Sayfa 6/111 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon
Arama sonucu : 888 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

1. Sayın tertip nasılsınız, çoktandır görüşemiyoruz. Bu haberlerle ilgili sizden de hiç ses çıkmıyor.
    Bir sıkıntı yoktur inşallah. Selamlar.

2.  Alıntı Originally Posted by gülbay Yazıyı Oku
    Kıymetli forum üyeleri, basında sık sık Ankara Kanal ve Boğaz projeleri ile ilgili haberler çıkıyor. Bugün yine SONSÖZ Gazetesi Görüş Açısı köşesinde Nilay GAZELOĞLU ''Artık İnanın Ankara Boğazı Geliyor'' başlığı altında bir yazı yazmış. İsteyen forum üyeleri http://sonsoz.com.tr/ 'den takip edebilirler.

Bu arada Güney Ankara Grubundaki arkadaşlar benim haberlerimi paylaşıyorlar , bu sayede Karataş la ilgili gelişmeler hakkında herkesi bilgilendirmiş oluyorlar ve bu da benim çok hoşuma gidiyor. Haberlerimle ilgili teşekkür ediyorlar. Forumdaki arkadaşların bu haberler pek ilgisini çekmiyor galiba.

Arkadaşlar, Karataş ile ilgili güzel çalışmalar olacak. Herkes malının kıymetini bilsin.Karataş ile ilgili yeni bilgileri ilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşacağım . Selamlar.
    Yazıyı bulamıyorum. Yazdığından emin misiniz? İnternette bulamadım.

3.  Alıntı Originally Posted by Sosyopat Yazıyı Oku
    Yazıyı bulamıyorum. Yazdığından emin misiniz? İnternette bulamadım.
    Merhaba.

http://sonsoz.com.tr/wp-content/uplo...Z-STANDART.pdf

Bu adreste 22 Mayıs 2017 tarihinin gazetesine ulaşabilirsiniz. Köşe yazısı 8.sayfadadır.

İyi günler dilerim.

4. Değerli forum üyeleri merhaba,

Geçtiğimiz gün Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde bir karar alındı. Karar metni şöyle:

14- Plan Ankara Şehir Planlama Parselasyon İnşaat Danışmanlık Enerji Turizm San. Tic. Ltd. Şirketi tarafından verilen 16.03.2017 gün 41826 numaralı dilekçe ile; Büyükşehir Belediye Meclisinin 19.11.2005 gün 2876 sayılı kararıyla onaylı “Yakupabdal, Karataş, Yaylabağ Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı†(KDGPA) olarak ilan edildiği, yine söz konusu alanın Belediyemiz Meclisinin 12.08.2016 gün 1610 sayılı kararıyla KDGPA ilanı yönünde yeniden karar alınarak Bakanlar Kurulu onayına sunulduğu, belediye meclis kararında KDGPA ilanı amacının “Belediye; düzenli kentleşmeyi sağlamak, beldenin konut, sanayi ve ticaret alanı ihtiyacını karşılamak amacıyla belediye ve mücavir alan sınırları içinde, özel kanunlarına göre korunması gerekli yerler ile tarım arazileri hariç imarlı ve alt yapılı arsalar üretmek; konut, toplu konut yapmak, satmak, kiralamak ve bu amaçlarla arazi satın almak, kamulaştırma yapmak, bu arsaları trampa etmek, bu konuda ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşları ve bankalarla iş birliği yapmak ve gerektiğinde onlarla ortak projeler gerçekleştirmek†şeklinde belirtildiği ancak 1/100.000 ölçekli 2038 yılı Ankara Çevre Düzeni Planında söz konusu bölgenin ağaçlandırılacak alan, tarım alanı vb.. kullanım alanları olarak planlandığı belirtilerek dilekçe ekinde gönderilen ve Karataş mahallesi Çevre otoyolu dışında kalan alanın tamamının “Kentsel Gelişme Alanı†olarak planlanması istenildiği,

- Belediyemiz Meclisinin 12.08.2016 gün 1610 sayılı kararıyla KDGPA olarak öngörülen alanın Çevre Düzeni planında “Kentsel Gelişme Alanı†olarak planlanan alan içinde kaldığı, itiraz dilekçesinde “Kentsel Gelişme Alanı†olarak plana işlenmesi talep edilen alanların Belediyemiz Meclisinin 12.08.2016 gün 1610 sayılı kararıyla öngörülen sınır ile uyumlu olmadığı, bu sınırların dışında oldukça büyük bir alanı kapsadığı, ayrıca Çankaya İlçesinin mevcut nüfusu ve 2038 yılı projeksiyon nüfusu karşılaştırıldığında mevcut konut arsa stoklarının yeterli olduğu ve yeni konut alanlarına ihtiyaç olmadığı bu nedenle talebin uygun olmadığı,

Hususları tespit edilmiş olup, yapılan değerlendirmede; Belediyemiz Meclisinin 2017/116 sayılı kararıyla onaylı “1/100000 ölçekli Ank.Çevre Düzeni Planına†yapılan itirazların 14.maddedeki Kentsel Gelişme Alanı konulu itirazın kabulü ile diğerlerinin imar Dairesi görüşleri doğrultusunda “kısmen kabulü, kısmen reddi†ile ihtiyaç duyulan gerekli düzeltmelerin de “onayıâ€na ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu oylanarak oyçokluğu ile kabul edildi."

Bu karar hepimizde ilk başta "acaba?" sorusunu akıllara getirdi. Bazı sosyal medya sitelerinde de bir panik havası olduğunu görüyorum.

Öncelikle kararın yazım dili hakikaten çok karışık ve net bir sonuç çıkarmakta zorlanıyor insan. Gerek ilgili kanallarımla gerekse hukuki olarak kararı inceleterek sonuç çıkarmaya çalıştık.

Benim buradan algıladığım, panik havasının aksine olumlu bir karar alındığı. Bu karardan Karataş'ın tamamının plana alınması ve konut alanı olarak ilan edildiği şeklinde sonuç çıkıyor. Bakın, son paragrafta, "14.maddedeki Kentsel Gelişme Alanı konulu itirazın kabulü" ifadesi var ki kritik nokta bence burasıdır. Bu ifade ile 14. maddede bulunan "Karataş mahallesi Çevre otoyolu dışında kalan alanın tamamının “Kentsel Gelişme Alanı†olarak planlanması istenildiği" kararının kabul edildiğini ortaya koyuyor. Yani sanıldığının aksine bu kararı ben çok olumlu bir gelişme olarak okuyorum. Lütfen içiniz rahat olsun.

Kanal Projesi'nin de altyapı çalışmaları tamamlandı ve kısa zaman içerisinde yapımına başlanacağı açıklandı. Bu durum da ayrıca bölgeye değer katacaktır.

Daha ne diyelim? Aylardır bahsediyorum, yine sözümün arkasındayım. Bu bölgede güzel gelişmeler oluyor ve olmaya da devam edecek.

Herkese saygılarımı sunuyorum. Güzel günlerde görüşmek dileğiyle...
    Son düzenleme : gülbay; 24-05-2017 saat: 21:54.

5. Sayın Gülbay, bende sizin gibi anlıyorum. 37 maddelik 1002 nolu kararın sadece 14.madesine yapılan itiraz kabul edildi. Teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Dikkatli ve birkaç kere okuyunca anlaşılıyor.
    Yakupabdal, Yaylabağ ve Karataş bölgesinin tamamının Kentsel Gelişme Alanı olması gerektiği vurgulanmış, ancak sadece Karataş otoban üstü bölgesi için bu talep (itiraz) uygun görülmüş deniyor burada. Otobanüstücüler için iyi haber. O bölgeye imar gelmesi yakındır.
    Son düzenleme : Sosyopat; 25-05-2017 saat: 10:49.

7. bunların hepsi boş laf gibi geliyor melih gökçek kanal ankaraya başlıyorum temel atıyorum 1 ay sonra 3 ay içinde dedi ama hepsi fos ara gazı çıktı, en iyisi kendimizi fazla ümitlendirmeyelim muhtemel bu 3 ay da geçecek 5 ayda ama vaatler hep başka bahara kalacak

8. Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

Sayfa 6/111 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •