calismalarini foruma tasirlarsa sadece memnun oluruz

Sayfa 56/111 İlkİlk ... 646545556575866106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •